داده های بزرگ به نظارت بر ایمنی مواد غذایی در گویانگ ، چین کمک می کند

گویانگ ، چین، 28 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – فرهنگ فودی شکوفا شده است چین برای سال ها. ضرب المثل معروف چینی “توده ها غذا را به عنوان خواسته اصلی خود می دانند” می تواند بهترین دلیل باشد. بر اساس پیشینه فرهنگی و سلامت مردم ، دولت به طور مداوم به موضوع ایمنی مواد غذایی اهمیت زیادی داده و قوانین مربوطه را برای جلوگیری از حوادث ناشی از غذا وضع کرده است.

در عصر دیجیتال فعلی ، چین به یک بازیگر اصلی در رویکردهای مدرن ایمنی غذا تبدیل شده است. در میان پیشرفت های فن آوری مدرن مربوطه ، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ می تواند نمونه ای باشد که راه حل های موثری برای نظارت بر ایمنی مواد غذایی ارائه می دهد.

واقع در جنوب غربی چین، گویانگ در سالهای اخیر مرز داده های کلان را عقب رانده است. مانند چین Big Data Valley ، چطور شده است گویانگ از راه حل کلان داده برای تحول در سیستم نظارتی ایمنی مواد غذایی استقبال کرد؟ روزنامه نگار Huanqiu.com با ذینفعان مصاحبه کرد.

اول و مهمترین ، برای جلوگیری از خطرات ایمنی مواد غذایی ، نیاز بهینه ای برای بهینه سازی زنجیره تامین و حذف مواد غذایی آلوده از منبع وجود دارد. بدین ترتیب، گویانگ سیستم ردیابی ایمنی محصولات کشاورزی ، یک بستر داده محور برای اطمینان از مواد غذایی ایمن ، را راه اندازی کرد.

این سیستم داده بزرگ می تواند اطلاعات مربوط به محصولات کشاورزی از جمله محل تولد ، شرایط حمل و نقل و نگهداری را ثبت کند. کد QR ، حاوی اطلاعات ذکر شده ، بر این اساس روی مواد غذایی گیر می کند.

اخبار مرتبط  یک فرد بی تجربه اکنون می تواند پروتزهای خود را انجام دهد بدون اینکه به یک دندانپزشک مراجعه کند

آقای.لی تائو برای دفتر کشاورزی Guiyang کار می کند. وی به روزنامه نگار Huanqiu.com گفت: “سنسورهای پیشرفته که امکان پیگیری در زمان واقعی تولید را فراهم می کنند ، در مراحل مختلف زنجیره تأمین نصب می شوند. بنابراین ، شرکت های غذایی می توانند خاک ، کودها و سایر عوامل را بر روی در حین تحویل ، سیستم داده بزرگ همچنین تضمین می کند مواد غذایی به خوبی حفظ می شوند. “

تاکنون تعداد زیادی از شرکتهای غذایی از سیستم ردیابی ایمنی محصولات کشاورزی Guiyang استفاده کرده اند. وی افزود: “فقط سطح میوه درگیر به 100 هزار مكان (16 هزار هكتار) رسیده است ، و كل محصولات كشاورزی در این زمینه ذکر نشده است.”

دیده می شود که راه حل بزرگ داده قابلیت ردیابی مواد غذایی را از مبدا of آنها تا مقاصد بعدی برای پیگیری در هر سطح از زنجیره تأمین تسهیل می کند. در صورت بروز مشکلی ، بخش مربوطه می تواند بلافاصله محل دقیق آلودگی را شناسایی کرده و اقدامات اصلاحی را به کار گیرد.

این مواد غذایی بی خطر را تضمین می کند ، که می تواند از خطرات ناشی از غذا جلوگیری کند. جدا از مواد غذایی ، افزایش آگاهی از ایمنی در طی فرآیند پخت و پز ، به ویژه در رستوران ها و سالن های غذاخوری نیز ضروری است.

اخبار مرتبط  تکمیل شرکتهای تابعه جهانی باقیمانده از سهام برجسته Domo

جاده Guiyang Erqi یک مقصد محبوب در آشپزی است که در گذشته غالباً حوادث ناشی از غذا در آن اتفاق می افتاد. خانم هو قیلینگ ، رئیس اداره نظارت بر بازار منطقه نانمینگ به Huanqiu.com گفت: “فروشندگان و رستوران های پراکنده ، سیار در جاده ارقی نگرانی های جدی در زمینه ایمنی ایجاد کرده اند. با این حال ، نظارت سنتی قبلی مانند بازرسی دستی نمی توانست تفاوتی در وضعیت ایمنی غذا. “

برای مقایسه ، اجرای فعلی داده های بزرگ می تواند تا حد قابل توجهی از حوادث ناشی از غذا جلوگیری کند. اداره نظارت بر بازار نانمینگ ناحیه به منظور نظارت بر ایمنی غذا ، یک بستر داده بزرگ ایجاد کرده است.

با توجه به داده های زنده ناشی از سنسورهای نصب شده در رستوران ها ، اداره نظارت بر بازار و عموم مردم می توانند با همدیگر شرایط محیطی آنها را رصد کنند ، رستوران هایی را که احتمالاً مقررات ایمنی را نقض می کنند شناسایی کرده و روند پخت و پز آنها را بر اساس دستورالعمل های ایمنی مواد غذایی تضمین می کنند.

“ما هشت سنسور در رستوران خود نصب کرده ایم. علاوه بر محیط ، دپارتمان مربوطه و مشتریان همچنین می توانند از شناسایی ، رتبه بندی و رتبه بندی ما در بستر داده محور استفاده کنند. من فکر می کنم این صنعت صنایع غذایی را به تأکید بر مسئله ایمنی غذا تحریک می کند. ، “آقای فنگ مینگشیانگ ، صاحب Danjia Duck به Huanqiu.com گفت.

اخبار مرتبط  آیا میخ را انجام می دهید؟ اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از کرم زنگ مشاهده کنید

علاوه بر رستوران ها ، سفره خانه های محلی در محوطه دانشگاه نیز از یک سیستم نظارت بر داده های بزرگ مشابه استفاده کرده اند. بنابراین ، همراه با دانشگاه ، کمیته خانواده ، اداره نظارت بر بازار و دفتر آموزش می توانند برای بهبود کارایی نظارت و جلوگیری از حوادث ناشی از غذا ، نظارت چند حزبی را تشکیل دهند.

در سالهای اخیر، گویانگ از تقاطع داده های بزرگ و نظارت بر ایمنی مواد غذایی حمایت می کند ، که سیستم نظارتی ایمنی مواد غذایی را تا حد زیادی بهینه می کند.

“در گذشته ، بازرسی دستی سنتی منجر به نقطه کور نظارت بر ایمنی مواد غذایی شد. برای مقایسه ، راه حل بزرگ داده تلاش دستی را بسیار کاهش داده ، بهره وری نظارت را بهبود می بخشد و خطرات ایمنی مواد غذایی را به حداقل می رساند.” لیو لی، مدیر اداره نظارت بر بازار منطقه نانمینگ.

در سال 2019 ، دولت خلق استان گویژو ارزیابی وضعیت ایمنی مواد غذایی در استان. گویانگ به عنوان سطح A ارزیابی شد ، رتبه اول در استان. علاوه بر این ، در طول سال هیچ حادثه مهم ایمنی غذایی رخ نداده است.

در طول 70 سال گذشته ، گویانگ نظارت بر بازار همیشه با اصلاح و توسعه کشور ارتباط نزدیک داشته است. در آینده، گویانگ به طور مداوم از پیشرفت های فن آوری ، به ویژه داده های بزرگ برای مدرن سازی حاکمیت اجتماعی ، استفاده خواهد کرد.

منبع Huanqiu.com