دانشمندان جوان کارآفرین طعم شروع نانوایی خود را به کودکان ارائه می دهند

جزیره لانگ ، نیویورک ، 15 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – دانش پژوهان جوان کارآفرین ، یک برنامه یادگیری جدید ابتکاری ایجاد شده توسط دوره متوسطه اول کایلی پرکینز، کمک به کودکان برای کشف جنبه شغلی خود از طریق آشپزی ، کیک کوچک ، کار گروهی و سرگرمی است. کایلی ، 17 ساله ، این برنامه را آماده کرد تا به بچه های مدرسه راهنمایی که دارای کمبود مهارت هستند ، بپردازد نیویورک جوامع با راه اندازی یک فروشگاه پخت و پز پر از غذاهای خوشمزه ، طعم آنچه را که در کارآفرینی دخیل است ، می چشید.

کیلی ، که در مدرسه چاپین تحصیل می کند ، می گوید انگیزه دادن به کودکان با وجود بیماری همه گیر آسان بوده است. او می خندد: “هنگامی که شما فعالیت های سرگرم کننده مانند راه اندازی نانوایی را ارائه می دهید ، بچه ها برای یادگیری هر چیزی ، حتی کسرها آزاد هستند.” “ما افتخار می کنیم که 250 دانش آموز هم برنامه” حضوری “و هم جلسات مجازی ما را در طی همه گیری به پایان رسانده اند.”

بازگشت برای کایلی که داوطلب کمک به افراد مسن در 10 سالگی بود چیز جدیدی نیست. “با حمایت مادرم (لزلی) ، کار خیرخواهانه همیشه برای من بسیار مهم بوده است.” به همین دلیل او به فکر راه اندازی سازمان غیر انتفاعی خود افتاد. “من نمی دانستم چه نوع موسسه خیریه ای را می خواهم سازمان دهی کنم ، پس از آن مرا تحت تأثیر قرار داد. من عاشق پخت و پز و کار با کودکان بودم ، بنابراین چرا پخت و پز را با برخی از مواد اصلی مورد نیاز برای شروع یک کار جدید ترکیب نمی کنم.”

کایلی خود را به این پروژه انداخت ، و یک برنامه درسی سرگرم کننده ، تعاملی و تیمی شامل موضوعات مختلف از جمله طوفان فکری ، ایجاد آرم ، قیمت گذاری ، تبلیغات ، روابط عمومی جامعه و تحقیقات بازار ، به علاوه یک ریاضی برای محاسبه هزینه های نانوایی تهیه کرد.

در مرحله بعدی ، او توت های رنگارنگ را با بخشهای سخاوتمندانه از منابع مورد نیاز برای یک شرکت تازه کار نانوایی ، از جمله فرصتهای بیان خلاق ، ایجاد و جمع کرد. پیش بند یک آشپز آماده برای تزئین ، نشانگرهای جادویی پارچه ای ، مقدار زیادی برچسب ، بسته های خامه و رنگ مواد غذایی ، کلوچه های قندی خانگی ، آب نبات و آب پاش برای تزئین. همچنین هر کودکی یک گواهی پایان دوره تحصیلات تکمیلی و یک هدیه غافلگیرانه دریافت می کند.

در حالی که دانشمندان جوان کارآفرین بر جوامع کم مصرف تمرکز دارند ، از کیلی همچنین برای آموزش برنامه بعنوان بخشی از پیشنهادات آموزشی سایر سازمانها ، از جمله صندوق هوای تازه ساوتهمپتون ، گلهای کوچک و تشویق کودکان دعوت شده است. در اینجا نمونه ای از بازخوردهایی که وی دریافت کرده است آورده شده است: “بچه ها آنقدر از این فعالیت ها لذت بردند که تمام صحبت هایشان در مورد طرح های پیش بندهایشان بود و کلوچه های آنها از نظر ظاهری بهترین طعم و مزه را داشتند و دو عضو علاقه مند به راه اندازی مشاغل شخصی خود هستند. “

کایلی می گوید دانشمندان جوان کارآفرین آماده ادامه رشد هستند. “این بسیار مهم است که ببینیم کودکان در کنار هم از کار کردن و یادگیری در مورد Zoom لذت می برند ، بنابراین ما برنامه را در طول سال تحصیلی ادامه خواهیم داد. حتی ممکن است شروع به ارسال توت به سازمان های مختلف در سراسر کشور کنیم و جلسات خود را بصورت مجازی انجام دهیم.”

وی افزود وقتی عادی بازگشت نیویورک، “ما دوباره به دانش آموزان یاد خواهیم داد که چگونه به صورت شخصی پخت ، فروش پخت و پز و شرکت در فعالیت های جامعه بیاموزند. در حال حاضر ، ما خوشحالیم که می توانیم با وجود COVID-19 در آموزش و لذت بردن از کودک کمک کنیم.”

برای اطلاعات بیشتر ، به http://young-entrepreneur.org مراجعه کنید یا با شماره 917-270-3206 تماس بگیرید.

تصاویر مرتبط

children-baking.jpg
کودکان در حال پخت
بچه ها هنگام یادگیری پخت ، ریاضی یاد می گیرند.

منبع دانش پژوهان جوان کارآفرین

لینک های مربوطه

http://young-entrepreneur.org

اخبار مرتبط  Dunlop کفش محافظ کفش با LineDrive برای معرفی مجدد راه خود برای بازاریابی در بخش صنعت همکاری می کند