Laurent Fresnet برای نوآوری در تجربه چشیدن شامپاین Mumm ، دیدگاه برتر خود را به ارمغان می آورد

میسون مامان: جستجوی مداوم برای Nec Plus Ultra

تاریخ میسون مامان، که قدمت آن تقریباً به 200 سال قبل می رسد ، روح نوآوری مداوم در تولید شامپاین را ارائه می دهد. این دیدگاه آوانگارد ریشه در رابطه ای سازش ناپذیر با کیفیت دارد که خلاصه آن را شعار بنیانگذار آن می داند جورج هرمان مامان: “به سادگی بهترین.”

روح قاطعانه به آینده تبدیل شد میسون مامان همچنان به کشف روش های جدید برای آشکار کردن ماهیت Pinot Noir می پردازد ، که میوه های شدید ، غنی و ظریف آن ساختار ، پیچیدگی و طراوت و نشاط بیشتری به گیاهان Casa می بخشد.

استاد کارخانه شراب سازی لوران فرسنت ، نگهبان رسمی میراث 200 سال نجات غریق میسون مامان، از ثروت دانش به دست آمده برای توسعه کامل طعم های Pinot Noir بهره می برد.

Laurent Fresnet سنت نوآوری را تداوم می بخشد میسون مامان

Laurent Fresnet که در شامپاین به دنیا آمد ، ارتباط شخصی عمیقی با منطقه Montagne de Reims دارد ، زیرا در روستای Grand Cru de بزرگ شده است سیلری، در خانواده ای از شراب سازان که برای پنج نسل 100٪ شامپاین Grand Cru تولید کرده اند.

Fresnet ، که به میسون مامان وی به عنوان استاد جدید انبار در ژانویه 2020 ، به ویژه توسط غنای زمین بازی خود جذب شد. وی می گوید: “مامان دارای استثنایی ترین باغ های انگور در شامپاین است.” “این terroir همه چیزهایی را که می خواهید بخواهید ایجاد کنید تا نفیس ترین غذاهای مجلسی را ایجاد کنید.”

تعهد او به نوآوری در طول تحصیلات ، ابتدا در یک مرکز تحقیقاتی مشهور در آویز ، و سپس در دانشگاه ریمز ، که در آنجا در رشته های شناسی ، زیست شناسی و بیوشیمی فارغ التحصیل شد ، تثبیت شد.

اخبار مرتبط  InventHelp Inventor لوازم جانبی آنچنانی را برای نردبان های فرمت (DVR-696) ایجاد می کند

لوران فرسنت می فهمد که شامپاین شرابی است که زنده است و در تکامل مداوم است. او با انرژی و کنجکاوی سیری ناپذیری که دارد ، با همان روحیه آوانگاردی که الهام گرفته به آینده می نگرد میسون مامان از زمان آغاز آن.

یک برخورد خلاقانه بین استاد انبار ، دانشمند مغز و اعصاب و طراح

Laurent Fresnet چالش جدیدی را آغاز کرد: غنی سازی تجربه چشیدن شراب های Mumm ، نشان دادن طیف کاملی از رایحه های آنها. او این رویکرد جدید را با گردهم آوردن گابریل لپوزز ، دانشمند مغز و اعصاب که 15 سال در مورد چشیدن و درک شراب و طراح ، اکتاو دوگل ، که شاهکار بزرگ Grand Cordon Stellar Mumm را حل کرد – اولین شامپاین که می تواند صرف کند ، صرف کرد. در فضا خوشبخت شوید

Fresnet با توصیف هر یک از غذاهای سبک برای لپوز شروع کرد: ویژگی های اصلی آن و تفاوت های ظریف آن ، حتی گاهی فراموش شده. جاه طلبی استاد سرداب این بود که اجازه می دهد تصفیه شده و دقیق تری از هر شراب و رایحه های لطیف آن بخواند. Lepousez با استفاده از علوم اعصاب در قدردانی از شراب ، به تحقیقات خود اعتماد کرد. در طول چشیدن ، مغز بی نهایت سیگنال دریافت شده توسط حواس را دریافت می کند ، از جمله مهمترین آنها بینایی و لمس است. این علائم در طعم و مزه و در نتیجه ، در نحوه لذت بردن از شراب تأثیر دارند.

وقتی یک یا چند نشانه حسی سنتی تغییر می کند ، عادت های خودکار ما به چالش کشیده می شود و منجر به تجربه خودآزمایی مزه می شود. عطر و طعم های بیشتری به منصه ظهور می رسد و چشم اندازهای جدیدی فراتر از ویژگی های ذاتی شراب را باز می کند.

اخبار مرتبط  مخترعین InventHelp توسعه سد مخزن بهداشتی (MOA-260)

Laurent Fresnet ابزارهای تازه طراحی شده برای امتحان کردن شامپاین های Mumm را ارائه می دهد

لوران فرسنت به اکتاو سفارش داد گل سیگنالهای مبتنی بر بینایی و لمس را تصور و تفسیر کنید که ویژگیهای مختلف نهان مشخص شده توسط Fresnet در هر خانواده را برجسته کند. دو فنجان فرموله شد. شیشه ای گنبدی شکل صاف و براق با بنفش اشباع عمیق ، دارای ساقه ای ضخیم و سنگین بر روی پایه ای گسترده از فولاد ضد زنگ صیقلی ، که باعث می شود وزن آن نسبت به لیوان شامپاین سنتی سنگین باشد.

کاسه دوم از خارج مات است که به آن حالت خنک و دانه ای روی لب می دهد. ساقه نازک با لبه های تیز و پایه آلومینیومی ، کمی باریک تر از یک شیشه شامپاین کلاسیک Mumm ، دارای سطحی کمی خشن است. وزن کلی بسیار سبکتر از یک لیوان شامپاین استاندارد است.

سبک Mumm قبلاً هرگز کاوش نکرده است

قبل از شروع چشیدن مزه ، لوران فرسنت از گابریل لپوزز دعوت کرد تا یک آزمایش بویایی ساده با غذای مجلسی Mumm Grand Cordon با مهمانان انجام دهد ، که تغییرات شگفت آور در پاسخ های فردی در مورد رایحه را نشان می دهد. تحقیقات منتشر شده در سال 2019 نشان داد که این تفاوت ها ژنتیکی است. لپوز ، توضیح داد ، علاوه بر ژن های ما ، به شدت تحت تأثیر حافظه ، ارتباطات عاطفی و بسیاری از عوامل بیرونی هستیم که پاسخ های بسیار فردی و شخصی به ما می دهد.

لوران فرسنت سه cuvées را انتخاب کرد که به ویژه نماینده مجلس هستند.

Mumm Grand Cordon Rosé که در یک کاسه معمولی طعم خورده است ، طعم تازه ای را در اولین جرعه ارائه می دهد و سپس ویژگی میوه ای خود را نشان می دهد. با چشیدن در کاسه بنفش صیقل داده شده سنگین تر ، عمق جذاب و نت های لذیذ میوه های قرمز (گیلاس مورلو و آمارنا) و شیرینی پفکی وین را نشان می دهد.

اخبار مرتبط  حجم بازار منسوجات فنی تا سال 2026 به 195.36 میلیارد دلار برسد. به گفته سریع شهرسازی و افزایش تقاضا از برنامه هایی مانند مهندسی عمران و ساخت و ساز ، Fortune Insights Business ays

این آزمایش با Mumm Brut Millésimé 2013 تکرار شد. لورن فرسنت پیشنهاد کرد ابتدا آن را در یک کاسه مات ، بسیار سبک تر ، با یک سطح بافت بچشید ، که یک طراوت پنهان با عطرهای ظریف و شفاف را نشان می دهد که معمولاً در این گیاه ظاهر نمی شود. با این حال ، این کیوی بالغ ، ساختار یافته و دقیق که در کاسه کلاسیک Mumm میل شده است ، نت هایی از شیرینی های عالی را ارائه می دهد.

در کاسه استاندارد ، RSRV Blanc de Noirs 2009 تمام خصوصیات خارق العاده Pinot Noir رسیده را از Verzenay منتشر کرد: سخاوت ، پیچیدگی و رایحه میوه های رسیده. با این حال ، هنگامی که این شراب در لیوان مات چشیده می شود ، طراوت و شادابی خوبی با رایحه مرکبات و هلو متبلور از خود نشان می دهد. Laurent Fresnet تأکید می کند که طراوت چشمگیر به ما امکان می دهد تا پتانسیل پیری زیاد این شراب استثنایی را پیش بینی کنیم.

لورن فرسنت نتیجه گیری می کند: “این آزمایش ابتکاری کمک می کند تا تفاوت های ظریف غنی در شراب های موم و همچنین ماهیت قابل توجه و کلیدوسکوپی واکنش های شگفت انگیز انسانی ما به شامپاین آشکار شود.”

# کاوشگران مامان

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1279132/Maison_Mumm_Laurent_Fresnet.jpg
آرم – https://mma.prnewswire.com/media/1279133/Maison_Mumm_Logo.jpg

تماس با ما برای مطبوعات:

باستین وندریل
میسون مامان
[email protected]

سیلین فرای
میسون مامان
[email protected]

با مسئولیت پذیری بنوشید

منبع Maison Mumm

منبع Maison Mumm