کتاب جدید نانوایی راز نان را نگه می دارد و باعث خوشحالی مردم می شود

نانوایی یک شرکت کالاهای پخته شده خوشحال است که ارائه می دهد کراپ و پنکیک های خوشمزه برای رفتن ، و brioche معتبر فرانسوی ، و این پروژه کتاب از زمان آغاز شد رومن دیوید آنجلتینویسنده ، از کارخانه تولید نانوایی بازدید کرد. در هنگام فیلمبرداری مستند ، وی با تیمی از افراد علاقه مند به حرفه خود روبرو شد و اسرار دستور العمل معتبر فرانسوی brioche را برای او توضیح داد.

نان و brioche فرانسوی در سراسر جهان مشهور است ، اما آنچه مردم آشکارا نمی دانند این است که کلید در ترکیبات و فرآیند پیچیده تولید است که برای تسلط بسیار مهم است. در این منطق آموزش مشتری و مخاطب است که رومن و نانوایی با این کتاب روبرو شده است: داستان احساسی ناتان نانوا.

اخبار مرتبط  شرکت Cansortium پیشرفت های بیشتر در مورد ابتکارات استراتژیک را اعلام کرد

این کتاب یک داستان ابتکاری است که مسیر رسیدن به حرفه مهیج را که نانواست بیان می کند. شما داستان ناتان را دنبال خواهید کرد ، مرد جوانی است که یک راز را کشف کرده که روند زندگی او را کاملاً تغییر داده است. در مورد سفر او از طریق جنگل ها با چشم ، بیابان هایی که در آن تپه ها به نان های گرم تبدیل شده اند ، سفر به دور و گسترده ، دیدار با حیوانات مقدس و افراد خارق العاده ، بالا رفتن از غول های جنگل ، نوشیدن آب آتشفشان (این لیست ادامه دارد) خواهید خواند تا اسرار این راز

اخبار مرتبط  "مبتلایان به COVID" در طی شیوع بیماری 9 میلیون کاربر جدید به بازار CBD ایالات متحده اضافه می کنند

کلمه ای از نویسنده ، رومن دیوید آنجلتی: “نوشتن یک داستان در مورد دستور العمل پنهانی brioche همچنین به معنای نوشتن در مورد شور و شوق پشت یک حرفه زیبا است و از طریق ماجراها و رمز و راز ، دفاع از ارزش های یک Savoir-Fire [expertise in French] جایی که مواد با کیفیت مهم هستند. ”

اخبار مرتبط  بر اساس تحقیقات جدید از هفته UEG ، آسم در کودکان و آلرژی های غذایی با افزایش خطر ابتلا به IBS همراه است

این کتاب به زبان انگلیسی (110 صفحه) و فرانسوی (112 صفحه) در دسترس است. نسخه شومیز را می توان در وب سایت bakerly و آمازون خریداری کرد $ 14.99.

ویولت راینهارت
[email protected]
https://www.bakerly.com/

منبع bakerly

لینک های مربوطه

http://www.bakerly.com