صحنه را برای شب فیلم تنظیم کنید

دالاس، 29 اکتبر 2020 / PRNewswire / – هوا زودتر تاریک می شود ، هوا سردتر می شود و خانه ماندن بیش از هر زمان دیگری محبوبیت دارد. برای بسیاری از صاحبان خانه ، تغییر فصل به این معنی است که زمان به روزرسانی اتاق رسانه است. اولین قدم برای ایجاد فضای مناسب برای تماشای ورزش و زمان فیلم خانوادگی تهیه نور مناسب است. طبق انجمن نورپردازی آمریکا (ALA) ، کلید لذت اتاق رسانه ها از بین بردن خیره کننده صفحه نمایش است.

مهم نیست که چقدر تنقلات خوشمزه و راحت صندلی ها باشد ، تابش خیره کننده می تواند تجربه تماشا را از بین ببرد. متخصصان روشنایی از ALA توصیه می کنند برای تولید نور غیرمستقیم ، برای روشنایی اتاق لایه بندی کنید. به جای یک نور واحد در مرکز اتاق ، استفاده از انواع مختلفی از روشنایی که به طور جداگانه با یک سیستم کنترل مرکزی قابل کنترل هستند ، بهترین راه برای دستیابی به شرایط دید مطلوب است.

می گوید: “یک نوع نورپردازی بسیار م isثر ، استفاده از نورهای خفیف فرو رفته در محیط فضا است ، اما نه بالاتر از صفحه یا محل نشستن.” جو ری بارو، مشاور آموزش و پرورش برای ALA ، و دانشیار برای دانشگاه کنتاکی دانشکده طراحی داخلی. “نور پس زمینه را می توان با تریم های مشکی Alzak نصب کرد که با روشن شدن تقریباً نامرئی می شوند ، اما هنوز هم نور کلی را در فضا فراهم می کنند.”

یک لایه کاهش دهنده تابش خیره کننده دیگر را می توان با دیوارکوبهایی که جلوی آن مات است ، بدست آورد تا فقط نور در بالا یا پایین خارج شود. اگر صفحه یا مانیتور روی دیواری با قفسه قرار گرفته باشد ، نورپردازی نوار LED خطی که در کابینت ها یا قفسه های کتاب نصب شده است ، می تواند یک لایه سوم موثر باشد. در این حالت می توان نوار LED را در زیر قفسه ها پنهان کرد تا درخششی نرم و بدون نشان دادن منبع روشنایی ایجاد کند.

ری بارو می گوید: “کم کردن نور نوار در اطراف صفحه باعث ایجاد تابشی نرم می شود که کنتراست شدید بین صفحه و اطراف را از بین می برد و از خستگی چشم جلوگیری می کند.”

اگر فکر نصب کم نور و سایر کنترل های پیشرفته یا “هوشمند” به نظر پیچیده یا گران است ، دوباره فکر کنید. فناوری کنترل روشنایی اکنون بسیار مقرون به صرفه است و گزینه های زیادی برای تعدیل و کنترل سطح نور در اتاق های جداگانه فراهم می کند. یک سیستم کنترل روشنایی اصلی می تواند برای ایجاد “صحنه ها” برنامه ریزی شود که سطح روشنایی از قبل برنامه ریزی شده برای شرایط مختلف است که می تواند با کنترل های دیواری ، کنترل های دستی و / یا تلفن همراه کنترل شود.

کنترل نور در طول روز نیز بسیار مهم است. یک روش آسان برای دستیابی به این کنترل ، نصب سایه های موتوری است که با سیستم کنترل روشنایی هماهنگ هستند. سایه ها را می توان از قبل برنامه ریزی کرد تا بخشی از صحنه های مختلف نور از پیش تنظیم شده باشد. در این حالت ، می توان سایه ها را طوری برنامه ریزی کرد که هنگام فعال کردن صحنه ای که به منظور تأمین نور برای تماشای صفحه فعال می شود ، بسته شود.

برای دریافت نکات بیشتر درباره روشنایی ، به نمایشگاه محلی عضو ALA مراجعه کنید ، به سایت ALALighting.com آنلاین بروید و برای دریافت خبرنامه الکترونیکی ماهانه ثبت نام کنید ایده های روشن. ALA را در فیس بوک و اینستاگرام پیدا کنید.

مخاطب: امی وومک، [email protected]

تصاویر مرتبط

wac-lighting.jpg
روشنایی WAC
www.waclighting.com

لینک های مربوطه

انجمن روشنایی آمریکا

SOURCE انجمن روشنایی آمریکا


اخبار مرتبط  اندازه بازار استخراج مرکبات تا سال 2027 ارزش 7.8 میلیارد دلار است