بیش از 50 Franchisees سیاه پوست سابق از McDonald’s به دلیل بی انصافی اقتصادی به دلیل چندین دهه تبعیض نژادی شکایت می کنند

میامی، 1 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – صاحبان حق رایج سابق بلک مک دونالد امروز با طرح یک دادخواست فدرال خواستار تحقق عدالت اقتصادی از این کشور شدند مک دونالد برای انکار فرصتهای مشابه امتیاز دهندگان سفید و هدایت آنها به مناطق اقتصادی و رکوددار که در آن فروش کم ، اجاره بالا و هزینه های عملیاتی عدم موفقیت را تضمین می کند.

52 شاکی ادعا می کنند که مک دونالد خود را به عنوان استخدام کننده و توسعه دهنده استعدادهای سیاه فروخت ، از پایگاه مصرف کنندگان سیاه خود سود برد و یک سیستم دو لایه را حفظ کرد که صاحبان مشکوک سیاه را به “مأموریت های خودکشی مالی” اعزام می کرد که شانس موفقیت کمی برای آنها وجود داشت.

این ادعاها شامل بیش از 200 فروشگاه با خسارات جبرانی است كه به طور متوسط ​​بین آنها خسارت وارد می شود 4 میلیون دلار و 5 میلیون دلار در هر فروشگاه ، منحصر به خسارات مجازات

جیمز ال فرارو، وكیل مدعی شاكیان ، در اوایل فوریه گفت ، هنگامی كه شركت وی برای اولین بار تحقیق در مورد پرونده را آغاز كرد ، مشخص بود كه موكلان او بی عدالتی نژادی جدی را تجربه كرده اند.

“این تصور که مک دونالد دوست سیاهپوستان داستان کامل است ، “گفت فرارو.”مک دونالد برای دهه ها به دلیل تبعیض نژادی آشکار و ضمنی ، امتیاز دهنده های سیاه را خونریزی کرده است. این شرکت اکنون پاسخگو خواهد بود. “

بالاترین سطح تاریخی 377 امتیاز دهنده Black McDonald’s در سال 1998 بیش از نصف کاهش یافته است. امروزه فقط 186 امتیاز دهنده سیاه باقی مانده اند. در همین حال ، در همان دوره ، از سال 1998 تا 2019 ، مک دونالد فروشگاه های خود را از 15،086 به 36،059 افزایش داده است. طبق داده های انجمن ملی اپراتورهای بلک مک دونالد (“NBMOA”) ، فاصله جریان نقدینگی برای امتیاز دهندگان مشکی از 2010 تا 2019 بیش از سه برابر شده است.

اخبار مرتبط  ایده های هدایای جشن به رهبری فناوری برای کل خانواده در امارات متحده عربی

متوسط ​​فروش سالانه شاکیان از 2 میلیون دلار بیشتر از بود 700000 دلار زیر مک دونالد میانگین ملی از 2.7 میلیون دلار بین سالهای 2011 و 2016 و 2.9 میلیون دلار در سال 2019

شکایت ادعا می کند که مک دونالد تاریخ تبعیض در آغاز شد شیکاگو در سال 1968 ، پس از ترور دکتر مارتین لوتر کینگ ، جونیور مک دونالد از ورود سیاه پوستان به سیستم خودداری کرد تا اینکه درها در سال 1969 ، پس از تحریم ، باز شد کلیولند که منجر به اولین امتیازات متعلق به سیاه پوستان در مک دونالد سیستم.

در سال 1984 ، کشیش جسی جکسون نوشت به مک دونالد به نمایندگی از عملیات PUSH شکایت کرد که امتیاز دهندگان سیاه احساس می کنند “تحت استاندارد دوگانه قرار می گیرند” به این دلیل که در مناطق داخلی شهر با هزینه های نگهداری و امنیت بالا محدود می شوند. به سیاه پوستان معمولاً فقط فروشگاههای بازیافتی پیشنهاد می شدند که عموماً از فروشگاه های جدید گرانتر و سودآوری کمتری دارند.

در اواخر دهه 90 ، مک دونالد صریحاً تصدیق کرد که سیاه پوستان را از فرصتهای مشابه سفیدپوشان کنار گذاشته است. معاون اجرایی رئیس جمهور توماس اس. دنتیس در سال 1996 اذعان کرد “این شرکت بسیاری از Franchisees سیاه را در رستوران هایی مستقر کرده است که به آنها اجازه نمی دهد همان موفقیت مشابه اقتصادی را داشته باشند.”

اخبار مرتبط  پیش سفارش لپ تاپ گیگابایت رکوردهای بی سابقه ای را تنظیم می کند که توسط پردازنده های تایپ لیک هایپ تهیه شده است

برای دهه ها ، مک دونالد چانه زنی بی رحمانه و یک طرفه ، سیاه پوستان را به سمت قدیمی ترین و فرومایه ترین فروشگاه ها در سخت ترین محله ها سوق داد که معمولاً توسط حق رای دهندگان وایتس رد می شدند. این فرصت ها برای گسترش و رشد به شدت محدود است و اغلب اوقات زنجیره ای از حوادث را ایجاد می کند – جریان نقدی کم ، کاهش ارزش سهام ، بدهی و ورشکستگی – که منجر به نابودی مالی می شود.

فرارو گفت که پرونده امروز 52 داستان دلخراش مختلف از مردان و زنان سیاه پوستی را روایت می کند که قبل از اینکه از طریق کار مجبور به ترک کار شوند ، کارفرمایان ، نیکوکاران و رهبران جامعه بودند مک دونالد نقض فاحش قانون فدرال توسط:

  • هدایت حق رای دهندگان مشکی به محله های درون شهر با فروش کم ، امنیت و هزینه های بالای بیمه و جابجایی مداوم کارمندان.
  • تلافی جویی در برابر امتیاز دهندگان مشکی برای رد پیشنهادات بازوی قوی برای ادامه عملیات در محله های جنایتکار.
  • انکار کمک معنادار امتیاز دهندگان مشکی در هنگام مشکلات مالی در حالی که به طور واضح از حق امتیاز دهندگان سفید چنین پشتیبانی می شد.
  • به استثنای امتیاز دهندگان مشکی از فرصت های مشابه رشد موجود در فروشگاه های امن تر ، با حجم بالاتر و کم هزینه که به سفید پوستان ارائه می شود.
  • عدم ارائه دلایل مشروع تجاری برای انکار مکرر فرصتهای حق رای دادن طی سالهای متمادی.
  • درجه بندی ناعادلانه عملکرد رستوران های سیاه ، که منجر به بررسی داخلی ضعیف شد ، و به طور موثر امتیاز دهندگان سیاه را از خارج سوق داد مک دونالد سیستم را با عدم صلاحیت واجد شرایط رشد و شرایط مطلوب حق رای دادن به آنها تحویل می دهد.
  • پیش بینی های گمراه کننده ای که امتیاز دهندگان سیاه را به خرید حق رای دادن نامطلوب ترغیب می کند.
اخبار مرتبط  موزه ملی ابریشم چین میزبان نمایشگاهی از شاهکارهای برجسته طراحان معاصر چینی است

فرارو گفت: “هرکدام از این تاجران و زنان داستانی از امیدهای ناکام و رویاهای از دست رفته را روایت می کنند.” “جهان به زودی خواهد دید که چگونه این 52 رنگین پوست همه چیز را در طاقهای طلایی به خطر انداختند تا فقط نگه داشته شوند ، به حاشیه رانده شوند و به نابودی کشانده شوند.”

فرارو افزود ، “سیاه زندگی در خیابان ها ، در جوامع ما مهم است و آنها در شرکت های آمریکایی اهمیت دارند.”

این دادخواست برای دادگاه منطقه شمال ایلینوی شرقی به دادگاه منطقه ای ایالات متحده تقدیم شد. برای بارگیری شکایت ، اینجا را کلیک کنید.

سوالات مستقیم رسانه ها به [email protected]

www.ferrarolaw.com

منبع شرکت حقوقی فرارو

لینک های مربوطه

http://www.ferrarolaw.com