لذت کوچک آشپزی از میشان به دنیا

چنگدو ، چین، 11 نوامبر 2020 / PRNewswire / – دوازدهمین نمایشگاه بین المللی China Pickles Food International و سومین کنفرانس جهانی آشپزی سیچوان برگزار می شود بین 16 و 22 نوامبر سال 2020، در منطقه Dongpo در Meishan ، چین. این نمایشگاه با حمایت انجمن ملی صنایع غذایی چین و اتاق چین تجارت برای واردات و صادرات مواد غذایی ، و سازمان یافته توسط اداره امور زراعت و امور روستایی استان سیچوان و دولت مردم شهرداری میشان ، در حالی که کنفرانس جهانی آشپزی سیچوان امسال توسط فدراسیون جهانی صنعت پذیرایی چین حمایت می شود و همچنین توسط Meishan برگزار می شود دولت مردم شهرداری.

این رویداد همچنین با حضور نمایندگان 25 کشور و منطقه برای شرکت در اینترنت از طریق اینترنت پخش خواهد شد. در همین حال ، بیش از 1500 نفر از جمله نمایندگان بیش از 300 شرکت معروف چینی و خارجی ، حدود 120 آژانس حرفه ای تهیه در کنار آنها سیچوان رستوران داران و سرآشپزها حضور خود را تأیید کرده اند.

این رویداد که حول موضوع “غذای سالم ، به اشتراک گذاری جهانی” می چرخد ​​، ترشی Dongpo را که با محتوای کم نمک ، بافت ترد ، عطر و طعم بی نظیر و سالم ، جوانه های چشایی تعداد زیادی گاسترونوم در سراسر جهان را فتح کرده است ، مورد توجه قرار خواهد داد. بیماری همه گیر COVID-19 این سیاره را ویران کرده است ، و ترشی ترد و اشتها آور Dongpo ، یک ماده غذایی سالم و بی سر و صدا ، به احیای مجدد کام سرکوب شده توسط این شرایط وخیم کمک کرده و در این شرایط دشوار به مردم کمی لذت بیشتری می بخشد. جوشاندن ترشی Dongpo با نان ، استیک یا رشته فرنگی فوری حتی به عنوان یک روند آشپزی در سراسر جهان ظاهر شده است.

اخبار مرتبط  بانگ موافقت خود را برای فروش 35 دستگاه آسانسور دانه در ایالات متحده انجام داد

ترشی دونگپو به دلیل عقل و احترام معترض سو دونگپو نامگذاری شده است ، که در میشان ، “خانه سبزیجات ترشی چینی” متولد شد ، جایی که رسم ترشی مواد غذایی به سه هزار سال پیش باز می گردد. سو دونگپو طرفدار خوردن و تهیه سبزیجات ترشی بود که از آن برای پخت هاک ژامبون Dongpo و ماهی Dongpo ، دو غذای کلاسیک در آن استفاده می کرد. سیچوان رپرتوار آشپزی. یک دلیل چرا سیچوان آشپزی جهان را طوفان کرده است به دلیل جادوی موجود در این غذای ترشی به ظاهر معمولی است که برخی آن را روح سیچوان غذا.

از دهه 1980 ، تولید ترشی Dongpo از کارگاه های سنتی محلی به سمت روش های مدرن تغییر یافته است. امروز ، میشان بیش از 60 غذای ترشی و ادویه جات است که می توانند 2.06 میلیون تن مواد اولیه را پردازش و بیش از 20 میلیارد RMB. آنها یک سوم کل بازار چین و نیمی از بازار را تشکیل می دهند سیچوان بازار ، با محصولات فروخته شده در بیش از یکصد کشور و منطقه در سراسر جهان.

Meishan که در حدود سی امین موازی شمال واقع شده است ، به دلیل آب و هوای معتدل و راحت خود که منجر به تخمیر ترشی Dongpo و رشد مواد طبیعی سازنده می شود ، مشهور است. برای تضمین کیفیت ترشی دونگپو ، میشان نه تنها مرکز ملی بازرسی از کیفیت سبزیجات ترشی را ایجاد کرد و م Instituteسسه تحقیقات فناوری صنعتی صنعتی Paocai چینی Sichuan Dongpo را تأسیس کرد ، بلکه اولین استاندارد صنعت ترشیجات سبزیجات را نیز پیشگام کرد. الزامات خروجی محصول پایه سبزیجات ، استاندارد ، کیفیت و ایمنی مواد اولیه ای را که برای تهیه سبزیجات ترشی استفاده می شود تضمین می کند. در حال حاضر ، میشان محل 460،000mu پایه مواد اولیه ترشی سبزیجات است و سیستم های نظارت ، نظارت و ردیابی ایمنی مواد غذایی را با 100٪ محصولات کشاورزی دارای صلاحیت بدون آسیب تأسیس کرده است.

اخبار مرتبط  OTI تجارت خود را در ژاپن گسترش می دهد

هنگامی که سبزیجات تازه ، سبز و زیست محیطی از پایه تولید به بنگاه اقتصادی می رسند ، کارگران شرکت Jixiangju Food Co. ، Ltd. آنها باید سبزیجات را در کمترین زمان ممکن از قبل فرآوری ، تمیز و برش دهند ، سپس از مواد ترشی استفاده کنند تا مواد مغذی سبزیجات حداکثر حفظ شود. پس از ماهها تخمیر ، کارگران کالاهای ترشی را بیشتر فرآوری و سپس بسته بندی می کردند. پس از اتمام مرحله نهایی پاستوریزاسیون ، کیسه های ترشی سالم ، مغذی و خوشمزه Dongpo آماده حمل به گوشه گوشه دنیا هستند.

در سیچوان لاوتانزی شرکت غذایی ، آموزشی ویبولیتین ، “تکنیک تولید ترشی Dongpo” وراثت میراث فرهنگی ناملموس He Yanping ترشی Dongpo را با استفاده از روش باستانی تولید می کند که مشخصات مشخصی از عطر و طعم ایجاد می کند. سبزیجات تمیز در 5000 شیشه سرامیک باستان غوطه ور و مهر و موم شده است که حاوی محلول ترشی قدیمی است و پس از انجام تخمیر لاکتیک که چندین ماه یا حتی یک سال طول می کشد ، سبزیجات رایحه ای ترش و خالص ترش می دهند که به آن بخشیده می شود سیچوان غذاهای منحصر به فرد ، طعم دلپذیر. لائوتانزی به صف های Jixiangju ، Chuannan و ترشی لیجی به عنوان یکی از اولین شرکت های ترشی جات در کشور با فعالیت صادرات مستقل. Jixiangju حتی با شرکت والت دیزنی برای همکاری در محصولات سبزیجات ترشی سطح بالا با بسته بندی هایی که دارای تصاویر IP مانند تصاویر ابرقهرمانان Marvel Comics است ، همکاری کرد. میکی موس و مینی موس، با رهبری آیرونمن ، کاپیتان آمریکا ، ثور ، میکی و مینی در هدایت روند جدید غذا.

اخبار مرتبط  "بانکداری" مجازی و واتس اپ به عنوان ابزار فروش برای بازاریابان در طی همه گیری تبدیل می شوند

امسال دوازدهمین سال است که میشان میزبان نمایشگاه بین المللی China Pickles Food است و در هر جلسه ترشی Dongpo با بافت ترد و در عین حال نرم ، طعم ترش و در عین حال طعم دار و ماندگار پس از طعم ، همیشه جوانه های چشایی حاضران را قلقلک می دهد. . طی سالهای گذشته ، میهمانان شاهد تکامل و پیشرفت ترشی دونگپو بوده اند و این لذت کوچک آشپزی در کنار Meishan به عنوان کارت تلفن های درخشان دیگری در سراسر جهان ظاهر شده است.

منبع دولت مردم شهرداری میشان