بهداشت نامناسب خانگی به مقاومت آنتی بیوتیکی کمک می کند

به گفته کارشناسان بهداشت عمومی در شورای بهداشت جهانی (GHC) ، اتخاذ رویکرد مبتنی بر ریسک برای بهداشت خانه برای مهار تهدید فزاینده مقاومت آنتی بیوتیکی ضروری است.

لندن، 10 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – تخمین زده می شود که میزان مقاومت به آنتی بیوتیک های رایج در برخی از کشورها تا سال 2030 ممکن است از 60-40٪ باشد.1 اگر اقدامات مقابله ای انجام نشود ، مقاومت ضد میکروبی (AMR) ممکن است تا سال 2050 باشد زندگی از 10 میلیون نفر تقاضا می کنند.2 بنابراین ، متخصصان GHC خواستار بازبینی اقدامات بهداشتی در خانه و زندگی روزمره هستند تا اطمینان حاصل شود که آنها برای مسائل بهداشتی عمومی فوری مانند AMR و COVID-19 موثر و مناسب هستند.

اخبار مرتبط  چهلمین سالگرد Rubik's Cube جشن ماجراجویی Solve را جشن می گیرد

در مقاله جدیدی که توسط GHC تهیه و در شماره ماه سپتامبر منتشر شد مجله کنترل عفونت آمریکا منتشر شد ، کارشناسان شواهدی را ارائه می دهند که بهداشت بهتر در خانه ها و زندگی روزمره ما در مبارزه با مقاومت به آنتی بیوتیک نقش اساسی دارد. بهداشت مناسب به دو روش به مبارزه با AMR کمک می کند: اول ، از عفونت جلوگیری می کند ، در نتیجه نیاز به تجویز آنتی بیوتیک را کاهش می دهد ، و دوم ، از شیوع عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک از فردی به فرد دیگر جلوگیری می کند.

اخبار مرتبط  OpSense از کیت حسگر بی سیم سلف سرویس برای نظارت بر عملکردهای مواد غذایی خبر داد

این مقاله شواهدی را ارائه می دهد كه به حداقل رساندن احتمال شیوع عفونت در خانه و اجتماع نیاز به یك رویكرد متمرکزتر در بهداشت بر اساس ارزیابی خطر دارد. به عنوان مثال ، نشان داده شده است که حذف میکروب هایی که باعث عفونت از سطوح پر خطر و دست ها می شوند در مواقع حساس ، به عنوان مثال هنگام تهیه غذا و استفاده از توالت ، به حداقل رساندن شیوع عفونت از فردی به فرد دیگر. یک مطالعه مداخله ای نشان می دهد که بهبود بهداشت دست در گروهی از کودکان در یک مرکز مراقبت روزانه می تواند نیاز به آنتی بیوتیک در برابر عفونت های تنفسی رایج را تا 30٪ کاهش دهد.3

اخبار مرتبط  شفق قطبی کنسرت میزبان فراخوان کنفرانس سرمایه گذاران سه ماهه سوم 2020 خواهد بود

پروفسور سالی بلومفیلد، کارشناس بهداشت عمومی و مشارکت کننده در مقاله ، اظهار داشت: “ما به شدت توصیه می کنیم به جای تمیز کردن عمیق خانه ، از این روش” بهداشت هدفمند “مبتنی بر شواهد در خانه و زندگی روزمره خود استفاده کنید و به زمان نگاه کنید و بر روی مکانهایی تمرکز کنید که میکروبهای مضر به احتمال زیاد گسترش می یابد ، نه فقط در حال حاضر حاوی ویروس کرونا ، بلکه همچنین برای کمک به مبارزه با AMR در دراز مدت.

لوگو: https://mma.prnewswire.com/media/1196867/GHC_Logo.jpg

منبع شورای بهداشت جهانی (GHC)