گزارش موقت AAK برای سه ماهه اول سال 2020

کارلشامن ، سوئد، 24 آوریل 2020 / PRNewswire / – گروه AAK

  • حجم کل سه ماهه 1 درصد (4 مثبت) کاهش یافته و به 569،000 تن (572،000) رسیده است.
  • سود عملیاتی ، به استثنای هزینه های کسب 4 میلیون SEK (9) ، رسیده است 546 میلیون SEK (509) ، بهبودی در طول سال با 7 درصد. از جمله هزینه های خرید ، سود عملیاتی 8 درصد افزایش یافته است. تأثیر ترجمه ارز مثبت بود 17 میلیون SEK.
  • سود برای دوره بالغ شده است 383 میلیون SEK (352) ، پیشرفت 9 درصدی.
  • سود هر سهم 11 درصد افزایش یافته است ، به 1.50 SEK (1.35)
  • جریان نقدی ناشی از فعالیتهای عملیاتی بالغ بر بود 71 میلیون SEK (394)
  • بازده سرمایه اشتغال (ROCE) ، R12M ، 14.5 درصد (در 14.9 درصد) بود 31 دسامبر 2019)

مناطق تجاری

  • مواد تشکیل دهنده مواد غذایی – سود عملیاتی 6 درصد بهبود یافته است 325 میلیون SEK (308)
  • چربی های شکلات و شیرینی سازی – سود عملیاتی حاصل شد 222 میلیون SEK (206) ، پیشرفت 8 درصدی.
  • محصولات فنی و خوراک – سود عملیاتی رسیده است 38 میلیون SEK (36) ، پیشرفت 6 درصدی و سود عملیاتی رکورد بالا برای سه ماهه اول.

نظرات مدیرعامل

همه گیر شدن تاج در حال تأثیر عمیق بر سلامت ، جوامع و عملیات تجاری در سراسر جهان است. اولویت اول ما در این شرایط بی سابقه ، تأمین امنیت و ایمنی کارکنان ما است. به عنوان یک تأمین کننده اصلی مواد تشکیل دهنده زنجیره تأمین مواد غذایی ، AAK همچنین نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. تأمین مواد غذایی ضروری خواهد بود و اولویت اصلی پیش رو خواهد بود. کلیه کارخانجات تولیدی ما برنامه های احتمالی شدیدی را برای تأمین امنیت عملیات و لجستیک ورودی / خروجی دارند تا تولید کنندگان مواد غذایی بتوانند تولید خود را حفظ کنند. من می خواهم از این فرصت استفاده کنم و از همه کارمندان ، تأمین کنندگان و مشتریان خود بخاطر سخت کوشی و اشتیاق پرشور که این امر را رقم می زند تشکر می کنم.

اخبار مرتبط  شرکت JBT از انتشار برنامه درآمدزایی سه ماهه دوم 2020 و برنامه تماس کنفرانسی خبر داد

مدل کسب و کار و جهت استراتژیک ما علیرغم افزایش عدم قطعیت ، قوی است. مواد غذایی خاص ، چربی های شیرینی و شیرینی و مواد غذایی گیاهی ، همه با بخش زیادی از راه حل های ویژه بر اساس رویکرد همکاری مشترک ما ، با روابط نزدیک مشتری ادامه می یابد. بخش های دیگر با این حال ، از اثر مستقیم بیشتری از بیماری همه گیر تاج رنج می برند. Foodservice ، بخشی از بخش تجاری مواد غذایی مواد تشکیل دهنده ، در بخش دوم سه ماهه فروش قابل توجهی به رستوران ها ، هتل ها و پذیرایی از شرکت های هواپیمایی کمتر داشت.

ما همچنین در معرض اختلالات موقت به دلیل تعطیلاتی که توسط دولتها در برخی کشورها که در آن فعالیت می کنیم اعمال شده است. در ماه فوریه ، ما مجبور به بسته شدن گسترده عملیات خود در سال شدیم چین و همچنین چندین اختلال در این زمینه داشتیم هند در پایان ماه مارس ، همچنان به تأثیر منفی بر تجارت ما در سه ماهه دوم.

با وجود چالش های تجاری در پایان سه ماهه ، روند مداوم رشد سود ادامه یافت. سود عملیاتی ، به استثنای هزینه های کسب ، بالغ بر این بود 546 میلیون SEK (509) ، پیشرفت 7 درصدی. سود هر سهم و گردش نقدی عملیاتی نیز در سه ماهه خوب بود.

حجم محصولات کاملاً مسطح بود و رشد خوبی در محصولات فنی و خوراک داشت ، در حالیکه در مواد غذایی حجم کمتری داشتیم ، بیشتر به دلیل تأثیر تاج در Foodservice و چین.

مواد تشکیل دهنده مواد غذایی به رشد درآمد خود ادامه دادند و 6 درصد سود عملیاتی خود را بهبود بخشیدند ، که در درجه اول توسط نانوایی و غذاهای مبتنی بر گیاهان و همچنین برخی از فرصتهای خوب نقطه در سه ماهه انجام می گرفت. تغذیه ویژه همچنان از ترکیب مطلوب محصول برخوردار است. با وجود پایین بودن نرخ تولد در چین، ما موفق به افزایش فروش راه حل بالا پایان INFAT ™ ، با پشتیبانی مشتریان جدید چینی محلی هستیم.

اخبار مرتبط  پیش بینی بازار بخش شیلات و آبزی پروری عربستان سعودی تا سال 2025 به 402.5 میلیون دلار برسد

چربی های شکلات و شیرینی پزی گزارش پایداری اما با یک تصویر مختلط است. رشد خوبی برای پر شدن چربی ها و گسترش ما وجود داشت در حالی که سایر محصولات رشد حجم محدود یا منفی را گزارش می کردند. برخی فشارها هنوز وجود دارد تا بتوانند حجم معاملات را به جلو برسانند.

محصولات فنی و خوراک سود عملیاتی با رکورد بالا را برای سه ماهه اول گزارش داده اند که ناشی از عملیات خرد کردن ما و تجارت اسیدهای چرب ماست.

AAK بنیاد محکمی با سابقه اقتصادی قوی و ترازنامه جامد دارد. بخش عمده ای از مشاغل ما تأمین مواد اولیه برای مواد غذایی و شیرینی پزی است که تقاضا برای آنها نیز در مواقع عدم اطمینان باقی می ماند. با این حال ، نوسانات در سراسر زنجیره تأمین به طور قابل توجهی در تمام صنایعی که AAK در آن فعالیت می کنند افزایش یافته است.

اگرچه این زمانها بسیار نامشخص است ، اما ما انتظار داریم که تقاضای قابل توجهی برای Foodservice و بخش های غیرغذایی ما در سه ماهه های آینده کاهش یابد که تأثیر مادی بر درآمد خواهد داشت. در پاسخ ، ما در حال بهینه سازی مبنای هزینه خود در بخش های آسیب دیده هستیم بدون اینکه توانایی های بلند مدت و ابتکارات استراتژیک خود را به خطر بیندازیم. با وجود محدودیت های محلی و محدودیت ها در سراسر جهان ، کاهش برآورد تولید ناخالص داخلی مشهود است. این می تواند برای سایر بخش های ما منجر به تأثیر منفی مستقیم یا غیرمستقیم بر درآمد ما در سه ماهه آینده شود.

ما با استفاده از رویکرد همیاری مشتری خود ، راه حل هایی با روغن و چربی با ارزش افزوده گیاهی ، مبتنی بر گیاهان ارائه می دهیم و هیچ دلیلی برای تعدیل دیدگاه خود درباره روند مطلوب اساسی دراز مدت در بازارهای ما وجود ندارد. بنابراین ، ما علیرغم تأثیر کوتاه مدت تا میان مدت از بیماری همه گیر ، تاکنون با احتیاط نسبت به آینده ، همچنان محتاطانه عمل می کنیم. کنفرانس مطبوعاتی و تحلیلگر

اخبار مرتبط  نمایشگاه 127 کانون مجازی امروز افتتاح شد و انگیزه جدیدی را برای تجارت جهانی به ارمغان آورد

گزارش موقت برای سه ماهه اول سال 2020 امروز ارائه می شود ، 24 آوریل 2020 در 13:00. CET در کنفرانس مطبوعاتی و تحلیلگر برای مشارکت ، لطفاً به دستورالعملهای زیر برگه سرمایه گذار در وب سایت AAK ، www.aak.com مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید:

فردریک نیلسون
CFO
موبایل: + 46-708-95-22-21
پست الکترونیک: [email protected]

این اطلاعات ، اطلاعاتی است که AAK AB (منتشر شده) طبق مقررات سوءاستفاده از بازار اتحادیه اروپا و قانون اوراق بهادار ، موظف است آنها را منتشر کند. اطلاعات از طریق آژانس شخص تماس با ما در بالا ، برای انتشار ارسال شده است 11:15 دقیقه بعد از ظهر CET بر 24 آوریل 2020.

AAK ارائه دهنده پیشرو روغن و چربی های گیاهی با ارزش افزوده است. تخصص ما در زمینه فناوری چربی در غذاها و برنامه های غذایی خاص ، طیف گسترده ای از مواد اولیه و قابلیت های گسترده فرآیند ما را قادر می سازد تا راه حل های نوآورانه و ارزش افزوده را در بسیاری از صنایع ارائه دهیم – شکلات و شیرینی سازی ، نانوایی ، لبنیات ، تغذیه ویژه ، مواد غذایی ، مراقبت شخصی و موارد دیگر. تخصص اثبات شده AAK مبتنی بر بیش از 140 سال تجربه در روغن ها و چربی ها است. رویکرد منحصر به فرد همکاری ما ، مهارت ها و دانش فنی مشتریان را با توانایی ها و طرز فکر خود برای نتایج ماندگار به ارمغان می آورد. لیست شده در نزدق استکهلم و دفتر مرکزی ما در مالمی ، سوئد، آک بیش از 20 مرکز تولید مختلف ، دفاتر فروش در بیش از 25 کشور و بیش از 3،800 کارمند دارد. ما AAK هستیم – شرکت همکاری.

این اطلاعات توسط Cision http://news.cision.com برای شما آورده شده است

https://news.cision.com/aak-ab/r/aak-s-interim-report-for-the-first-quarter-2020—continued-profit-growth-in-a-volatile-market، c3096252

پرونده های زیر برای بارگیری در دسترس است:

SOURCE AAK AB

پاسخی بگذارید