فاصله اجتماعی می تواند نقطه عطفی برای برقراری ارتباط هماهنگ تر با محیط باشد

SÃO PAULO ، 29 مه 2020 / PRNewswire / – فاصله اجتماعی بر کاهش آلاینده ها و احیای طبیعت تأثیر گذاشته است. برای متخصصان ، این می تواند یک نقطه عطف برای جامعه باشد تا رابطه هماهنگ تری با محیط برقرار کند.

این محقق گفت: “این یک محرک برای پیوند بیشتر بین افراد و طبیعت است. در حفاظت ، ما از مفهوم بیوفیلی صحبت می کنیم. این عقیده است که دوست داشتن حیوانات و گیاهان یک ویژگی ذاتی است.” فرناندو فرناندز، عضو RECN (شبکه متخصص حفاظت از طبیعت).

برای دائمی شدن ، این تغییر باید توسط یک چارچوب نظارتی قانونی حمایت شود که جامعه را به آلودگی کمتری ترغیب کند ، و همچنین توسعه سیاست های عمومی قادر به ارتقاء راه حل هایی که با سناریوی شهری یکپارچه باشد ، باشد.

اخبار مرتبط  رهنمودهای جدیدی را برای اقدامات دولت در مورد سیستم های غذایی سالم راه اندازی کرد

فرناندز مثال شهرها را ذکر می کند ولینگتون (نیوزیلند) ، سانفرانسیسکو (ایالات متحده) و ادمونتون (کانادا) ، که در حال حاضر به عنوان پیشگامان بیوفیلی ظاهر می شوند.

این اصطلاح توسط زیست شناس ابداع شده است ادوارد ویلسون، که از ایجاد شهرهایی قادر به ترویج ادغام بین مردم ، فضاهای طبیعی و تنوع زیستی دفاع می کند. این مکانها در انتشار مناطق سبز سرمایه گذاری می کنند. ادغام بین معماری و پوشش گیاهی؛ حفظ مناطق بومی؛ محافظت از تنوع زیستی محلی و آموزش متمرکز بر آگاهی زیست محیطی.

در برزیل ، هیچ شهری بخشی از شبکه جهانی شهرهای بیوفیلی نیست ، اما برخی از نامزدهای بالقوه Curitiba و Maringá (PR) ، Florianópolis (SC) ، Campinas (SP) ، Niterói (RJ) و Belo Horizonte (MG)

اخبار مرتبط  کمپین تبلیغاتی ویندوز آندرسن جدید باعث تازه شدن نام تجاری به زندگی می شود

یکی از روشی که در سراسر دنیا جلب توجه کرده است استفاده از زیرساخت های سبز و راه حل های مبتنی بر طبیعت برای حفاظت از آبخیزها و امکان استفاده پایدار از منابع است.

“گسترش سریع کلانشهرها و عدم برنامه ریزی به این معنی بود که مدیران دولتی تقریباً به طور انحصاری به زیرساخت های خاکستری ، با لوله کشی و به طور کلی کار می کردند ، برای تضمین آبرسانی. اگرچه برای مقیاس ارائه خدمات ارائه شده ضروری است. ضروری است که از آن در رابطه با زیرساخت های سبز استفاده شود. “، او ارزیابی می کند رناتو آتانازیو، هماهنگ کننده راه حل های مبتنی بر طبیعت در بنیاد Grupo Boticário برای حفاظت از طبیعت.

اخبار مرتبط  شرکت آب پریمو نتایج سه ماهه اول سال 2020 را اعلام کرد

کشورهایی مانند چین، ایالات متحده و پرو پیشرفت در این عمل. در برزیل ، نمونه ای از جنبش Viva uagua است که در حوضه رودخانه میرنجاوا ، در سائو خوزه دوس پینهاس (PR) برگزار می شود. این پروژه باعث احیای پوشش گیاهی در مناطق با اولویت حوضه هیدروگرافی می شود و فعالیت های اقتصادی اقتصادی با تأثیر مثبت بر طبیعت را ترغیب می کند.

SOURCE بنیاد Grupo Boticário

SOURCE بنیاد گروه Boticário