سال 2021 باید سال “غذای سبز” اسلوونی باشد

اسلوونی منطقه Gastronomy European را 2021 نامگذاری کرد
انجمن گردشگری اسلوونی خوشحال است که اسلوونی در سال 2021 به عنوان منطقه غذایی اروپا شناخته شده است. اسلوونی غذاهای غنی طبیعی و سنت های غذایی تاریخی را با تأثیراتی ترکیب می کند که شامل ایتالیا در غرب ، اتریش از شمال و مجارستان و کرواسی از شرق است. این را با آشپزهای کلاس جهانی ، یک راهنمای جدید میشلن و شراب های کلاس جهانی ترکیب کنید ، و شما می فهمید که چرا اسلوونی یکی از جذاب ترین پایتخت های آشپزی در اروپا است.

مزیت بی نظیر سرآشپزهای اسلوونیایی دسترسی ممتاز آنها به مواد محلی است ؛ aia یکی از جذاب ترین پایتخت های آشپزی در اروپا است. فلسفه آشپزی آنها مبتنی بر اصل “باغ به میز” است و این فلسفه در روابط نزدیک آشپزها و تولیدکنندگان محلی و همچنین در روابط عمیق مناظر اسلوونی با تجارب سنتی آشپزی منعکس می شود.

اخبار مرتبط  صنعت جهانی پارچه و تختخواب و حمام

اولین راهنمای Michelin برای اسلوونی ارائه شده است
2020 سالی بود که اولین راهنمای میشلن برای اسلوونی رونمایی شد. در مجموع 52 رستوران ذکر شده و شش سرآشپز که در مجموع به هفت ستاره میشلن جایزه داده اند.

مهر تاییدیه جدید اسلوونیایی برای غذاهای سبز اعلام شد
به منظور حمایت بیشتر از تعهد اسلوونی به غذای سبز در همه سطوح ، انجمن جهانگردی اسلوونی برچسب جدید “غذای سبز اسلوونی” را اعلام کرد ، که بخشی از طرح سبز گردشگری اسلوونی خواهد شد. این یک برنامه صدور گواهینامه است که مقصد سفر و از ارائه دهندگان خدمات که پایداری را در مرکز فعالیت های خود قرار می دهند ، تجلیل می کند.

اخبار مرتبط  WD Lab Grown Diamonds تیم رهبری ارشد را گسترش می دهد ، برای رشد آماده می شود

شراب اسلوونیایی به اوج های جدید جهانی می رسد
شراب اسلوونیایی را فراموش نکنیم ، زیرا قدیمی ترین انگور جهان در شهر ماریبور اسلوونی رشد می کند. چندین شراب ساز بوتیک اسلوونی برای شراب های خود جوایز برجسته جهانی را از آن خود کرده اند. هر دو جوایز جهانی شراب Decanter امسال ، اسلوونی نیز رکورد جوایزی را دریافت کرد – شراب پرتقال تولید شده در منطقه شمال شرقی اسلوونی توسط Decanter به عنوان بهترین شراب در جهان انتخاب شد.

اخبار مرتبط  تقاضای جهانی برای نبافته پارچه های Meltblown سالانه تا سال 2024 6.3٪ افزایش می یابد

همه اینها را با هم ترکیب کنید و به زودی خواهید فهمید که چرا اسلوونی تاریخ اجباری سفر به اروپا برای ماجراهای آشپزی منحصر به فرد و معتبر در سال 2021 است. انجمن گردشگری اسلوونی در سال 2020 وب سایت جدیدی دارد TasteSlovenia.si که کل تاریخ غذا در اسلوونی را بیان می کند. بخش ویژه ای به داستان بوتیک آشپزهای نوآور اسلوونیایی و ارتباط آنها با تولیدکنندگان محلی و مواد با کیفیت اختصاص داده شده است.

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1385895/Green_Gastronomy.jpg

SOURCE هیئت جهانگردی اسلوونی