اولویت بالای کارگران گوشت و مرغداری Frontline برای واکسیناسیون COVID-19

واشنگتن، 20 دسامبر 2020 / مطبوعات نیوز / – مطابق راهنمای فدرال که امروز توسط کمیته مشورتی ایمن سازی مراکز کنترل بیماری (CDC) تصویب شده است ، کارگران گوشت و مرغ خط مقدم باید در زمره اولین افرادی باشند که پس از مراقبت های بهداشتی و افراد در مراکز مراقبت طولانی مدت واکسینه می شوند. اولویت (ACIP)

رئیس و مدیرعامل موسسه گوشت جولی آنا پاتس راهنماییهای ACIP را تحسین کرده و از دولتهای ایالتی خواست تا از تصمیم CDC پیروی کنند:

“دسترسی اولویت دار به واکسن ها یک گام اساسی برای ایمنی طولانی مدت کارگران گوشت و مرغ های خط فداکار است که یخچال های آمریکایی را پر نگه داشته و اقتصاد مزرعه ما را فعال کرده است.

اخبار مرتبط  InventHelp Inventor توسعه می دهد جلوگیری از یک تخت (NWO-387)

اعضای م Instituteسسه گوشت آماده حمایت از واکسیناسیون برای نیروی کار متنوع ما هستند ، که همچنین مزایای سلامتی گسترده ای را در جوامع روستایی و پرخطر فراهم می کند. رهبران گوشت و مرغ همچنین ممکن است بتوانند به واکسیناسیون برای همه آمریکایی ها کمک کنند ، به عنوان مثال با ارائه پیشرفته ترین سردخانه برای این واکسن های گرانبها. “

1.5 میلیارد دلار در پیشگیری از COVID-19 و پشتیبانی از اولین روزهای شیوع بیماری ، تأثیر COVID-19 را بر کارگران گوشت و مرغ معکوس کرده است. اعضای م Instituteسسه گوشت ده ها میلیون قطعه تجهیزات محافظتی شخصی ، غربالگری بهداشتی و دمایی ، امکانات کاملاً اصلاح شده ، آزمایشات انجام شده ، مرخصی استحقاقی با حقوق کارمندان پر خطر و قرنطینه ای ، سیستم بهداشتی و تهویه هوا و موارد دیگر را توزیع کرده اند.

اخبار مرتبط  مدیر عامل شرکت حمل و نقل و مدیر مالی برای شرکت در کنفرانس Laguna مجازی مورگان استنلی 2020

با توجه به این تلاش ها ، میزان آلودگی COVID-19 در میان کارگران گوشت و مرغ در حال حاضر بیش از 8 برابر کمتر از جمعیت عمومی است.

اولویت بندی واکسیناسیون برای کارگران گوشت و طیور در خط مقدم توسط رهبران صنعت ، اتحادیه ها ، سازمان های حقوق مدنی پشتیبانی می شود و به عنوان یک ملاحظه اساسی در برنامه های توزیع واکسن چندین کشور دیگر شناخته شده است.

اخبار مرتبط  گزارش بهداشت و تفریحی Harvest Inc. گزارش نتایج مالی مالی سه ماهه دوم سال 2020

نظرات موسسه میت را به کمیته مشورتی CDC در مورد روشهای ایمن سازی در اینجا و نامه ما به فرمانداران را در اینجا بخوانید.

موسسه گوشت آمریکای شمالی صدای اصلی صنعت گوشت و مرغ است. اعضای موسسه میت اکثریت قریب به اتفاق گوشت گاو ، گوشت خوک ، گوشت بره و طیور ایالات متحده را پردازش می کنند ، همچنین تجهیزات و مواد مورد نیاز برای تولید مطمئن ترین و با کیفیت ترین محصولات گوشت و مرغ را تولید می کنند.

منبع موسسه گوشت آمریکای شمالی