اولویت بالای واکسن COVID پس از کارگران بهداشت و درمان ، کارگران گوشت و مرغ ضروری

واشنگتن، 7 دسامبر 2020 / PRNewswire / – موسسه گوشت آمریکای شمالی (موسسه گوشت) ، انجمن ملی گوشت گاو (NCBA) و شورای ملی تولیدکنندگان گوشت خوک (NPPC) از فرمانداران کشور خواستند که واکسیناسیون COVID-19 را برای مردان و زنانی که اولویت زیادی دارند ، در اولویت قرار دهند. در صنعت گوشت و مرغ ، به دنبال کارکنان مراقبت های بهداشتی و کسانی که در مراکز مراقبت طولانی مدت فعالیت می کنند ، کار کنند.

گروه ها نامه زیر را برای هر فرماندار ارسال کردند:

به دلایلی که در زیر بحث شده است انجمن ملی گاو گاو ، شورای ملی تولیدکنندگان گوشت خوک و انستیتوی گوشت آمریکای شمالی (این سازمان ها) احتراماً از کارگران صنعت گوشت و مرغ ، از جمله بازرسان گوشت و مرغ ، وزارت کشاورزی ایالات متحده و دام ها با احترام درخواست می کنند تولیدکنندگان از نظر توزیع و تجویز واکسن COVID-19 از اولویت بسیار بالایی برخوردار می شوند.

در اوایل سال جاری وزارت امنیت داخلی تولید مواد غذایی را به عنوان بخش مهم زیرساخت شناسایی کرد که شامل کارگران گوشت و مرغ و تولیدکنندگان دام است. این افراد در خط مقدم تضمین دسترسی آمریکایی ها به غذای سالم ، مقوی و مقرون به صرفه بوده اند.

چالش های کارخانه های بسته بندی و تولیدکنندگان آنها به ویژه در مراحل ابتدایی همه گیری بی سابقه بود و با این وجود تحمل شد. صنعت گوشت انعطاف پذیر است و زنجیره تامین دست نخورده باقی مانده است.

اخبار مرتبط  Eco Lips to Debut، مجموعه جدید ونگ لب Vegan برزیلی

م componentsلفه های اساسی این انعطاف پذیری برنامه ها و پروتکل هایی هستند که در بهار و تابستان اجرا می شوند ، برنامه هایی که ثابت کرده اند در محدود کردن شیوع ویروس موثر هستند حتی اگر منحنی در سطح ملی در جهت مخالف باشد. این برنامه ها و پروتکل ها ، همراه با برنامه های آموزشی ، تعهد می کنند تا اهمیت و ایمنی واکسیناسیون را توضیح دهند ، امکانات بسته بندی گوشت را در موقعیت ایده آل برای تزریق واکسن به بسیاری از افراد به روشی منظم و کارآمد قرار دهند.

سازمان های امضاigned شده اخیراً از کمیته مشاوره ای در زمینه اقدامات ایمن سازی مرکز کنترل بیماری تأیید و حمایت می کنند که این واکسن را ابتدا به کارمندان مراقبت های بهداشتی و برخی دیگر از افراد پرخطر تزریق می کند. اما اولویت بندی پس از آن کارگران صنعت گوشت و تأمین کنندگان دام آنها به صنعتی اشاره دارد که بخشی از زیرساخت های حیاتی است و برای اطمینان از برداشت و فرآوری حیوانات ضروری است. چنین اولویت بندی امکان استفاده از سیستم موجود برای رساندن واکسن به بخش قابل توجه و مهم نیروی کار را فراهم می کند.

کمیته تخصیص عادلانه واکسن برای ویروس کرونا ویروس ، بخشی از آکادمی های ملی علوم ، مهندسی و پزشکی ، وقتی نتیجه گرفت که افراد واکسن گوشت و مرغ شامل افرادی هستند که باید واکسن تهیه کنند ، درست کار کرد. ، و باید تلاش های ویژه ای برای دستیابی به این کارگران صورت گیرد که آنها را به واکسیناسیون تشویق می کند. ”

اخبار مرتبط  برندهای NewLeaf از واگذاری مشاغل خصوصی واسطه ای تحت رهبری Canaccord Genuity خبر دادند

سیستم ها در جای خود قرار دارند. کارگران بخشی از زیرساخت های حیاتی هستند و دولت _____ برای تأمین و فرآوری دام به این افراد بستگی دارد تا جوامع کشاورزی بتوانند رشد کنند. به همین دلایل ما با کمال احترام درخواست می کنیم ، همانطور که برای توزیع واکسن برنامه ریزی می کنید ، کارگران بسته بندی گوشت ، بازرسان USDA و تولیدکنندگان دام از اولویت بالایی برای دریافت واکسن برخوردار باشند.

از بهار ، شرکت های گوشت و مرغ توصیه های بهداشتی را از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) و اداره ایمنی و بهداشت شغلی و اغلب اقدامات اضافی اعمال کرده اند. این صنعت بیش از هزینه کرده است 1 میلیارد دلار در مورد روش ها و کنترل ها برای حمایت و محافظت از کارمندان این اقدامات شامل سازگاری فیزیکی با امکانات ، تجهیزات محافظتی شخصی ، سرویس بهداشتی پیشرفته ، سیستم های پیشرفته تهویه ، آزمایش گسترده و ردیابی تماس ، خدمات مراقبت های بهداشتی پیشرفته و موارد دیگر است.

هفته گذشته ، کمیته مشورتی CDC در اقدامات ایمن سازی (ACIP) توصیه کرد که مرحله اولیه برنامه واکسیناسیون COVID-19 (فاز 1a) به پرسنل مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت ارائه شود.

اخبار مرتبط  Bureau Veritas اعتبار آزمایشگاه جدید آزمایش خودرو را در دیترویت ، ایالات متحده اعلام کرد

KatieRose McCullough ، Ph.D. MPH ، مدیر ، تنظیم مقررات و امور علمی م Instituteسسه گوشت نظرات كتبی خود را ارائه داد و از ACIP خواست كه واكسیناسیون برای كارگران گوشت و مرغ را در مرحله بعدی (مرحله 1b) برای خواندن نظرات موسسه میت در مورد ACIP ، به اینجا بروید. نظرات NPPC ارسال شده به ACIP در اینجا است.

موسسه گوشت آمریکای شمالی صدای اصلی صنعت گوشت و مرغ است. اعضای موسسه میت اکثریت قریب به اتفاق گوشت گاو ، گوشت خوک ، گوشت بره و طیور ایالات متحده را پردازش می کنند و تجهیزات و مواد مورد نیاز برای تولید مطمئن ترین و با کیفیت ترین محصولات گوشت و مرغ را تولید می کنند.

انجمن ملی گاو گاو ، سازمان بازاریابی و انجمن بازرگانی یک میلیون دامدار و دامدار آمریکایی است.

NPPC صدای جهانی برای صنعت گوشت خوک ایالات متحده است ، که از معیشت 60000 تولیدکننده گوشت خوک در آمریکا محافظت می کند ، که در مراقبت از حیوانات خود ، در حفاظت از محیط زیست و بهداشت عمومی و ارائه محصولات سالم ، مفید و مقوی گوشت خوک به مصرف کنندگان از اصول اخلاقی پیروی می کنند در سراسر جهان.

منبع موسسه گوشت آمریکای شمالی

لینک های مربوطه

https://www.meatinstitute.org