سینتیا لیتیچ اسمیت برنده جایزه NSK Neustadt در سال 2021 برای ادبیات کودکان نامگذاری شد

نورمن ، اوکلا.، 20 اکتبر 2020 / PRNewswire / – ادبیات جهانی امروز، دانشگاه اوکلاهما مجله برنده جایزه ادبیات و فرهنگ بین المللی ، امروز سینتیا لایتیچ اسمیت را به عنوان برنده جایزه NSK Neustadt 2021 برای ادبیات کودکان اعلام کرد.

جایزه دوسالانه NSK که در سالهای متناوب با جایزه معتبر بین المللی ادبیات نوستاد اعطا می شود ، موفقیت برجسته در ادبیات کودک و نوجوان بزرگسال را به رسمیت می شناسد.

لایتیش اسمیت یک است نیویورک تایمز و هفته نامه ناشران پرفروش ترین نویسنده YA از سری Tantalize و سه گانه Feral. او توسط نویسنده و قصه گویان بومی Wordcraft به عنوان نویسنده سال انتخاب شد باران نام هندی من نیست و برنده جایزه ادبیات جوانان هند آمریکایی برای کتابهای بزرگسالان جوان برای قلبها شکسته نشده، که همچنین به یالسا نامگذاری شد آملیا بلومر مدال نقره در ادبیات داستانی بزرگسالان جوان را فهرست و دریافت کرد. علاوه بر این ، وی نویسنده و متولي Heartdrum ، اثر كتاب های کودکان HarperCollins است كه اولين فهرست خود را در زمستان 2021 راه اندازی می كند.

لایتیش اسمیت در زندگی می کند آستین ، تگزاس، و شهروند Musquege Creek Nation است.

RC Davis-Undiano ، مدیر اجرایی سازمان گفت: “یک انتخاب قدرتمند و درخشان برای برنده شدن جایزه NSK Neustadt برای ادبیات کودک”. WLT. “سینتیا لیتیچ اسمیت نویسنده ای است که درها را برای نویسندگان بومی دیگر باز می کند.” دیویس گفت: “او همچنین در حال یافتن راههایی برای باز کردن درهای بازتر برای دیگران است تا از او پیروی کنند.”

مونیکا براون، نویسنده برنده جایزه بسیاری از کتابهای تصویری ، از جمله در انتظار Biblioburro، لایتیچ اسمیت را برای جایزه NSK نامزد کرد و رمان خود را انتخاب کرد قلبها شکسته نشده به عنوان متن نماینده هیئت منصفه برای خواندن. قلبها نشکن داستان دختری بومی آمریکایی را روایت می کند که از موقعیت خود به عنوان سردبیر روزنامه مدرسه اش برای تهیه گزارش از تنش های نژادی استفاده می کند کانزاس شهر بیش از بازیگران در یک تولید محلی از جادوگر شهر از.

براون در معرفی خود نوشت: “چقدر نادر است که نویسنده ای که این همه کتاب مهم ، زیبا ، سرگرم کننده و توانمند به ما هدیه داده است ، چنین هدایای عظیم به نویسندگان دیگر ، مربیان و به طور کلی ادبیات کودکان داده است.” بیانیه.

کتی نوستاد، به نمایندگی از خانواده Neustadt ، این خبر را در مراسم جشن سالانه Neustadt Lit Fest ، که تقریباً امسال برگزار می شود ، به مناسبت جشن اسماعیل کاداره، برنده جایزه بین المللی ادبیات Neustadt 2020 جشن روشن بعدی به افتخار لایتیش اسمیت در پاییز 2021 برگزار خواهد شد.

جایزه NSK که در جامعه ادبیات به دلیل شناخت عالی خود بسیار مورد احترام است ، اولین بار در سال 2003 به دریافت کننده افتتاحیه اهدا شد میلدرد دی. تیلور، نویسنده رول تندر ، گریه من را بشنو. برندگان گذشته اضافی را شامل می شوند برایان دویل (2005) ، کاترین پترسون (2007) ، ورا بی ویلیامز (2009) ، ویرجینیا اوور ولف (2011) ، نائومی شهاب نای (2013) ، مشاک آسار (2015) ، مرلین نلسون (2017) و مارگاریتا انگل (2019)

یک هیئت محترم از نویسندگان ، تنها بر اساس شایستگی ادبی و همچنین اهمیت درک شده از سهم کلی هنرمند در ادبیات کودکان ، فینالیستها و برندگان را انتخاب می کنند. به برندگان NSK اهدا می شود 35000 دلار، یک مدال نقره و یک گواهی تقدیر.

تری استوبل فیلد
بازاریابی / تبلیغات ، ادبیات جهانی امروز
(405) 325-4531
[email protected]

رابرت کن دیویس-اوندیانو
مدیر اجرایی ، ادبیات جهانی امروز
(405) 325-4531
[email protected]

تصاویر مرتبط

cynthia-leitich-smith.jpg
سینتیا لایتیش اسمیت
سینتیا لیتیچ اسمیت (اعتبار: Christopher T. Assaf)

SOURCE ادبیات جهانی امروز

اخبار مرتبط  Trust Investment Investment Federal قیمت گذاری انتشار اولیه اوراق قرضه سبز را اعلام می کند