بزرگترین بازیکنان صنعت گوشت که کارگران را در معرض سو abuse استفاده در طی گزارش های همه گیر KnowTheChain قرار می دهند

لندن، 14 اکتبر 2020 / PRNewswire / – چهار شرکت بزرگ تولید گوشت در جهان ، علی رغم کسب سود هنگفت در طی شیوع ویروس کرونا ، در انجام اقدامات اساسی برای محافظت از کارگران در زنجیره تأمین خود کوتاهی می کنند.

رتبه بندی صنعت مواد غذایی و آشامیدنی توسط KnowTheChain نشان داد که هیچ یک از WH Group ، Tyson ، JBS و Hormel نمی توانند بررسی تأمین کنندگان جدید را برای خطرات ناشی از کار اجباری یا هر روشی برای پاسخگویی به ادعاهای سو abuse استفاده کارگران در میان تأمین کنندگان فعلی اعلام کنند. این شرکت ها – تأمین کنندگان گوشت مانند مک دونالد ، برگر کینگ و والمارت – پول پرداخت کرده اند جمع سود سهام 1.5 میلیارد دلار در طی همه گیری به تنهایی.

چنین خرابی هایی که در سومین گزارش معیار KnowTheChain برای ارزیابی 43 بزرگترین شرکت غذایی و آشامیدنی جهان نشان داده شده است ، خطر شرایط نامناسب و شیوع Covid-19 را در صنعت گوشت در سال جاری افزایش می دهد.

فلیسیتاس وبر، مدیر پروژه KnowTheChain ، گفت: وبر گفت: “این فقط یک مورد اخلاقی نیست.” “از منظر تجارت ، سرمایه گذاران به طور فزاینده ای آگاه هستند که محافظت از مردم در دراز مدت از سود محافظت می کند. فقط به Boohoo ، یک شرکت مد سریع انگلیس نگاه کنید که پس از سالها گزارش در مورد شرایط نامناسب کار ، شاهد قطع رابطه خریداران و سرمایه گذاران عمده بوده است.”

KnowTheChain این صنعت را با توجه به معیارهای اصلی کار سازمان بین المللی کار ، با بررسی سیاست ها و روش های رسیدگی به کار اجباری زنجیره تامین ، رتبه بندی کرد. چهار شرکت بزرگ تولید گوشت عملکرد بسیار ضعیفی داشتند ، در سالهای اخیر رویکرد JBS و Tyson بدتر شده است. این سازمان هم اكنون خواستار اقدام سریع هر دو شركت و سرمایه گذاران آنها است.

اخبار مرتبط  iAnthus استعفای مارك داولی از هیئت مدیره را اعلام كرد

تحقیقات KnowTheChain نشان داد که:

  • هیچ یک از پردازنده های گوشت “بزرگ” هیچ روشی را برای ارزیابی تأمین کنندگان جدید برای خطرات کار اجباری قبل از انعقاد قرارداد با آنها فاش نکردند.
  • هیچکدام فرایندی را برای پاسخگویی به ادعاهای کار اجباری در تأمین کنندگان گزارش نکردند.
  • هیچکدام از تهیه کنندگان از طریق خریدهای خود پشتیبانی نکرده اند ، به عنوان مثال با پرداخت سریع ، بهبود پیش بینی یا در نظر گرفتن هزینه های کار هنگام توافق قیمت ها.
  • هیچ کس اطلاعاتی را درباره اینکه چه کسی در شرکت مسئول اجرای سیاستهای کار زنجیره تأمین است ، فاش نکرد.
  • هیچ یک از آنها در ارتباط با اتحادیه های کارگری زنجیره تأمین یا تلاش برای حمایت از آزادی انجمن در زنجیره های تأمین خود گزارش نکردند.

“ما قبلاً نیز به این ناكامی ها اشاره كرده ایم – به نظر می رسد كه با افزایش میزان خطر ناشی از بیماری همه گیر ، سنگین وزن های صنعت بهتر از این عمل می كنند ، نه بهتر. این امر باعث می شود كه كارگران در صورت بیماری بدون حقوق ، بدون تجهیزات محافظتی مناسب بدون حقوق بمانند ، برای مبارزه برای حقوق خود ، “وبر اضافه کرد.

اخبار مرتبط  Smashburger® راه اندازی سراسر کشور از طرفداران کلرادو مورد علاقه طرفداران

ماریا ، کارگر یک پرورش دهنده و پردازنده بوقلمون آمریکایی ، در مورد شرایطی که در آن کار کرده صحبت کرد: “ما شانه به شانه کار می کنیم. ما بسیار به هم نزدیک هستیم … من تب و علائم آنفولانزا داشته ام ، اما من تایلنول مصرف می کنم و به کار خود ادامه می دهم.” وی افزود: اگر بیمار شویم یا به دلیل بیماری همه گیر اجازه کار ندهیم ، مزدی دریافت نمی کنیم.

تجزیه و تحلیل KnowTheChain عملکرد خوب دیگران را در این بخش برجسته می کند. تسکو که در این رتبه بندی بالاترین امتیاز را کسب کرده و یونیلور که رتبه دوم را کسب کرده است ، از طریق همه گیری همه گیر پرداخت های خود را به تامین کنندگان کوچک افزایش داده و به طور مرتب با اتحادیه های کارگری زنجیره تامین ارتباط برقرار می کنند. تقویت روابط با تأمین کنندگان و کارگران آنها باعث شده تا شرکت هایی از این قبیل بهتر از همه گیری جلوگیری کنند و از تعطیلی کارخانه و فروشگاه جلوگیری کنند.

بررسی KnowTheChain سرمایه گذاران را مجبور به اقدام در گذشته کرده است. پس از اینکه Monster Beverage در معیار 2016 امتیاز “صفر” کسب کرد ، سهامداران این شرکت را به تصویب کد رفتاری تأمین کننده که کار اجباری را منع می کند ، ارائه آموزش در مورد کار اجباری به کارمندان تدارکات و تأمین کنندگان برای ایجاد مکانیزم های شکایت برای آنها کارمندان

مخاطب: الیور کورتنی، +44 7815 731889 ، [email protected].

یادداشت برای سردبیران

گزارش کامل در اینجا موجود است: https:// Knowthechain.org/

اخبار مرتبط  CNN Brasil از Visagism به عنوان یک استراتژی استفاده می کند و شامل مشاوره کاملی برای ویزیت خبرنگاران استخدام شده است

درباره روش محک

شرکت ها از 100 در مقابل 21 شاخص در هفت موضوع شامل مناطقی از جمله میزان تشویق شیوه های کار خوب در بین تامین کنندگان ، تلاش آنها برای اطمینان از عدم بهره برداری از کارگران زنجیره تامین در روند استخدام ، تلاش آنها برای تعامل با تأمین کارگران زنجیره ای و نمایندگان آنها ، تلاش آنها برای پاسخگویی به ادعاهای سو abاستفاده از نیروی کار در زنجیره های تأمین خود ، و تلاش آنها برای اطمینان از اصلاح کارگران

به 43 شرکت نمره 100 داده شده است. میانگین امتیاز کلی 28/100 بود ، در حالی که میانگین امتیاز چهار شرکت گوشتی فقط 8.5 بود. JBS و Hormel نمره 12/100 ، تایسون امتیاز 9/100 و WH Group فقط 1/100 را کسب کردند. تسکو 65 و یونیلور 60 امتیاز کسب کردند. امتیاز Monster Beverage از صفر در 2016 به 26 در 2020 رسید.

درباره KnowTheChain

KnowTheChain – مشارکت Humanity United ، Business Resource & Human Resource Center، Sustainalytics و Verité – منبعی برای مشاغل و سرمایه گذاران است که نیاز به درک و رفع سو labor استفاده از کار اجباری در زنجیره های تأمین خود دارند. این روش های فعلی شرکت ها را محک می زند ، بینش هایی را ایجاد می کند و منابع عملی را فراهم می کند که تصمیمات سرمایه گذاران را آگاه می کند و شرکت ها را قادر می سازد تا با شفافیت و مسئولیت پذیری بیشتری به تعهدات قانونی رو به رشد خود عمل کنند. knowthechain.org

منبع KnowTheChain