درآمد دسترسی به کتاب آزاد Fell Pre COVID-19

راکویل ، خانم، 7 دسامبر 2020 / PRNewswire / – همه گیری ویروس کرونا سرعت حرکت به سمت تحقیقات آزاد و دسترسی آزاد به انتشار در مجلات علمی را تسریع کرده است ، اما پس از کوچک شدن در
قبل از COVID-19 ، کتابهای دسترسی آزاد آماده نیستند تا بزرگ استفاده کنند – این طبق آخرین گزارش Simba Information ، رهبر اطلاعات و تجزیه و تحلیل رسانه است.

در گزارش خود –انتشارات کتاب دسترسی آزاد 2020-2024– سیمبا در مورد بازار کتاب های دسترسی آزاد گزارش می دهد که برای اولین بار از زمان آغاز پیگیری در سال 2013 کاهش یافته است. این نتیجه گیری می کند که تولید عنوان با توجه به عناوین ذکر شده بر اساس سال انتشار ، در سال 2019 با 2،801 کتاب دسترسی آزاد نسبت به 3،445 در سال 2018 ، 18.7٪ کاهش یافته است. در فهرست کتابهای دسترسی آزاد.

پروژه های اطلاعات سیمبا به دلیل شیوع ویروس کرونا ، همچنان به کاهش درآمد کتاب OA کمک می کند. تأثیر اقتصادی قفل و محدودیت های سفر همراه با تغییر در اولویت های بودجه تحقیقاتی ، تولید عنوان را بیشتر کاهش می دهد. سیمبا پیش بینی می کند تأثیرات منفی تا سال 2021 ادامه داشته باشد. همه گیری ویروس کرونا بر توانایی دانشگاهیان در انجام تحقیقات تأثیر گذاشته است. تأثیر اقتصادی کاهش می یابد و توانایی تأمین کنندگان مالی برای پرداخت هزینه های انتشار کتاب (BPC) و سایر بودجه های دیگر سازوکارهای مورد استفاده برای انتشار کتاب های دسترسی آزاد را تحت فشار قرار می دهد.

اخبار مرتبط  گزارش جهانی صنعت تغذیه شخصی ، 2020 شامل پروفایل های Amway ، Balchem ​​، BASF ، Baze ، Biogeniq و موارد دیگر

پیش بینی سیمبا بازیابی کتابهای دسترسی آزاد در سال 2022 با رشد مداوم تا پایان پیش بینی در سال 2024 آغاز می شود.

تولید عنوان در سال 2019 کاهش یافت – سالی که اقتصاد جهانی سالم بود – این نشان می دهد اشتیاق برای پروژه های کتاب دسترسی آزاد و منابع موجود برای این نوع انتشارات می تواند بیش از سایر بخشهای انتشارات علمی نوسان داشته باشد. با این وجود ، درآمد کتاب آزاد از سال 2015 تا 2019 با نرخ سالیانه 21.4٪ رشد کرد. بازار همچنان کوچک است – فقط 0.4٪ از انتشارات کتاب های علمی جهانی.

حتی بدون شکست COVID-19 در سراسر جهان ، بازار کتاب دسترسی آزاد با نیروهایی روبرو بود که رشد را محدود می کردند. علاوه بر این ، در افتتاح بازارهای بزرگ جدید مانند چین، هند و برزیل، فقط تحقیقات زیادی در حال انجام است. سرمایه گذاران به طور فزاینده ای هزینه های BPC را پرداخت می کنند ، اما در مورد خود تحقیقات ، بودجه زیادی افزایش نمی یابد. این نشان می دهد که با شروع رشد صنعت ، رشد کلی آن کاهش می یابد. اگر تحقیقات اساسی مسطح باشد یا کمتر از 3٪ در سال رشد کند ، رشد بیش از 20٪ نمی تواند ادامه یابد.

اخبار مرتبط  فناوری حسگر برتر با حمل و نقل به Vyaire Medical برای مبارزه با COVID-19 شروع می کند

یک تفاوت مهم بین کتابهای OA و مجلات این است که بازار کلی مجلات ، به ویژه علوم زندگی ، از طریق توسعه OA ثابت مانده است. بازار فعلی کتاب آشفته است ، که بر توانایی پیشرفت کتاب های OA مانند مجلات OA تأثیر می گذارد. كتابهای OA ممكن است “یك” پاسخ ، نه “راه حل” برای بحران در مونوگرافهای علوم اجتماعی و علوم انسانی (SSH) باشد كه مقدم بر كتابهای OA است.

تمایل به آزمایش در فرهنگ کتاب OA تثبیت شده است. آزمایش های جدید در جستجوی یک مدل تجاری آینده مناسب همچنان آغاز می شود. مشاغل مشترک شامل Knowledge Unlatched و MUSE Open است. Bookboon.com از تبلیغات استفاده می کند ، اما این فقط برای موضوعاتی که به طور گسترده مشاهده می شوند مانند کتاب های درسی یا عناوین بهداشتی که به بیماران هدایت می شود ، جواب می دهد. برخی از مدل ها برای دستیابی زودهنگام به کمک های مالی یا اشتراکی بستگی دارند. در حالی که ناشران مجله مانند MDPI و Frontiers به ​​پشتیبانی مقاله اصلی ژورنال بستگی دارند ، دانشگاه ملی استرالیا مطبوعات به فروش چاپ متکی هستند. اما ، مانند APC های مجله ، بیشتر آنها هنوز به هزینه های کتاب یا فصل متکی هستند.

اخبار مرتبط  365 خرده فروشی بازارها Stockwell را بدست می آورد

انتشارات کتاب دسترسی آزاد 2020-2024 اطلاعات دقیق بازار را برای این بخش از انتشار کتاب علمی ارائه می دهد. این گزارش روند تأثیرگذار بر صنعت را تحلیل کرده و رشد بازار را تا سال 2024 پیش بینی می کند. این گزارش شامل بررسی بیش از 20 ناشر و برنامه برجسته OA ، از جمله Bookboon.com ، De Gruyter ، Frontiers Media ، IntechOpen ، Knowledge Unlatched ، MDPI ، Springer Nature و Taylor است. و فرانسیس

درباره اطلاعات سیمبا
اطلاعات سیمبا به طور گسترده ای به عنوان مرجع هوش بازار در رسانه ها و صنایع نشر شناخته می شود. شبکه گسترده اطلاعاتی آن ، کیفیت عالی ، دیدگاه های مستقلی راجع به مردم ، رویدادها و اتحادهای شکل دهنده صنعت ارائه می دهد. سیمبا به طور معمول به مشتریان و مطبوعات در زمینه تجزیه و تحلیل صنعت نشر و رسانه کمک می کند. ما را دنبال در توییتر و LinkedIn.

لطفاً کلیه سوالات رسانه ها را به این موارد هدایت کنید:
دن استرمپل
[email protected]

منبع اطلاعات Simba