امنیت و امنیت غذایی نکته قابل توجه مصرف کنندگان است

در حقیقت ، طبق یک مطالعه جدید1 از مرکز جهانی ایمنی غذا مریخ (GFSC) که بیش از 1750 نفر را در ایالات متحده ، انگلیس و چین، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (52 درصد) احساس می كنند كه ایمنی مواد غذایی یك موضوع اصلی (3) مسئله جهانی است – و 77 درصد معتقدند كه این 10 موضوع برتر جهانی است. ناامنی غذایی فقط توسط COVID-19 تشدید شده است و 73 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند ویروس کرونا بر روی زنده ماندن زنجیره تأمین جهانی تأثیر می گذارد و 71 درصد معتقدند که بر دسترسی جهانی به غذا تأثیر خواهد داشت. این مصرف کنندگان به اندازه تغییر آب و هوا (39 درصد) و آلودگی (38 درصد) در مورد ایمنی و امنیت غذایی فکر می کنند.

وی گفت: “تهدیدهای جدید ایمنی غذایی ، مانند تهدیدهای COVID-19 ، به طور مداوم از طریق ترکیبی از عوامل از جمله گرم شدن کره زمین ، افزایش جهانی شدن تجارت و همچنین تغییر در شیوه های کشاورزی و تولید مواد غذایی در حال ظهور است.” دیوید کرین، مدیر ارشد علوم مریخ و معاون رئیس تحقیق و توسعه شرکت. “ما اعتقاد داریم که همه حق داشتن غذای سالم را دارند و همچنین مسئولیت اشتراک دانش ما (82 درصد از پاسخ دهندگان نظر خود را برای یادگیری بیشتر ابراز داشتند) ، تخصص و ابزارهایی برای فعال کردن غذای سالم برای همه ، مسئولیت ماست.”

مریخ همچنان به افزایش سطح ایمنی مواد غذایی ادامه می دهد
امسال 5 استهفتم سالگرد مرکز جهانی ایمنی غذا در مریخ ، مرکز تحقیقات و آموزش عالی ، واقع در پکن این مسئله برای مقابله با مهمترین چالشهای ایمنی غذایی امروزه این سیاره طراحی شده است. اولین مرکز در نوع خود با هدف بهره گیری از قدرت همکاری بین المللی با شبکه ای از شرکای جهانی و بینش عملیاتی از سایت های مریخ در سراسر جهان برای بالا بردن محدودیت ایمنی مواد غذایی و کمک به اطمینان از غذای ایمن برای همه است.

اخبار مرتبط  Bantam پذیرش برنامه کاربردی محصول توتون و تنباکو Premarket را از FDA دریافت می کند

“ما از تلاش های خود در پنج سال اول بسیار افتخار می کنیم – که شامل استقبال از بازدید کنندگان از سراسر جهان ، میزبانی سمپوزیوم های جهانی ایمنی مواد غذایی با اهمیت و رویدادهای آموزشی و ایجاد برنامه های تحقیقاتی بررسی شده در سه زمینه مهم ایمنی مواد غذایی است. ما همچنین تشخیص داده ایم که کارهای قابل توجهی باید در سال های آینده انجام شود. ” گوانگتائو ژانگ، سرپرست سرپرست و رئیس تحقیقات ، مرکز جهانی ایمنی غذا در مریخ.

مرکز جهانی ایمنی غذا در مریخ اهداف بلند پروازانه ای را در سه زمینه مهم ایمنی مواد غذایی تعیین کرده است:

  1. مدیریت خطر مایکوتوکسینتوسعه همکاری های جدید و استراتژی های مدیریت موفقیت برای مقابله با مایکوتوکسین شروع با آفلاتوکسین – به دلیل تهدید جدی برای سلامتی ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه.
  2. مدیریت ریسک میکروبی: تحریک تحقیقات و همکاری برای حرکت به سمت شناسایی سریع تر ، شناسایی و در نهایت ، یک رویکرد پیش بینی کننده.
  3. یکپارچگی غذا: در حال توسعه ابزارها و قابلیت ها برای کاهش چالش های یکپارچگی مواد غذایی در سراسر صنایع غذایی و زنجیره تامین مواد غذایی جهانی.

هر یک از این مناطق با نگرانی های مصرف کننده مشخص شده در نظرسنجی همسو است – 60 درصد پاسخ دهندگان ابراز نگرانی در مورد ایمن نگه داشتن غذا از سموم و همچنین باکتری ها و 58 درصد نگرانی در مورد جلوگیری از تقلب در مواد غذایی هستند.

اخبار مرتبط  InventHelp Inventor لوازم جانبی آنچنانی را برای نردبان های فرمت (DVR-696) ایجاد می کند

پاسخ دهندگان در نظرسنجی همچنین برای دولت و سازمان های خصوصی مانند GFSC برای جلوگیری از مسائل ایمنی مواد غذایی (85 درصد) ، سرمایه گذاری در برنامه های تشخیص زودهنگام (84 درصد) و مدیریت ایمنی مواد غذایی جهانی (80 درصد) اهمیت داشتند.

(اینفوگرافی نظرسنجی موجود در اینجا)
(فیلم): مرکز جهانی ایمنی غذایی مریخ: علم)
(فیلم): مرکز جهانی ایمنی غذایی مریخ: افراد و شرکای ما)

در مریخ ، ما معتقدیم دنیایی که فردا می خواهیم با نحوه تجارت امروز ما شروع می شود. به عنوان یک مشاغل خانوادگی ، ما می توانیم در نسل ها ، نه در محله ها ، فکر کنیم ، بنابراین می توانیم در آینده بلند مدت تجارت ، مردم و کره زمین سرمایه گذاری کنیم. ما می دانیم که این امر نه تنها برای تجارت ، بلکه برای مصرف کنندگان نیز مهم است. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود زیرا “نسل رو به رشد” (18-34) به ویژه از طریق فناوری و اقتصاد به طور فزاینده جهانی با ایمنی مواد غذایی سازگار می شوند. به همین دلیل Mars GFSC به سرمایه گذاری ، کاوش و توسعه راه حل های علمی و فناوری برای کمک به رفع مهمترین چالشهای موجود در زنجیره تأمین مواد غذایی جهانی ، تقویت شبکه های کارخانه ای ما و ایجاد قابلیت های آزمایشگاهی در سال های آینده ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط  2020 ارزیابی بازار تمیزکننده سطحی با توجه به بیماری همه گیر COVID-19

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مطالعه اخیر یا مرکز جهانی ایمنی غذا در مریخ به https://gfsc.mars.com مراجعه کنید.

درباره مرکز ایمنی غذایی جهانی مریخ:
در مریخ ، ما معتقدیم همه حق داشتن غذای ایمن را دارند. که در سپتامبر 2015، مریخ مرکز جهانی ایمنی غذا در مریخ (GFSC) را که مرکز تحقیقات و آموزش پیشرفته مستقر در پکن، چین، طراحی شده برای کمک به مقابله با مهمترین چالشهای ایمنی مواد غذایی که امروز کره زمین با آن روبرو است.

این تاسیسات در نوع خود اولین است که هدف آن استفاده از قدرت همکاری بین المللی با شبکه ای از شرکای جهانی و بینش عملیاتی از سایت های مریخ در سراسر جهان ، افزایش سطح ایمنی مواد غذایی و کمک به اطمینان از امنیت غذایی برای همه است. دانشمندان برجسته جهان با استفاده از رویکردهای پیشرفته ، که از طریق انتشارات و مجامع علمی به اشتراک گذاشته می شود ، تحقیقات اصلی و پیش از رقابت را در مرکز انجام می دهند. این مرکز اهداف بلند پروازانه ای را در سه زمینه مهم ایمنی غذا تعیین کرده است: مدیریت خطر مایکوتوکسین ، مدیریت ریسک میکروبی و یکپارچگی مواد غذایی (از جمله مواردی مانند تقلب غذایی).

1 تحقیقات KRC نظرسنجی ایمنی و امنیت غذایی مریخ را با استفاده از یک نظرسنجی آنلاین از تعداد = 754 نفر از بزرگسالان 18 تا 65 ساله انجام داد. ایالات متحده؛ n = 502 انگلستان؛ n = 750 چین. این مطالعه بین 11-20 سپتامبر 2020.

SOURCE Mars جهانی مرکز ایمنی غذا

لینک های مربوطه

https://gfsc.mars.com