China Today مستند داستان بافتن آینده ای روشن تر است

برای چندین نسل ، اهالی روستای Deyu سعی کرده اند در تلاش برای تأمین هزینه های زندگی ، توتون و تنباکو را در مناطق کوچک و قابل کشت خود پرورش دهند. با این حال ، شرایط در این روستا به شدت سخت باقی مانده است.

در پایان سال 2017 ، وانگ شین به سمت دبیر اول کمیته حزب در دهکده دیو منصوب شد. پس از تصدی پست ، متوجه شد که بسیاری از زنان در روستا مهارت های مفید گلدوزی دارند. و از آنجا که این روستا در نزدیکی یک سایت توریستی سطح 4A – کوهستان Luoji و آبشارهای چشمه آب گرم Jiushijiuli واقع شده است – وی شروع به بررسی امکان استفاده از گلدوزی برای افزایش اشتغال و افزایش درآمد خانوارهای فقیر کرد.

اخبار مرتبط  Thomas'® مینی کروسانت های مورد علاقه طرفداران را در سراسر کشور گسترش می دهد

گلدوزی یی ، پیشه وری که به یک هزار سال پیش باز می گردد ، در سطح ملی به عنوان یکی از اقلام میراث فرهنگی ناملموس ذکر شده است ، و نشان دهنده حامل مهم فرهنگ یی است. با ارائه آموزش های مربوطه ، کارگاه گلدوزی یی به عنوان کانالی برای حفظ فرهنگ سنتی عمل می کند. این همچنین مهارتهای اضافی را برای خانواده های فقیر فراهم می کند که می تواند در خانه تمرین شود و در بعضی مواقع برای محلی ها مناسب باشد.

اخبار مرتبط  آزمایش سریع آنتی ژن COVID-19 سریع ، 5 دلار ، 15 دقیقه ای و با استفاده آسان از Abbott ، مجوز استفاده اضطراری FDA را دریافت می کند. برنامه تلفن همراه نتایج آزمایش را برای کمک به بازگشت ما به زندگی روزمره نمایش می دهد. افزایش سطح تولید به 50 میلیون تست در هر ماه

که در مارس 2019، دهکده دیو اولین تعاونی گردشگری روستایی حرفه ای را تاسیس کرد که روحیه کارآفرینی روستاییان را برانگیخت و آنها را به توسعه اقتصاد جمعی روستا ترغیب کرد. از آن زمان ، طیف وسیعی از محصولات فرهنگی و تخصص های محلی ظهور کرده است. که در جولای 2020، روستای Deyu طرحی را برای تحکیم فعالیتهای موضوعی گردشگری در دامنه کوههای لووجی آغاز کرد.

اخبار مرتبط  AKASO دوربین اکشن New Brave 7 LE را منتشر کرد

گلدوزی یی یک سرمایه فرهنگی ناملموس است که باید به ویژه با کمک نسل جوان فوراً محافظت و تقویت شود. اما ساکنان دهکده Deyu قبلاً امور را به دست خود گرفته اند و مشغول بافتن آینده ای پر رنگ و روشن برای خود هستند.

مخاطب:
هو یو
تلفن: 0086-18611096374
پست الکترونیک: [email protected]

منبع امروز چین