Angostura آخرین نوآوری ها و تلخ های کاکائو را راه اندازی کرد

این جدیدترین نوآوری بخشی از تلاش Angostura برای ترویج گنج کشاورزی محلی ما ، کاکائو در سراسر جهان است. کاکائو Trinitario طعم شیرین و زیبایی متعادل به خط تلخ ما اضافه می کند و آن را به یکی از منحصر به فرد ترین نوآوری های ما در دهه ها تبدیل می کند.

پس از سالها تحقیق و آزمایش مداوم ، تیم Angostura به سرپرستی Master Blender ، کارول هومر-سزار، با استفاده از کاکائو Trinitario معروف و بومی ، بین المللی و بومی T&T دستورالعمل مناسبی را برای این محصول ایجاد کرد تا ANGOSTURA® تلخ کاکائو؛ همچنان که ما همچنان به مرزهای عطر و طعم ادامه می دهیم و از تاریخ و میراث محلی خود الهام می گیریم.

خانم هومر سزار می گوید: “ما معتقدیم کاکائو Trinitario که به طور محلی تولید می شود ، دارای یک طعم بسیار عالی از سایر مناطق جغرافیایی می باشد. امید ما این است که تلخ های کاکائویی جدید و با مهارت ساخته شده به مردم الهام بخش باشند تا کوکتل های امضا شده و دستور العمل های غذایی خود را بسازند تا از خانواده و دوستانشان لذت ببرند. “”

اخبار مرتبط  دانلود قسمت 14 سریال آقازاده

راه اندازی ANGOSTURA® تلخ های کاکائو همزمان با یک لحظه بی سابقه است ، زمانی که مردم در سراسر جهان به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 بیشتر از هر زمان دیگری در خانه می گذرانند. این باعث ایجاد موجی از “DIY” در آشپزخانه در خانه و کافه ها شده است. به عنوان یک برند بی انتها که در طول 196 سال گذشته عطر و طعم جهانی را به خود جلب کرده است ، ما فرصتی داریم تا از میکسولوژیست ها ، علاقه مندان به نوشیدنی و سرآشپزهای خانگی الهام بگیریم تا از این زمان خلاقیت استفاده کنند و به اشتهای آنها برای اصالت و مواد طبیعی توجه کنند.

آنگوستورا تلخ نارنجی را 13 سال پیش راه اندازی کردیم و امروز مفتخریم اعلام کنیم که به عنوان بخشی از تلاشهای ما برای حمایت از صنعت کشاورزی محلی خود ، ما در حال اضافه کردن تلخی های کاکائو به سبد خرید خود هستیم. پیش بینی های Angostura در مورد تقاضای کاکائو منجر به افزایش تولید در تولید محلی کاکائو خواهد شد. ما قبلاً با بسیاری از تولید کنندگان محلی در تماس بوده ایم تا از تهیه پایدار کاکائو برای فرایند تولید ما اطمینان حاصل کنیم که تولید کنندگان محلی را در حالت گسترش قرار داده است.

اخبار مرتبط  شرکت تابعه TLED ، Curtis Mathes Grow Lights ، Inc. تحقیقات را با شیمیدان تحلیلی مشهور جهان گسترش می دهد

در حقیقت ، تقاضا برای آخرین نوآوری ما از پیش بینی های اولیه فراتر رفته است. ما خوشحالیم که این محصول جدید به سرعت سهم بازار را در سرتاسر جهان جذب می کند ، این دقیقاً همان چیزی است که تیم ما هنگام تدوین دستور العمل مناسب در ذهن داشته اند.

ANGOSTURA به عنوان یکی از صادر کنندگان عمده این کشور ، ANGOSTURA® تلخ کاکائو به چندین بازار از جمله این کشور صادر می شود ایالات متحده آمریکا جایی که در مرحله مقدماتی در بیش از 1200 فروشگاه والمارت قرار خواهد گرفت. همچنین در ایالات متحده و آمریکا فروخته می شود اروپا. این وضعیت استراتژیک ما را در سطح جهان بیشتر کرده است.

ANGOSTURA® تلخ کاکائو حاوی نتهای بالای کاکائو غنی ، گلدار و مغذی است که همراه با تزریق مسموم کننده گیاهان معطر است. ساخته شده برای الهام بخشیدن از خلاقیت و آزمایش با ترکیبات طعم دهنده ، این محصول جدید برای استفاده در هر دو تنظیمات حرفه ای و خانگی ، و همچنین برای کاربردهای شیرین و خوش آب ایده آل است. می توان از آن برای ریکس کردن کوکتل های کلاسیک یا قرار دادن چرخش مجلل بر روی یک ظرف اصلی یا چاشنی شیرین استفاده کرد. این گیاه کاملاً با ورموت شیرین یا ارواح پیر ، مانند ویسکی ، رم ، کنیاک و تکیلا کاملاً جفت می شود ، در حالی که لایه های جدیدی از عمق و پیچیدگی را به کوکتل ها ، مانند مارتینی اسپرسو کلاسیک می آورد. ANGOSTURA® تلخ کاکائو می تواند خلاقیت های شما را نوآوری کند.

اخبار مرتبط  جیمی جاروبرقی JV85 Pro "Super Suction King" را راه اندازی کرد

برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید:
VITRA DEONARINE
مدیر بازاریابی
تلفن: (868) 623-1841 ext. 290
پست الکترونیک: [email protected]

SOURCE Angostura Holdings Limited

لینک های مربوطه

http: www .// angostura.com/