میختر در غم از دست دادن امریکن مقطر ویلی پرات عزادار است

لوییزویل ، کنتاکی، 29 دسامبر 2020 / PRNewswire / – با ناراحتی عمیق مایچر اعلام کرد که روز گذشته داروی تقطیر را از بین برد ویلی پرات.

متولد 1942 از مادری معلم و پدر معدن زغال سنگ ساکن شهر هازارد در شرق کنتاکی، ویلی می رود به لوئیزویل برای جستجوی کار در سن 20 سالگی. وی به دستگاه تقطیر بزرگ براون-فورمن پیوست ، که هزینه تحصیل خود را با بردن او به کلاسهای شب و فارغ التحصیلی از دانشگاه پرداخت. لوئیزویل. ویلی بیش از چهار دهه در نقش های مختلف در Brown-Forman کار کرد ، جایی که برای چندین سال در کمیته شرکت در زمینه مطالعه شرایط تقطیر ، همکاری و پیری خدمت کرد.

در سن 65 سالگی ، ویلی از Brown-Forman بازنشسته شد ، اما علاقه او به صنعت بوربن او را دوباره به کار خود بازگرداند. در سال 2007 ویلی به عنوان استاد مقطر به میختر پیوست. در اوایل دوره تصدی خود با این شرکت ، وی بر برنامه تولید میچر نظارت داشت که در یک کارخانه تقطیر دیگر در کنتاکی قبل از اینکه مایچر بتواند امکانات تولید خود را داشته باشد. سرانجام ویلی بر طراحی و ساخت مدرن ترین کارخانه مشروب سازی شیو نظارت داشت. وقتی ویلی تصمیم گرفت ساعتهای کمتری کار کند ، پست مستر مقطر میختر را به وی تحویل داد پام هیلمن، به کدام دن مک کی سرانجام زمام امور را به دست گرفت. ویلی به عنوان ممتاز تقطیر شرکت ادامه داد و تا زمان مرگش در تولید میچر فعالانه شرکت داشت.

در سال 2017 ویلی به تالار مشاهیر مجله ویسکی راه یافت. “کار با ویلی و دوست داشتن او یک هدیه عالی بود. وقتی چالش ها غیرقابل عبور به نظر می رسیدند ، در اینجا بود که به رهبری ویلی نیاز بود. او الگوی قدرت و شجاعت بود. “رئیس جمهور میختر گفت ، جوزف جی ماگلیوکو. از نظر کیفیت ، نمایندگان میختر از ویلی به عنوان “دکتر نه” یاد می کردند ، زیرا وی از اینکه ویسکی را مناسب ببندد ، امتناع ورزید ، حتی اگر ویسکی به طور قابل توجهی بالاتر از سن باشد. روی برچسب مشخص شده است.

ویلی مورد احترام و محبوبیت تیم میختر بود که در ساختن آن کمک کرد. “چنین شرایطی باعث می شود که بفهمم چقدر خوش شانس بوده ام که توانسته ام از یکی از بزرگان صنعت یاد بگیرم. دلم برای من تنگ خواهد شد که دیگر نمی توانم با ویلی در دستگاه تقطیر بمانم ، در مورد ساخت ویسکی صحبت کنم و به داستان زندگی او گوش دهم. ” دن مک کی، مشروبات الکلی میخر. آندره ویلسون، استاد بلوغ میختر ، گفت: “معمولاً در حرفه شما این فرصت را پیدا نمی کنید که بنشینید و به کسی که بیش از 50 سال تجربه در این صنعت دارد گوش دهید. و که جسم و روح را با تمام جزئیات داده است. ساختن بوربن برای ویلی هیچ شغلی نبود ، این یک لذت ناب بود. ” پام هیلمناستاد مقطر استاد میختر گفت: “این لذت و فرصت یک عمر کار با ویلی بود. سالهایی که با هم بودیم به لطف خرد و تدریس او به من اجازه داد تا دانش خود را عمیق تر کرده و دانش خود را در مورد صنعت بوربن توسعه دهم. ”

از جمله سرگرمی های ویلی می توان به ماهیگیری در فلوریدا ، موتورسواری و سواری چروکی چهار نفره خود اشاره کرد. او همسرش پاتسی ، فرزندان ، نوه ها ، نوه ها و سگش سوفی را پشت سر می گذارد.

مخاطب :
جوزف جی ماگلیوکو
502-774 2300 x580
[email protected]

عکس: https://mma.prnewswire.com/media/1392465/Michters_Distillery___Willie.jpg

عکس: https://mma.prnewswire.com/media/1392464/Michters_Distillery___Willie_Smiling.jpg

عکس: https://mma.prnewswire.com/media/1392463/Michters_Distillery___Willie_1st_Barrel.jpg

عکس: https://mma.prnewswire.com/media/1392466/Michters_Distillery___Willie_Pratt.jpg

آرم: https://mma.prnewswire.com/media/4586/michter_s_distillery__llc_logo_4734_21071_.jpg

لینک های مربوطه

https://michters.com/

منبع کارخانه مشروب فروشی Michter’s

اخبار مرتبط  بازار ماست حاوی پروتئین بالا در مورد جابجایی جامد به عنوان اولویت رشد طعم های نوآورانه ، بینش بازار آینده