گزارش JTI در مورد “جمع شدن طوفان” در بازار سیاه هشدار می دهد

ژنو، 11 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – JTI (ژاپن دخانیات دخانیات) گزارشی را منتشر کرده است که توسط Intrinsic Insight Ltd. به طور مستقل تأیید شده است ، تحت عنوان “طوفان تجمع” ، در مورد نحوه تجارت غیرقانونی توتون و تنباکو در طی همه گیر جهانی Covid-19 و آماده سازی برای برداشت پاداش های پس از اقتصادی که در پی خواهد داشت.

آژانس های اجرای قانون در سراسر جهان از این گزارش ، که بر اساس 63 مطالعه میدانی انجام شده است ، در 50 کشور از جمله استقبال کرده اند روسیه، کانادا، مالزی، و فیلیپین جایی که قاچاقچیان دخانیات در حال حاضر حضور پررنگی دارند. اطلاعات JTI دریافت که بحران جهانی بهداشت جهانی و رکود مالی شرایط را برای یک “طوفان کامل” ایجاد کرده است که در آن گروه های جنایتکار سازمان یافته بیشتر از تقاضای عمومی کالاهای ارزان قیمت بهره برداری می کنند و از کاهش قدرت خرید در رکود اقتصادی قریب الوقوع جهانی ، به ویژه در کشورها استفاده می کنند با رژیم های مالیاتی بالا

این گزارش تصویری جهانی از چهار روند در حال ظهور ، مطابق با اطلاعات Euromonitor و Europol ، به JTI ارائه داده است:

1. شواهد نشان می دهد که گروه های تبهکار وقت خود را برای آمادگی برای رونق پیش بینی شده در فروش غیرقانونی دخانیات می گذارند.

2. پس از ایجاد اختلال در زنجیره تأمین غیرقانونی در بازارهای اروپای غربی ، مجرمان سازمان یافته به سرعت از رویکرد ناسازگار در قوانین سفر و قفل سو استفاده کرده و راه های جایگزین تولید تا توزیع را پیدا کردند که منجر به تصرف قابل توجه کارخانه های غیرقانونی یا اجزای آنها در کشورهایی مانند جمهوری چک، یونان، ایرلند، بلژیک، و اسپانیا؛

اخبار مرتبط  سازندگان عطر از لیزا پانکیویچ از شرکت Clorox به هیئت مدیره استقبال می کنند

3. اولویت های تغییر یافته در اجرای قانون و محدودیت های مرزی در محدود کردن عرضه و در دسترس بودن دخانیات غیرقانونی مخلوط شده است: در حالی که دولت ها و مقامات در شرق دور در اعمال محدودیت سریع تر بودند ، کسانی که در غرب بودند با چنین دقتی عمل نکردند.

4- فناوری به طور فزاینده ای در سراسر شیوع همه گیر مورد استفاده قرار گرفته است تا فروش توتون و تنباکو غیرقانونی را در جایی که قفل شدید توسط دولت ها در سراسر کشور اعمال می شود ، ادامه دهد. اروپای شرقی، خاورمیانه، آفریقا و آسیا و اقیانوسیه، جایی که واتس اپ و فیس بوک روش های سریع و آسان برقراری ارتباط بین مصرف کننده و مجرمان را ارائه داده اند. علاوه بر این ، اتاق بازرگانی بین المللی پیش بینی می کند که تجارت جهانی تقلبی به دست خواهد آمد 4 تریلیون دلار تا سال 2022 ، اساساً توسط تجارت الکترونیکی تأمین می شود[1].

طبق گزارش بانک جهانی ، تجارت جهانی دخانیات غیرقانونی در حال حاضر قابل ارزیابی است 40 دلار-50 میلیارد میلیارد دلار هر سال به گروه های جنایتکار که تولید ، تولید ، قاچاق ، توزیع و فروش محصولات توتون و تنباکو را پرداخت می کنند و مالیات پرداخت نشده است. از دست دادن درآمد خرده فروشان مطیع قانون نیز به طور قابل توجهی احساس می شود ، همچنین تأثیر آن بر مصرف کنندگانی که برای خرید محصولات غیر استاندارد جذب شده اند.

اخبار مرتبط  کیرون کریس ناپراو را به عنوان مدیر و رئیس هیئت منصوب می کند

“برای برخی از مصرف کنندگان دخانیات غیرقانونی جرمی بدون قربانی است ، به همین دلیل است که ما باید نه تنها آنها را از خطرات پنهانی که آنها مصرف می کنند ، بلکه عواقب گسترده اجتماعی خرید از گروه های جنایتکار را که به حمل و نقل افراد و اسلحه نیز آگاه هستند ، آگاه کنیم. گزارش ما ، به اشتراک گذاشته شد با بیش از 160 مأمور اجرای قانون در سراسر جهان ، در نوع خود برای اولین بار برای جمع آوری اطلاعات در طول همه گیر است ، و ما امیدواریم که این یک هشدار برای “طوفان جمع شده” در بازار سیاه باشد “. ایان مونتیت، مدیر تجارت جهانی غیرقانونی JTI.

JTI طرح خود را در این گزارش برای مقابله با “طوفان تجمع” ارائه کرده است ، و خواستار این موارد است:

  • اجرای بهتر در مرزهای ملی ؛
  • اشتراک اطلاعات بهبود یافته از طریق مشارکت دولتی و خصوصی بین همه صنایع و آژانس های اجرای قانون.
  • کاوش اقدامات مالی که باعث می شود اعتماد به نفس مشتری رشد کند و از وسوسه هزینه کردن برای محصولات غیرقانونی جلوگیری کند.
  • برنامه های جهانی هماهنگ شده برای آگاهی دادن به مصرف کنندگان از طریق افزایش آگاهی در مورد خطرات دخانیات غیرقانونی و عواقب ناشی از تجارت آن.
اخبار مرتبط  تجزیه و تحلیل جهانی صنعت آبجو و سرو در سال 2020 با داده های مربوط به 151 کشور

نسخه ای از این گزارش را می توان در jti.com یافت.

درباره JTI

JTI یک شرکت پیشرو بین المللی دخانیات و تبخیر است که در بیش از 130 کشور جهان فعالیت می کند. این صاحب جهانی هر دو وینستون ، مارک شماره دو سیگار در جهان ، و Camel در خارج از کشور است ایالات متحده آمریکا و بیشترین سهم را در فروش برای هر دو مارک دارد. از دیگر مارک های جهانی می توان به Mevius و LD اشاره کرد. JTI همچنین با مارک تجاری خود ، Logic و بخار تنباکو ، Ploom ، یکی از بازیگران اصلی بازار بین المللی vaping است. دفتر مرکزی آن در ژنو، سوئیس، JTI بیش از 44000 نفر استخدام دارد و برای ششمین سال متوالی به عنوان كارفرمای برتر جهانی اعطا شد. JTI عضو گروه شرکت های دخانیات ژاپن است. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.jti.com مراجعه کنید.

[1] اتاق تجارت بین الملل. (2017 ، 2 ژوئن) تأثیرات جهانی جعل و دزدی دریایی برای دستیابی به آن 4.2 تریلیون دلار آمریکا تا سال 2022. بازیابی شده از اتاق بازرگانی بین الملل: https://iccwbo.org/media-wall/news-speactions/global-impacts-counterfeiting-piracy-reach-us4-2-trillion-2022/

آرم – https://mma.prnewswire.com/media/1084015/JTI__Logo.jpg

SOURCE JT International

لینک های مربوطه

http://www.jti.com/