Dom Pérignon P2 2002 ، تمامیت و انرژی شامپاین را نشان می دهد

کاملاً به عنوان دگرگونی جهان Dom Pérignon و در توضیح آن تعریف شده است که بر ارادت مطلق به شراب پرنعمت تمرکز دارد. شراب Dom Pérignon منحصراً یک ساله و تنها یک مورد ، یک چالش واقعی برای تفسیر فصول و برای بازآفرینی است.

هر تکامل به منحصر به فرد بودن Dom Pérignon کمک می کند. ما این لحظات جانشینی ممتاز را “Plenitudes” می نامیم ، لحظه هایی که شراب بلندتر و واضح تر صحبت می کند. از یک کامل بودن به دیگری ، “قدرت آفرینش Dom Pérignon “با کمال احتیاط مجدداً تأیید می شود ، جایی که دراماتورژی جذاب هر پرنعمت مخفیانه درون انبارها رشد می کند.

تمامیت اول بسته به برداشت ، حداقل پس از هفت سال از بلوغ در تماس با زالوها آشکار می شود. سپس شراب تجسم ایده آل از تعادل کامل Dom Pérignon ، بزرگترین وعده آن است. این یک Dom Pérignon Vintage است ، تمامیت هارمونی.

اولین بار در سال 2008 منتشر شد، Dom Pérignon P2 (Plénitude 2) این پاداش این تسلط شدید شراب است. این جهان از “ویبراتوس” با چگالی استثنایی و هوایی پرده بر می دارد. در حال حاضر مزه شما یک تجربه به یاد ماندنی است ، پر از احساسات شدید و نافذ ، با احساسات روشن و طراوت. در این پنجره بیان ، شراب شدت Dom Pérignon را با شکوه جلوه می دهد. این زمانی است که اندازه ، گسترش آن را بیان می کند. این Dom Pérignon P2 ، تمامیت انرژی است.

اخبار مرتبط  Spiceology مشارکتهایی را با سرآشپزهای قابل توجه LGBTQ اعلام کرد تا سریال "آشپزی با عشق" را آغاز کنند و مجموعه جدید "عشق عشق است" را که تازه راه اندازی شده است جشن بگیرند.

حرکت Dom Pérignon P2 به لطف زیبایی شناسی تیره ، زیبا و قدرتمند حتی قوی تر است. به نظر می رسد بطری سایه های صاف و تصفیه شده آن و همچنین کروم آلومینیومی قلم موی مینیمالیستی آن ، در مات تیره ، تقریباً برای محصور کردن موقت انرژی شراب ایجاد شده است و این بار و توسط سرآشپز مشهور و برنده جایزه. انریکه اولورا از رستوران Pujol ، یک تجربه حسی به نام “من ستاره می خورم” را ارائه می دهد.

برای Dom Pérignon ، انریکه اولورا و رستوران Pujol مترادف موفقیت و پشتکار است. هردو پروژه مأموریت همیشه بودن را در تحول مداوم دارند. ایده های خلاصه از اینجا و آنجا ، تفسیر مجدد و تکامل.

در طی یکشنبه آفتابی ، آن استادان “Savoir-Faire” تجربه ای فراموش نشدنی را به گروهی از دوستداران Dom Perignon که در آنجا نمایشگاه جالب توجه Dom Pérignon Plenitud 2 2002 ارائه شده بودند ، ارائه دادند.

در دنیای صورت فلکی ، میگل-آنگل کولی ، رئیس انجمن Sommeliers از مکزیک او اولین قطره های این پرنعمت 2002 را امتحان کرد و باعث شد 16 سال پیش میهمانان سفر کنند.

اخبار مرتبط  Bunge برای به روز کردن کسب و کار مجازی فردا

این تجربه توسط یک منوی مخصوص جفت سازی تهیه شده توسط این کشور دنبال شد انریکه اولورا همراه با روبروهای Dom Pérignon Blanc Vintage 2008 ، Dom Pérignon Rosé Vintage 2006 و Dom Pérignon Blanc Plenitud 2 2002.

Dom Pérignon P2 متعلق به این ماتریس ظریف است ، از آوانگارد ، با این نسخه یک لوکس جدید از منحصر به فرد بودن ظاهر می شود. مانند انرژی از کل تجربیات ، منحرف کردن احساسات غیر منتظره ، کمال حرکات جسورانه ، ضربان کسی که فقط یک بار می آید.

Dom Pérignon در حالت كامل خود به حياتي از نشاط اساسي و درخشنده مي رسد. بلند شده به ارتفاعات جدید ، در همه ابعاد آشکار می شود: گسترده تر ، عمیق تر ، طولانی تر ، شدیدتر. دقیق ، شدید ، پر جنب و جوش است. P2 2002 به سادگی یک پرنعمت کامل است: همانطور که در رتبه بندی مشهود است جانیس رابینسون 19.5 / 20 ، جهان شراب خوب 99/100 ، جیمز خوردن 98/100 ، وینوس 97/100 ، تماشاگر شراب 96/100 ، مشاور شراب 96/100 و Bettane & Desseauve 19/20.

بنابراین انرژی Dom Pérignon بیانگر یک هنر زندگی آینده گرا ، تجملات شخصی آزادتر و صمیمی تر است. بدون محدودیت ، تجربه بی زمان است ، در مورد ملزومات شراب ، و جوهره Dom Pérignon ، حاکی از قلمرو با منحنی های فولادی ، مدرن ، نیرومند است.

اخبار مرتبط  WhistlePig و Moët Hennessy همکاری بین المللی را اعلام کردند

شرکت در تجربه Dom Pérignon این است که ایده های زمان را که بیشتر مفاهیم را تحت فشار قرار می دهد ، در همه ابعاد خود مطرح کند. با کاوش و دراماتیک ، اکتشاف Dom Pérignon از طریق Plenightses در لوکس اختیار ، مانتای مطلق راحتی زندگی می کند.

درباره DOM PÉRIGNON
تعهد Dom Pérignon به برداشت آن مطلق است. هر Dom Pérignon یک عمل واقعی خلقت است که فقط از بهترین انگورها تهیه شده است. شدت شامپاین بر اساس دقت و استقبال و بسیار مرموز استوار است. هر یک از پرنعمت ها دارای سه کاملیت است و تجسم ایمان کامل به قدرت خلقت است که به طور مداوم توسط غار سرآشپز ریچارد جفروی تجدید می شود. Dom Pérignon همراه با یک حس جسورانه بازیگوش ، از بزرگترین سازندگان جهان الهام می گیرد.

درباره PUJOL
انریکه اولورا Pujol در مکزیکو سیتی در سال 2000 افتتاح شد. غذاهای آن همیشه در حال تغییر است. این ایده ها را از اینجا و آنجا جلب می کند ، مجدداً تفسیر می کند و تکامل می یابد ، اما ریشه در ترکیبات و تکنیک های مکزیکی همه زمان ها دارد.

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1141093/Dom_Perignon_P2_2002.jpg
لوگو – https://mma.prnewswire.com/media/1141094/dom_perignon_Logo.jpg

منبع دام پریگنون

منبع: Dom Pérignon

پاسخی بگذارید