قبل و بعد از طوفان سالی از خانواده خود محافظت کنید

واشنگتن، 14 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – https://www.cpsc.gov/Newsroom/News-Releases/2020/ از-خانواده-خود را قبل و بعد از طوفان-سالی محافظت کنید

طوفان سالی در آستانه تأثیر مخربی در چندین ایالت ساحل خلیج فارس است. CPSC به مصرف كنندگان هشدار می دهد تا درمقابل قطع شدن برق آماده باشند و هم اكنون برای حفظ امنیت خانواده های خود قدم بردارند.

قبل از طوفان

مصرف کنندگان باید به ویژه هنگام از دست دادن توان الکتریکی مراقب باشند. بسیاری از آنها از ژنراتورهای قابل حمل و سایر منابع نیرو و گرما استفاده می کنند و آنها را در معرض خطر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن (CO) و آتش سوزی قرار می دهند. اگر قصد دارید در صورت اتلاف برق از یک ژنراتور قابل حمل استفاده کنید ، برای تهیه قبل از طوفان این نکات را دنبال کنید:

  • با فشار دادن دکمه تست و تعویض باتری ، در صورت لزوم ، مطمئن شوید که CO و دزدگیرهای دود در خانه شما به درستی کار می کنند.
  • آلارم CO یا هشدار CO با استفاده از باتری با پشتیبان گیری باتری در خانه ، خارج از مکان های خواب جداگانه و در هر طبقه از خانه خود نصب کنید.
  • بررسی کنید که ژنراتور شما از نگهداری مناسبی برخوردار بوده باشد و برچسب ها ، دستورالعمل ها و هشدارهای موجود در ژنراتور و کتابچه راهنمای مالک را بخوانید و آنها را دنبال کنید.

مونوکسیدکربن مسموم از یک ژنراتور قابل حمل می تواند شما و خانواده تان را در عرض چند دقیقه از بین ببرد. CO یک قاتل نامرئی است. بی رنگ و بی بو است. بر اساس CDC ، هر ساله بیش از 400 نفر جان خود را از دست می دهند ایالات متحده از مسمومیت با CO CPSC تخمین می زند که سالانه حدود 70 مصرف کننده در اثر مسمومیت با CO ناشی از ژنراتورهای قابل حمل می میرند.

اخبار مرتبط  تعادل بنیانگذار طبیعت در بیانیه رسمی به خوش بینی پیرامون COVID-19 می پردازد

پس از طوفان

طوفان زده است و برق تمام شده است. حالا چی؟ این نکات نجات دهنده زندگی را دنبال کنید:

  • ژنراتورهای قابل حمل را فقط در خارج از منزل ، حداقل 20 فوت دورتر از خانه کار کنید. و اگزوز ژنراتور را از خانه و ساختمانهای دیگری که شخصی می تواند وارد کند هدایت کنید.
  • هرگز ژنراتور قابل حمل را در داخل خانه ، گاراژ ، زیرزمین ، فضای خزنده ، سوله یا ایوان کار نکنید. باز کردن درها یا پنجره ها تهویه کافی را برای جلوگیری از تجمع سطح کشنده CO فراهم نمی کند.
  • هرگز هنگام زنگ هشدار منوکسیدکربن را نادیده بگیرید. فوراً بیرون بروید. سپس با شماره 911 تماس بگیرید.
  • مسمومیت با CO از ژنراتورهای قابل حمل می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد که افراد در معرض ممکن است قبل از تشخیص علائم حالت تهوع ، سرگیجه یا ضعف بیهوش شوند.
  • آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گفته اند که ممکن است لازم باشد هرگونه اقدامات آمادگی را براساس آخرین دستورالعمل های ایمنی و بهداشت CDC و مقامات محلی خود تنظیم کنید.

سایر خطرات ایمنی محصول در فصل طوفان عبارتند از:

خطر زغال چوب:

– هرگز از زغال در داخل خانه استفاده نکنید. سوزاندن زغال چوب در یک فضای بسته می تواند باعث ایجاد سطح کشنده مونوکسیدکربن شود. حتی در درب منزل را در یک گاراژ روی منقل ذغالی نپزید.

اخبار مرتبط  MyValue365.com اکنون Quicklly.com است

شمع ها:

– هنگام سوزاندن شمع ها احتیاط کنید. به جای آن از چراغ قوه استفاده کنید. اگر باید از شمع استفاده کنید ، آنها را روی چیزی که می تواند آتش بگیرد یا نزدیک آن نسوزانید. هرگز شمع های سوزانده شده را بدون مراقبت رها نکنید. شمع ها را هنگام بیرون آمدن از اتاق و قبل از خواب خاموش کنید.

لوازم مرطوب:

– به دنبال نشانه هایی از خیس شدن لوازم خود باشید. وسایل برقی یا گازی را که خیس شده اند از برق جدا کنید زیرا خطرات برق گرفتگی و آتش سوزی دارند. وسایل برقی یا گازی را که هنوز وصل هستند لمس نکنید.

– قبل از استفاده از وسایل خود ، از یک حرفه ای بخواهید یا یک شرکت گازسوز یا برق خانه خود را ارزیابی کرده و تمام شیرهای کنترل گاز ، سیم کشی برق ، قطع کننده مدار و فیوزهایی را که زیر آب بوده اند ، تعویض کنید.

نشت گاز: اگر بوی آن را می دهید ، گزارش دهید.

در صورت استشمام یا شنیدن بنزین ، چراغ ها را روشن یا خاموش نکنید ، یا از تجهیزات الکتریکی از جمله تلفن استفاده نکنید. خانه خود را ترک کنید و از خارج با مقامات محلی گاز تماس بگیرید.

در صورت تخلیه / نگرانی COVID-19

  • اگر مجبور به تخلیه هستید ، CDC توصیه می کند وسایل اضافی مانند پوشش صورت پارچه ای ، ضدعفونی کننده دست و محصولات تمیزکننده برای جلوگیری از شیوع ویروس در پناهگاه در دست داشته باشید. CPSC همچنین به مصرف کنندگان یادآوری می کند که همه محصولات تمیزکننده و داروها را از دسترس کودکان دور نگه دارید و این موارد را در ظروف اصلی مقاوم در برابر کودک خود در محل تخلیه خود قرار دهید.
اخبار مرتبط  چشم انداز صنعت شراب غنی شده جهانی تا سال 2025 با نمایه های شراب Liberty ، Backsberg ، Soinevinus Fine Wines (Kopke) ، بندر تیلور ، آلبینا و هانا ، و Contratto

به یاد داشته باشید ، فقط یک طوفان طول می کشد تا ویران شود ، و باعث ویرانی گسترده و از بین رفتن زندگی شود. مطلع باشید ، آماده باشید و ایمن باشید!

منابع CPSC:

پوستر NSN

درباره CPSC ایالات متحده
کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده (CPSC) متهم به محافظت از مردم در برابر خطرات غیر منطقی صدمه یا مرگ ناشی از استفاده از هزاران نوع کالای مصرفی است. کشته ها ، جراحات و خسارت های مالی ناشی از حوادث محصولات مصرفی بیش از این هزینه ها را به ملت تحمیل کرده است 1 تریلیون دلار سالانه فعالیت CPSC برای اطمینان از ایمنی محصولات مصرفی طی 40 سال گذشته به کاهش میزان مرگ و جراحات مرتبط با محصولات مصرفی کمک کرده است.

قانون فدرال هر شخصی را از فروش محصولات مشروط به فراخوان داوطلبانه اعلام شده توسط سازنده یا فراخوان اجباری سفارش شده توسط کمیسیون منع می کند.

برای اطلاعات نجات دهنده:
– به CPSC.gov مراجعه کنید.
– برای دریافت هشدارهای ایمیل ما ثبت نام کنید.
– ما را در فیس بوک ، اینستاگرامUSCPSC و توییتر دنبال کنید USCPSC.
– گزارش یک محصول خطرناک یا آسیب مربوط به محصول در www.SaferProducts.gov.
– با شماره تلفن 800-638-2772 CPSC تماس بگیرید (TTY 301-595-7054 TTY).
– با یک متخصص رسانه تماس بگیرید.

شماره انتشار: 20-181

SOURCE کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده

لینک های مربوطه

http://www.cpsc.gov