کروگر 56 میلیون دلار در Houston Associated سرمایه گذاری خواهد کرد

هوستون ، 5 نوامبر 2020 / PRNewswire / – کروگر هوستون جزئیات سرمایه گذاری اخیر خود در شرکتهای وابسته را اعلام کرده است ، از جمله 56 میلیون دلار در افزایش دستمزد و اقدامات برای اطمینان از دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی قابل اعتماد و مقرون به صرفه.

وی گفت: “تعهد كروگر برای افزایش دستمزد و اطمینان از دسترسی همكاران ما به مزایای مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه ، مطمئن و قابل اعتماد در سطح جهانی از اولویت های اصلی این شركت است.” جو کلی، رئیس بخش هوستون کروگر.

کروگر “آخرین ، بهترین و آخرین پیشنهاد” خود را در روز اتحادیه ارائه داد 19 آگوست. متأسفانه ، UFCW Local 455 از تعیین رأیی که به اعضای آنها (همکاران کروگر) اجازه می دهد در مورد پیشنهاد رأی دهند ، خودداری کرده است.

کروگر 56 میلیون دلار سرمایه گذاری در افزایش دستمزد و مزایای مراقبت های بهداشتی مطمئن و مقرون به صرفه برای همکاران پس از ماه ها مذاکره بین Kroger و UFCW Local 455 حاصل می شود.

كلی ادامه داد: “طرح ما هرگونه تجربه همكاران خط مقدم عدم اطمینان را با برنامه صندوق اعتماد بهداشت و رفاه فعلی آنها از بین می برد.” “ما معتقدیم که این مسیر صحیحی است که برای همکاران ما پیش می رود.”

اخبار مرتبط  InventHelp Inventor سازمان دهنده ای را برای اتصال پارچه (ORD-2764) ایجاد می کند

بعلاوه ، UFCW Local 455 به اعضای اجازه رأی دادن در مورد توافق آزمایشی را که موجب بهبود امنیت و ثبات مزایای بازنشستگی گذشته و آینده می شود با انتقال به یک طرح جدید بازنشستگی مستمری (VAPP) شامل تقریبا 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری توسط کروگر. عدم موفقیت UFCW Local 455 در رأی دادن به پیشنهاد بازنشستگی مانع از افزایش امنیت مزایای بازنشستگی هزاران نفر از همکاران خانواده شرکت های کروگر که همچنین اعضای UFCW در سراسر کشور هستند ، می شود.

حقایقی درباره سرمایه گذاری Kroger در Houston Associated:

  • هر کارمند خط مقدم هوستون طی شش ماه آینده افزایش حقوق دریافت خواهد کرد
    • این افزایش دستمزد اضافی به دنبال افزایش دستمزد در اوایل سال جاری و 8 میلیون دلار در افزایش دستمزد در اکتبر 2019
  • کروگر هوستون بیشتر از 75 میلیون دلار سالانه در مراقبت های بهداشتی برای همکاران ساعتی
  • کروگر هوستون همکاران فقط پرداخت می کنند 32 دلار برای پوشش فردی یا 172 دلار برای پوشش خانواده هر ماه در یک طرح تحت مدیریت شرکت
    • برای مقایسه ، متوسط ​​ملی در هر ماه برای پوشش فردی است 103 دلار و 501 دلار برای پوشش خانوادگی *
  • کروگر پیشنهاد کرده است که تقریباً سرمایه گذاری کند 1 میلیارد دلار برای بهبود ثبات و امنیت مزایای بازنشستگی گذشته و آینده برای 33،000 همکار در 14 بخش – از جمله کارمندان گوشت هوستون. ایجاد یک برنامه جدید بازنشستگی سنواتی متغیر (VAPP) موثرترین روش برای انجام این کار است.
اخبار مرتبط  سیستم استراحت HOGO با هدف ارائه "استراحت عالی"

پوشش خدمات بهداشتی و درمانی همكاران در حال انتقال به یك طرح تحت حمایت شركت از صندوق بهداشت و رفاه فعلی آنها در جنوب مركز است. کروگر معتقد است صندوق جنوب مرکزی ناپایدار است زیرا به طور قابل توجهی منافع سال 2019 را برای همکاران کروگر کاهش می دهد. این حرکت به سمت یک طرح تحت مدیریت شرکت ، گام مهمی در حصول اطمینان از مزایای پایدار ، مقرون به صرفه و مطمئن برای آن است کروگر هوستون همکاران هم اکنون و هم در آینده.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، لطفاً به این آدرس مراجعه کنید: www.krogerhoustoncba.com.

اخبار مرتبط  شرکت Darling Ingredients Inc. صورتهای مالی سه ماهه دوم سال 2020 خود را منتشر کرد

* مطابق یافته های خلاصه مزایای بهداشت کارفرمایان بنیاد خانواده قیصر ، 2019.

درباره شرکت کروگر
در شرکت کروگر (NYSE: KR) ، ما برای همه تازه هستیم … و به هدف خود: تغذیه روح انسان اختصاص داده ایم. ما در سراسر خانواده شرکت های خود تقریباً نیم میلیون نفر از همکاران هستیم که روزانه بیش از 11 میلیون مشتری را از طریق یک تجربه خرید یکپارچه تحت انواع مختلف خدمات ارائه می دهیم. نام های بنر. ما متعهد به ایجاد جوامع #ZeroHungerZeroWaste تا سال 2025 هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ما ، به ما مراجعه کنید اتاق خبر و روابط سرمایه گذار سایت.

در باره کروگر هوستون
بخش کروگر هوستون بیش از 100 فروشگاه را در داخل اداره می کند SE تگزاس و لوئیزیانا و بیش از 18،000 همکار استخدام می کند. سال گذشته ، کروگر هوستون اهدا کرد 1.9 میلیون دلار به سازمانها و مدارس غیرانتفاعی محلی و از طریق ابتکار #ZeroHungerZeroWaste خود 2.6 میلیون پوند غذا به بانکهای مواد غذایی محلی اهدا کرد.

منبع شرکت کروگر

لینک های مربوطه

http://www.kroger.com