آنچه که کشور باید از تعاونگرایی یاد بگیرد

گوارولوس ، برزیل، 27 نوامبر 2020 / PRNewswire / – با علاقه گسترده به توسعه ، توانایی مهارت ها ، خودمختاری و بالاتر از همه کیفیت زندگی ، مزایایی را برای جامعه ایجاد کنید. این اهداف به عنوان بخش سوم شناخته می شوند ، اما همچنین با تعاونی هایی که نشانگر یک مدل تجاری در حال ظهور است ، در برابر بحران ایجاد شده در سراسر جهان ، مشترک هستند. به اصطلاح اقتصاد جدید همان چیزی است که همکاری گرایی برای تقریباً دو قرن ایجاد شده است و هر روز در برزیل برجسته می شود.

اگرچه ورود تعاونی ها به عنوان یک نهاد بخش سوم هنوز مورد بحث های بسیاری است ، اما نمی توان اشتراکات مشترک این دو بخش را انکار کرد. و اصلی ترین چیز دقیقاً همان چیزی است که در سال 2020 برجسته است: تقویت جوامع و آموزش افراد ، بسیار فراتر از انباشت سرمایه ، و این دلیل وجود سازمان ها است.

در جنبش تعاونی برزیل ، توسعه اقتصادی – اقتصادی به حدود 15 میلیون نفر می رسد. مدلی مبتنی بر اشتراک تصمیمات و نتایج که باعث ایجاد اعتماد و همچنین اشتغال زایی می شود. در حال حاضر 400 هزار شغل مستقیم توسط تعاونی ها ایجاد می شود. در سراسر جهان ، این تعداد به 100 میلیون نفر می رسد.

اخبار مرتبط  'Ripley Labs' مرکز نوآوری ابزارهای کابل صنعتی و آب و برق جهانی پس از 2 میلیون دلار سرمایه گذاری توسط Ripley Tools افتتاح شد

این کشور تقریباً 7000 تعاونی دارد که به بخشهای مختلفی از جمله مسکن تقسیم شده اند. به عنوان مثال ، ما CICOM ، یک تعاونی مسکن داریم که در سائو پائولو فعالیت می کند ، و با کمبود و شرایط تخریب شده مسکن در پایتخت و در داخل کشور مبارزه می کند. در راس موسسه ، کارلوس ماسینی، مدیر اجرایی ، به عنوان قالبی که روابط حمایتی اجتماعی ایجاد می کند و از این رو امنیت را در مواقع بحران و عدم اطمینان حفظ می کند ، از تعاونگرایی دفاع می کند.

به همان روشی که کار برای همه است ، دستاوردها نیز برای همه است. این بدان معناست که مبارزه شما دقیقاً همان مبارزه همسرتان است و اگر با او همکاری نکنید ، به خواسته خود نیز نخواهید رسید. بنابراین ، با پیروی از این منطق ، می فهمیم که بله ، برزیل چیزهای زیادی برای یادگیری از تعاونی ها دارد“، او می گوید.”

ماسینی می گوید حتی در بخشی که بهتر از زمان گرم شدن املاک بهبود می یابد ، فعالیت می کند ، CICOM از بحران ایجاد شده در همه گیر COVID-19 صدمه ای ندید ، اما همه (اعضای تعاونی و تعاونی) متحد مانده و تعاونی ضعیف نشده است. علی رغم تأثیرات اقتصادی و عاطفی ، روحیه قدرت جمعی ، پایداری برای یک هدف غالب شد. “سرمایه ما انسانی است. این اشخاص هستند که کار را به پیش می برند. این به همه سهم مسئولیت و همچنین اهمیت خود را می دهد“، توضیح می دهد.”ما هزاران دست درگیر یک کار هستیم و هر کدام به دنبال هدف خود هستند و آنچه به این شبکه معنا می بخشد مشترک بودن هدف است. برخلاف اختلافات بین شرکت هاs “، نتیجه می گیرد.

اخبار مرتبط  چهارشنبه ، 15 آوریل از خانه خود در نمایشگاه تجاری حق رای دادن شرکت کنید

با توجه به منطق همکاری گرایی ، به نظر می رسد که همه از عدم تطابق COVID-19 به طور یکنواخت بهبود خواهند یافت. ماسینی معتقد است ، در برزیل ، جایی که نابرابری ها کاملاً متضاد است ، یک مدل اقتصادی همکاری نه تنها نتایج اقتصادی خوبی به همراه خواهد داشت ، بلکه به طور مستقیم به توسعه محروم ترین اقشار اجتماعی نیز کمک خواهد کرد.

اخبار مرتبط  کیساکی NYC بیش از 800 وعده غذایی را برای اولین پاسخ دهندگان مبارزه با Covid-19 ارائه می دهد

درباره CICOM

CICOM یکی از شرکت های تعاونی است که در ایالت سائو پائولو فعالیت می کند و دسترسی اجتماعی به مسکن را ارتقا می دهد. فرآیند با شناسایی زمین مناسب برای یک پروژه مسکن آغاز می شود. سپس ، شروع ثبت نام آغاز می شود تا افراد علاقه مند بتوانند با هدف ساختن املاک در خرید با ارزش تعیین شده با هم متحد شوند. اعضای تعاونی از همان ابتدا تمام مراحل درگیر را دنبال می کنند و می دانند که خانه با هزینه تمام می شود. پس از این فرآیند ، پروژه مهندسی توسعه می یابد و سپس ، تعاونی مسئولیت انجام مجموعه هایی را در بین اعضای خود یا حتی جستجوی اعتبار و سپس استخدام یک شرکت ساختمانی برای انجام کارها را بر عهده می گیرد. امروزه ، این تعاونی دارای چندین دستگاه امنیتی است که قابلیت اطمینان را در روند کار تضمین می کند ، افسانه ها و مفاهیمی را که قبلاً سرمایه گذاری ها را مورد تردید قرار داده بود ، خاموش می کند.

در www.cooperativacicom.com.br بیشتر بیاموزید.

منبع CICOM

منبع CICOM