مک کورمیک 20 سال پیش بینی طعم را با نگاهی به روند برجسته دو دهه گذشته جشن می گیرد

از طعم پای کدو تنبل و گل بابونه گرفته تا دوکا و زردچوبه ، این طعم های پیش بینی شده موفقیت چشمگیری را در محصولات مصرفی ، منوی رستوران ها و دستور العمل های آنلاین به دست آورده اند. در یک سال منحصر به فرد که آشپزی خانگی را به منصه ظهور رسانده است ، این گزارش بر چهار مضمون متمرکز است که همچنان که مشتاق آسایش و آشنایی هستیم ، سلیقه ما را شکل می دهد ، اما همچنین کمی تجربه آتشین و جهانی.

تم پیش بینی عطر و طعم: رضایت شیرین و فصلی
پروفایل های فصلی ماهیت “زمان محدود” است که باعث می شود آنها در سطح احساسی طنین انداز شوند و خاطرات خوبی از فصل ایجاد کنند. در سال 2010 ، ادویه پای کدو تنبل در روند پیش بینی طعم “همیشه در فصل” شناسایی شد و از آن زمان تاکنون 207٪ افزایش در نام محصولات غذایی و آشامیدنی داشته است.1 امروز ، ادویه پای کدو تنبل بلافاصله دمای سردتر و مشبکهای گرم و نرم را به ذهن خطور می کند. تحقیقات خود مک کورمیک نشان داد که مردم بیشتر از آنکه طعم و مزه کدو تنبل را داشته باشند ، به عنصر ادویه جلب می شوند و قابلیت استفاده از ادویه پای کدو تنبل کاملاً به غذاهای شیرین و خوش طعم کمک می کند.

تم پیش بینی طعم: تکامل تند (R)
در تاریخ 20 ساله پیش بینی عطر و طعم هرگز کمبود سلیقه جسورانه و پر ادویه وجود نداشته است. اغلب مزه با سس ادویه جات ترشی جات و سس ادویه جات ترشی جات مانند سمبال و گل مینا جفت می شود. در سال 2014 ، هنگامی که مردم اشتیاق به جنبه های جدید غذاهای گاه به گاه روشن و معمولی داشتند ، chamoy در روند “تور جهانی مکزیک” ظاهر شد. مکزیک. این چاشنی از میوه ترشی ، آهک ، ادویه و گل فلفل درست شده است و بیشتر به عنوان ماده ای در پیش غذا ، غذای شیرین و نوشیدنی مانند مارگاریتاهای تند و میشلاداس استفاده می شود. چموی در سالهای 2014 تا 2020 شاهد افزایش 1195 درصدی فهرست های ایالات متحده بوده است.2

اخبار مرتبط  Dom Pérignon P2 2002 ، تمامیت و انرژی شامپاین را نشان می دهد

تم پیش بینی عطر و طعم: یافته های جهانی
در سالی که سفرهای جهانی محدود شده است ، میل به سلیقه های بیش از حد محلی حتی بیشتر شده است. برخی از مصرف کنندگان غذاهای معتبر جهانی را میل می کنند ، در حالی که دیگران ترکیبات قابل دسترسی بیشتری را ترجیح می دهند. در سال 2013 ، دوکاه آفریقای شمالی به دلیل عطر و طعم رضایت بخش و بافت متمایز آن پیش بینی شد. این مخلوط ساده آجیل و دانه های تست شده را می توان به صورت نمکی ، شیرین یا تند تهیه کرد. به طور معمول روی نان پیتای آغشته به روغن زیتون می پاشند ، با سبزیجات ، ماکارونی و برنج خوشمزه است ، یا قبل از پخت و پز روی غذاهای دریایی و گوشت ها مالیده می شود. به بیان ساده ، نمی توان جلوی dukkah را گرفت ، زیرا از سال 2013 در فهرست منوی آمریکایی 267٪ افزایش یافته است.2

تم پیش بینی عطر و طعم: خوردن و آشامیدن توانمندانه
سلامتی و تندرستی همیشه در ذهن پیش بینی های گذشته جالب توجه بوده است. سبک زندگی و غذا بیش از هر زمان دیگری در هم تنیده شده اند و برای تأمین نیازهای غذایی نیازی به ایجاد عطر و طعم نیست. زردچوبه برای اولین بار در پیش بینی طعم سال 2003 و سپس دوباره در سال 2016 در روند “مخلوط با مزایا” ظهور کرد. از زمان حضور در گزارش ، استفاده از این ادویه جات رنگارنگ و رشد 253 درصدی در نام محصولات غذایی و آشامیدنی خرده فروشی طی شش سال گذشته ، همچنان در حال رشد است.1 زردچوبه که با کاکائو ، دارچین و جوز هندی مخلوط شده است ، در اسموتی ها ، نوشیدنی ها و کالاهای پخته شده بسیار عالی عمل می کند.

اخبار مرتبط  SBA به منظور حمایت از فروش بین المللی محصولات K ، میزبان "نمایشگاه جهانی تأمین منابع جهانی جایزه سئول 2020" است

سرآشپز اجرایی گفت: “پیش بینی طعم و مزه از مدت ها قبل در دنیای آشپزی یکی از کالاهای اساسی محسوب می شود و مصرف کنندگان را با طعم های مورد علاقه خود آشنا می کند” کیوان وتر از مک کورمیک “در یک سال بی سابقه ، بسیاری از ما به آشپزخانه پناهنده شده ایم. ما خلاقیت های جدیدی را کشف کرده ایم اما به طعم های آشنایی که باعث شادی می شوند نیز بازگشتیم. ما لذت بردیم که به گذشته برخی از آن طعم دهنده های آرام نگاه کنیم توسط تیم جهانی با استعداد ما شناسایی شد و بعداً در آشپزخانه های خانه در همه جا محبوبیت یافت. “

در مک کورمیک ما برای آینده عطر و طعم کنار هم ایستاده ایم زیرا معتقدیم بزرگترین پتانسیل آن در پیش است. از همه دعوت شده است تا با استفاده از دستورالعمل هایی که تهیه و تهیه آنها در منزل در سایت www.McCormick.com آسان و خوشمزه است ، این طعم های تأثیرگذار گذشته را دوباره مرور و کشف کنند. و برای کسانی که کنجکاو هستند که در سال جدید منتظر چه روندی هستیم ، جدیدترین پیش بینی طعم مک کورمیک با پیش بینی ها و طعم های جالب در بهار 2021 منتشر می شود.

توجه رسانه: برای بارگیری تصاویر دستورالعمل با وضوح بالا و اینفوگرافیک ها ، لطفا کلیک کنید اینجا.

درباره پیش بینی عطر و طعم
از سال 2000 ، McCormick® Flavour Forecast® روندها و مواد اصلی را برای کشف سلیقه های فردا شناسایی کرده است. بیش از 130 سال است که McCormick & Company علاقه به عطر و طعم را دنبال می کند. این شور و اشتیاق ما را دنبال می کند تا به دنبال عطر و طعم بعدی باشیم. ایجاد شده توسط یک تیم جهانی از متخصصان مک کورمیک – از جمله سرآشپزها ، متخصصان آشپزی ، ردیاب روند و تکنسین های مواد غذایی – پیش بینی طعم و مزه اکتشاف و نوآوری آشپزی در سراسر جهان را القا می کند. برای اطلاعات بیشتر به FlavorForecast.com مراجعه کنید.

اخبار مرتبط  CRU: چشم انداز چند کالا

درباره مک کورمیک
McCormick & Company، Incorporated یک رهبر جهانی در زمینه عطر و طعم است. با بیش از 5 میلیارد دلار در فروش سالانه در 150 کشور و سرزمین ، ما ادویه جات ترشی جات ، ادویه جات ترشی جات ، ادویه و سایر محصولات خوش طعم را به کل صنایع غذایی از جمله کانال های تجارت الکترونیکی ، مواد غذایی ، تولیدکنندگان مواد غذایی و مشاغل خدمات غذایی توزیع می کنیم ، به بازار عرضه و توزیع می کنیم. مشهورترین مارک های تجاری ما با ثبت علائم تجاری عبارتند از McCormick ، ​​French’s ، Frank’s RedHot ، Stubb’s ، OLD BAY ، Lawry’s ، Zatarain’s ، Ducros ، Vahiné ، چولولا، شوارتز ، کامیس ، کوهینور ، داکیائو ، کلاب هاوس ، هواپیما و باغ Gourmet. هر روز ، مهم نیست که از کجا و چه چیزی می خورید یا می نوشید ، می توانید از غذایی با طعم مک کورمیک لذت ببرید.

در سال 1889 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در دره هانت ، مریلند مک کورمیک ، ایالات متحده ، با اصول ما هدایت می شود و به هدف ما متعهد است – در کنار هم بودن برای آینده عطر و طعم. مک کورمیک A World United by Flavour را تصور می کند که در آن سالم ، پایدار و خوشمزه دست به دست هم دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به www.mccormickcorporation.com مراجعه کنید یا McCormick & Company را در توییتر ، اینستاگرام و LinkedIn دنبال کنید.

1بانک اطلاعات Innova
2Datassential SNAP ™ 2020

مخاطب:
لوری هارسن
مک کورمیک
443-841-2026
[email protected]

کوری شانه
سانشاین ساکس
202-280-2398
[email protected]

منبع مک کورمیک