بر اساس تحقیقات جدید از هفته UEG ، آسم در کودکان و آلرژی های غذایی با افزایش خطر ابتلا به IBS همراه است

VIENNA ، 12 اکتبر ، 2020 / PRNewswire / – براساس مطالعه جدیدی که امروز در The Week ارائه شد ، آسم و حساسیت غذایی در سن 12 سالگی با افزایش خطر ابتلا به سندرم روده تحریک پذیر در سن 16 سالگی همراه است. مجازی UEG 2020.

این تحقیق در دانشگاه گوتنبرگ و موسسه کارولینسکا در استکهلمدر سوئد سلامت 2،770 کودک را از بدو تولد تا 16 سالگی مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. افراد مبتلا به IBS در سن 16 سالگی تقریباً دو برابر احتمال ابتلا به آسم در سن 12 سالگی داشتند (11.2٪ در مقابل 6.7٪). تقریباً نیمی از کودکان مبتلا به IBS در سن 16 سالگی (7/40 درصد) حساسیت غذایی را در 12 سالگی گزارش کردند (در مقایسه با 2/29 درصد کودکان بدون IBS در سن 16 سالگی).

اخبار مرتبط  InventHelp Inventor ابزاری برای نصب و راه اندازی میله های عایق بدون چهره (KOC-1350)

تحقیقات همچنین نشان داده است که آسم ، حساسیت غذایی و اگزما همه با افزایش خطر ابتلا به IBS همزمان در 16 سالگی ارتباط دارند.

مطالعه کوهورت مبتنی بر جمعیت توسط دکتر انجام شد جسیکا سیلوند از موسسه پزشکی ، دانشگاه گوتنبرگ ، سوئد. وی توضیح داد: “ارتباطات یافته شده در این مطالعه بزرگ نشان می دهد كه یك پاتوفیزیولوژی مشترك بین بیماری های شایع مربوط به آلرژی و سندرم روده تحریک پذیر در بزرگسالان وجود دارد.” “ما می دانستیم که آلرژی و بی نظمی سیستم ایمنی بدن برای ایجاد سندرم روده تحریک پذیر نقش داشته است ، اما مطالعات قبلی درباره بیماری آلرژی و روده تحریک پذیر متناقض است.”

اخبار مرتبط  مجموعه RSG برای بدست آوردن سالن بدنسازی Gold

“این دانش می تواند با هدف قرار دادن فرآیندهای التهابی درجه پایین مشاهده شده در این بیماری های مربوط به آلرژی ، به توسعه روش های جدید درمان IBS در نوجوانان منجر شود.”

در طول مطالعه ، از کودکان و والدین خواسته شد که پرسشنامه هایی را در مورد آسم ، رینیت آلرژیک ، اگزما و حساسیت به مواد غذایی در سن 1 ، 2 ، 4 ، 8 ، 12 سالگی تکمیل کنند. و 16 ساله در 16 سالگی ، کودکان بر اساس پرسشنامه علائم دستگاه گوارش کودکان رم III ، که به شرکت کنندگان در گروه IBS ، درد شکمی عملکردی و سو dys هاضمه عملکردی طبقه بندی می شد ، به س questionsالات پاسخ می دادند.

اخبار مرتبط  ریحانا پوست زیادی را راه اندازی می کند

IBS از هر ده نفر بیش از یک نفر را درگیر می کند و شایع ترین اختلال عملکرد دستگاه گوارش است. این می تواند برای بیماران مبتلا به گرفتگی شکم ، نفخ ، اسهال یا یبوست بسیار ناتوان کننده باشد. تشخیص اختلالات عملکردی دستگاه گوارش مانند IBS اغلب دشوار است و فقط از هر سه نفر یک نفر با علائم IBS یا یبوست یک پزشک بهداشتی را می بیند.

لینک های مربوطه

https://ueg.eu

منبع UEG