چگونه متخصصان اقتصاد مواد غذایی برای غلبه بر اثرات COVID در ایالات متحده کمک می کنند

میامی، 21 آگوست 2020 / PRNewswire / – در این مواقع نامشخص ، پیمایش چالش هایی که تأثیر ماندگار در مناطق مختلف دارند ، می تواند دشوار باشد. در حالی که جهان به COVID-19 پاسخ می دهد ، یک گروه حرفه ای کاملاً جدید وجود دارد که در بسیاری از مناطق به کشور کمک می کند تا بر بحران همه گیر غلبه کند. Agustin Adrian Demartini ، متخصص اقتصاد منابع غذایی توضیح می دهد که چگونه این حرفه مهمتر از همیشه برای شرکت ها برای غلبه بر بحران در ایالات متحده است.

به عنوان مثال ، در بخش کشاورزی ایالات متحده آمریکا ، کارشان امید جدیدی را نشان داده است. در حالی که کشاورزان و دامداران به کار خود ادامه می دهند و امنیت غذایی کشور را تضمین می کنند ، متخصصان اقتصاد منابع غذایی برای مشاوره و کمک به آنها برای یافتن جهت جدید به بخش کشاورزی در ایالات متحده مشورت و کمک می کنند.

وی افزود: “از آنجا که ویروس از طریق ایالات متحده راه خود را آغاز می کند ، این متخصصان به کشاورزان آمریکایی کمک می کنند تا تأثیرات موجود در بازارهای خاص خود را از نزدیک مشاهده کنند و بر پیشرفت های بالقوه ای که می توانند در کارهای ایمنی مواد غذایی در داخل عملیات خودشان انجام دهند ، تمرکز کنند.” متخصص اقتصاد منابع غذایی ، آگوستین آدریان دارتارتینی. می گوید: “منطقه ای کاملاً جدید برای غلبه بر بحران همه گیر برای آمریکا بسیار مهم است.”

آگستین توضیح می دهد که برای جلوگیری از کمبود نیروی کار تا قیمت کالاهای کشاورزی بی ثبات ، بهترین کاری که یک کشاورز اکنون می تواند انجام دهد این است که از طریق رسانه با منابع موثق درباره COVID- 19 از طریق رسانه مطلع شوید. آنها همچنین می توانند بر برنامه های کاری نظارت کنند که برای کاهش تأثیر بالقوه کروناویروس در مزارع ایالات متحده.

آگستین توصیه می کند: “به کشاورزان بسیار توصیه می شود که در مورد کار با مواد غذایی ، سیاست های فعلی کارمندان خود را مرور کنند و اطمینان حاصل کنند که اقدامات ایمنی پیشگیرانه مناسب برای افرادی که در تماس مستقیم با محصولات زراعی و دامی قرار دارند ، وجود دارد.”

راه حل های تولید صنعتی

این بیماری همه گیر در حال تولید مشكلات بسیاری برای تولیدكنندگان صنعتی آمریكا است. براساس بررسی اخیر انجمن ملی تولیدکنندگان (NAM) ، حدود 80 درصد تولید کنندگان انتظار دارند که تأثیر مالی بر تجارت خود داشته باشند. این بخش که حدود 13 میلیون کارگر در ایالات متحده استخدام می کند ، در طی این شیوع بسیار سخت گیر می شود.

متخصصان اقتصاد منابع غذایی نیز در این بخش مهم اقتصادی کمک می کنند. آگستین می گوید: “محافظت از سلامت مصرف کنندگان و نیروی کار اولویت شماره یک است. برای شرکت هایی که در معرض شیوع ویروسی در رده های خود قرار دارند ، این یک زمان مهم برای کشف استقرار فعال فن آوری های اتوماسیون برای کاهش عملکرد تراکم کارگران خواهد بود.” “به همین دلیل ، ما در حال کمک به شرکت های سراسر کشور هستیم تا راه حل های خلاقانه پیدا کنند و عملکرد خود را ادامه دهند.”

مخاطب: Onevox +1 (407)777-5418

تصاویر مرتبط

agustin-adrian-demartini.jpeg
آگوستین آدریان دارتارتینی
متخصص اقتصاد منابع غذایی

منبع آگوستین آدریان دارتارتینی

اخبار مرتبط  خرس های آدامس سیاه جنگل متعهد شده اند تا سال 2022 1.5 میلیون درخت با بنیاد ملی جنگل کاشت کنند