Laurent Fresnet روح نوآوری خود را سر میز می آورد و مزه شامپاین Mumm را دوباره اختراع می کند

روده های مزون: جستجوی بی امان برای تجربه نهایی

تاریخ روده های مزون تقریباً 200 سال پیش برمی گردد. مشخصه آن پیگیری مداوم نوآوری در تولید شامپاین است. این نگاه به آینده با توجه به شعار بنیانگذار Georges Hermann Mumm بر اساس جستجوی سازش ناپذیر کیفیت استوار است: “Seulement le meilleur” یا “بهترین ها فقط به اندازه کافی خوب است”.

به طور مداوم آینده نگر ، تحقیق شده است روده های مزون همیشه روش های جدیدی برای درک ذات پینوت نوآر ، که میوه قوی ، کامل و ظریف آن به گیاهان خانه ساختار ، پیچیدگی و طراوت درخشان می بخشد.

استاد سلار ، لوران فرسنت ، متولی رسمی میراث 200 ساله مومو ، از این تخصص تخصصی به ارمغان می آورد تا طعم های Pinot Noir را به طور کامل توسعه دهد.

لوران فرسنت برای روده های مزون سنت نوآوری ادامه دارد

لوران فرسنت ، که اهل شامپاین است ، با مونتاژ دی ریمز پیوند شخصی عمیقی دارد زیرا وی در دهکده Grand Cru Sillery در خانواده ای شراب بزرگ شد که برای پنج نسل 100٪ شامپاین Grand Cru را تولید کرده است.

Fresnet ، که به عنوان استاد جدید انبار در ژانویه 2020 پیوست روده های مزون وارد شد ، به ویژه به ثروت terroir خود جلب شد. وی توضیح می دهد: “مامان دارای خارق العاده ترین باغ های انگور در Champagne است.”

تعهد او به نوآوری قبلاً در طی تحصیلات ، ابتدا در یک مرکز تحقیقاتی مشهور در آویز و بعداً در دانشگاه ریمز ، جایی که وی در متخصصان شناسی ، زیست شناسی و بیوشیمی تخصص داشت ، مشهود بود.

از نظر لوران فرسنت ، شامپاین شرابی است که زنده است و به طور مداوم در حال تکامل است. استاد انبار با انرژی و کنجکاوی بی حد و حصر خود ، همان روح ابتکاری را که در آینده دارد به آینده می نگرد روده های مزون از بدو تأسیس الهام گرفته است.

اخبار مرتبط  دانلود فصل 2 سریال هم گناه قسمت 10

یک برخورد خلاقانه بین استاد انبار ، دانشمند مغز و اعصاب و طراح

لوران فرسنت چالشی جدید را در پیش گرفته است: چشیدن مزه گریه روده طیف کامل طعم های آنها این رویکرد جدید با همکاری گابریل لپوزز ، دانشمند مغز و اعصاب که به مدت 15 سال در حال مطالعه مزه شراب و درک شراب بوده است ، و طراح اکتاو دوگل ، که شاهکار فنی بطری Grand Cordon Stellar را از Mumm – dem مشاهده کرده است ، تهیه شده است. اولین شامپانی که می توان در فضا از آن لذت برد – موفق شده است.

Fresnet با توصیف هر cuvée برای Lepousez شروع کرد: خصوصیات اصلی آن و ظرافت های ظریف تر ، و گاهی نادیده گرفته شده استاد سرداب این آرزو را داشت كه بتواند از هر شراب و رایحه های لطیف تر آن ، تجزیه و تحلیل دقیق و پیچیده تری ارائه دهد. Lepousez با استفاده از تحقیقات خود از علوم اعصاب برای ارزیابی شراب استفاده کرد. در طی چشیدن ، مغز سیگنالهای مختلفی را که توسط حواس تحریک می شوند دریافت می کند. مهمترین آنها بینایی و لمس است. این سیگنال ها بر حس چشایی و در نتیجه قدردانی ما از یک شراب تأثیر می گذارند.

وقتی یک یا چند برداشت حسی متعارف تغییر می کند ، عادت های خودکار ما زیر سوال می رود. تجربه طعم خودجوش بیشتری ایجاد می شود. عطر و طعم های بیشتری به چشم می خورد و چشم اندازهای جدیدی فراتر از ویژگی های ذاتی شراب را می گشاید.

Laurent Fresnet روش های جدیدی را برای تجربه شامپاین های Mumm معرفی می کند

اخبار مرتبط  شرکت پزشکی پزشکی ماری جوانا ، شرکت تابعه Kannaway® از پیشرو شرکت بازاریاب شبکه Danieli Paiola Bellucci به این شرکت استقبال می کند

لوران فرسنت ، ایده و تفسیر نشانه های مبتنی بر بینایی و لمس را به اکتاو دوگل سفارش داد ، که باید بر ویژگی های مختلف نهفته ای که فرسنت در هر خانواده نشان می دهد ، تأکید کند. دو لیوان انتخاب شد. یک لیوان یک کاسه صاف و براق به رنگ بنفش تیره و غنی ، با ساقه ای ضخیم و وزن دار روی پایه ای از فولاد ضد زنگ صاف ، پهن و صیقلی رنگی قرار داده بود که نگه داشتن آن را نسبت به یک لیوان شامپاین سنتی سنگین تر می کند.

لیوان دوم از بیرون مات بود ، که به آن حالت یخی و حسی بر لب می داد. ساقه ظریف دارای لبه های تیز است ، در حالی که پایه آلومینیوم ، تا حدودی باریک تر از یک لیوان کلاسیک شامپاین Mumm ، دارای سطحی کمی خشن است. وزن کلی بسیار کمتر از یک لیوان شامپاین معمولی است.

سبک روده ها همانطور که قبلاً هرگز کاوش نشده است

لوران فرسنت از گابریل لپوزز خواست تا قبل از شروع چشیدن مزه ، مهمانان را از طریق یک آزمایش بوی ساده با مشهور Mumm Grand Cordon Cuvée ، که تفاوت های چشمگیری در واکنش های فردی به بوها نشان می دهد ، راهنمایی کند. تحقیقات سال 2019 نشان داد که این تفاوت ها ژنتیکی است. لپوز توضیح داد ، علاوه بر ژن های ما ، به شدت تحت تأثیر حافظه ، ارتباطات عاطفی و بسیاری از عوامل بیرونی قرار داریم ، بنابراین واکنش های ما بسیار فردی و شخصی است.

لوران فرسنت سه cuvées را انتخاب کرد که به ویژه نماینده خانه هستند.

Mumm Grand Cordon Rosé با طعم یک لیوان معمولی ، وقتی وارد دهان می شود از طراوت بالایی برخوردار است و پس از آن شخصیت میوه ای خود را نشان می دهد. از طرف دیگر ، در شیشه های بنفش سنگین تر ، برش ، عمق جذاب و نت های خوشمزه ای از میوه های قرمز (گیلاس مورلو و گیلاس آمارنا) و شیرینی های وین را نشان می دهد.

اخبار مرتبط  thyssenkrupp آسانسور آلیسون پاورز برنده جایزه زنان فناوری شد

این آزمایش با Mumm Brut Millésimé 2013 تکرار شد. Laurent Fresnet پیشنهاد کرد ابتدا آن را در شیشه های بسیار سبک و مات با سطح ساختاری که طراوت پنهانی دارد ، بچشید. ظریف، رایحه های شفافی را به نمایش می گذارد که به طور معمول در این گیاه ظاهر نمی شود. این Cuvée قدیمی ، ساختار یافته و دقیق با طعم شیشه Mumm کلاسیک ، نت های شیرینی مطبوعی را ارائه می دهد.

با استفاده از RSRV Blanc de Noirs 2009 ، یک لیوان استاندارد تمام خصوصیات خارق العاده یک Pinot Noir رسیده از Verzenay را آزاد کرد: سخاوت ، پیچیدگی و رایحه میوه های رسیده. با این حال ، وقتی این شراب را در لیوان مات چشید ، طراوت زیادی با رایحه مرکبات و هلو شیرین نشان داد. لوران فرسنت اشاره می کند که این طراوت چشمگیر ایده ای از پیری بالقوه این شراب خارق العاده را می دهد.

نتیجه گیری: “این آزمایش ابتکاری به کشف تفاوت های ظریف پنهان شده در شراب های مادر کمک می کند و نشان می دهد که ما روش واضح ، کلیدوسکوپی و انسانی فوق العاده خود را در واکنش به شامپاین داریم.” لوران فرسنت

# کاوشگران مامان

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1279132/Maison_Mumm_Laurent_Fresnet.jpg

لوگو – https://mma.prnewswire.com/media/1279133/Maison_Mumm_Logo.jpg

تماس با مطبوعات:

باستین وندریل
روده های مزون
[email protected]

سیلن فرای
روده های مزون
[email protected]
لطفا با اعتدال لذت ببرید

منبع Maison Mumm