دستورالعمل های رژیم غذایی نقش لبنیات را در الگوهای غذایی سالم تقویت کنید

روزمونت ، بیماری، 29 دسامبر 2020 / PRNewswire / – شورای ملی لبنیات (NDC) نقش لبنیات را در دستورالعمل های رژیم غذایی تازه منتشر شده 2020-2020 برای آمریکایی ها ، که اهمیت مصرف روزانه لبنیات را به عنوان بخشی از الگوی غذایی سالم برای نتایج مثبت سلامت تأیید می کند ، تقسیم می کند.

گنجاندن روزانه غذاهای لبنی کم چرب و فاقد چربی در هر سه الگوی غذایی سالم DGA توصیه می شود: 3 وعده در Healthy U.S. و Healthy Vegetarian و 2 تا 2.5 وعده در Healthy Mediterranean. پیروی از این الگوی های غذایی سالم با کاهش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 همراه است.

برای اولین بار ، توصیه هایی برای دوره زمانی تولد تا 23 ماه گنجانده شده است و ماست و پنیر از 6 ماهگی به عنوان گزینه های تغذیه ای مکمل برای نوزادان شناخته شدند. غذاهای لبنی (شیر کامل ، پنیر کم چرب و ماست ساده با چربی کم) در توصیه های کودکان نوجوان 12 تا 23 ماه گنجانده شده است.

رئیس شورای ملی لبنیات گفت: غذاهای لبنی مانند شیر ، پنیر و ماست مواد مغذی اساسی را ارائه می دهند که به افراد در طول زندگی کمک می کند. ژان راگالی کار، RDN ، LDN ، FAND. “ما در دوره ای زندگی می کنیم که تغذیه مقرون به صرفه برای کشور ما بسیار مهم است. غذاهای لبنی ، از جمله انواع بدون لاکتوز ، یک گزینه بسیار مغذی و قابل دسترسی است که می تواند به شما کمک کند شکاف های مهم مواد مغذی را پر کرده و از سلامت عمومی حمایت کند. ما خوشحالم که می بینم مصرف لبنیات برای کمک به الگوهای غذایی سالم بر اساس شواهد علمی توصیه می شود. “

شواهد ثابت نشان می دهد که یک الگوی غذایی سالم ، که شامل غذاهای لبنی کم چرب و فاقد چربی است ، با نتایج مفیدی برای مرگ و میر ناشی از تمام علل ، بیماری های قلبی عروقی ، اضافه وزن و چاقی ، دیابت نوع 2 ، سلامت استخوان و انواع خاصی از ارتباط دارد. سرطان (پستان و روده بزرگ).

سایر جنبه های اصلی DGA برای لبنیات عبارتند از:

  • مواد مغذی مورد نگرانی آمریکایی ها همچنان کلسیم ، ویتامین D ، پتاسیم و فیبر هستند. غذاهای لبنی منابع مهم کلسیم ، ویتامین D و پتاسیم در رژیم غذایی ایالات متحده هستند و می توانند به کاهش این شکاف های مغذی کمک کنند.
  • پیوند بسته مواد مغذی غذاهای لبنی با سلامت استخوان در بزرگسالان و بزرگسالان ، نشان دادن حمایت غذایی مهم لبنیات برای افزایش توده استخوانی و ارتقا of نتایج سلامت استخوان ، از جمله پیشگیری از شروع پوکی استخوان.
  • توصیه چربی اشباع بیش از 10٪ کل کالری نیست.

DGA هر پنج سال یکبار توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) و وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) به روز می شوند ، که توصیه های خود را بر اساس بدن معتبر علمی مورد بررسی قرار می دهند. این دستورالعمل ها در هنگام طراحی و اجرای برنامه های غذایی و تغذیه ای تغذیه کننده آمریکایی ها ، از جمله برنامه ناهار مدرسه ملی USDA و برنامه صبحانه مدرسه ، یک منبع اساسی برای متخصصان بهداشت و سیاست گذاران است. DGA همچنین به افراد کمک می کند تا برای خود و خانواده خود سالم انتخاب کنند.

در حالی که این دستورالعمل ها شامل توصیه هایی برای سیستم های غذایی پایدار نیستند ، جامعه لبنیات ایالات متحده تعهداتی را برای پیشبرد پایداری محیط زیست در نظر گرفته است. در اوایل سال جاری ، مرکز نوآوری لبنیات ایالات متحده اهداف نظارت بر محیط زیست سال 2050 را اعلام کرد که شامل دستیابی به خنثی شدن کربن یا بهتر ، بهینه سازی مصرف آب و بهبود کیفیت آب است.

وی گفت: “همه غذاها با ردپای محیطی همراه هستند و همه بخشهای تولید مواد غذایی می توانند برای پیشرفت بهتر از جمله لبنیات کار کنند.” کریستا هاردنمعاون اجرایی استراتژی جهانی زیست محیطی شرکت مدیریت لبنیات “امروز ، لبنیات ایالات متحده حدود 2 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد و در مجموع ، از مزرعه تا خرده فروشی ، ما متعهد هستیم که یک راه حل زیست محیطی باشیم و ردپای مثبتی برای نسل های آینده بگذاریم ”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش لبنیات در یک رژیم غذایی سالم ، به سایت www.usdairy.com/diryy- تغذیه مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهداف نظارت بر محیط زیست لبنیات ایالات متحده در سال 2050 ، به https://www.usdairy.com/sustainability/en Environmental-sustainability مراجعه کنید.

###

درباره شورای ملی لبنیات
برای 100 سال ، شورای ملی لبنیات (NDC) ، سازمان غیر انتفاعی که توسط برنامه ملی چک لبنیات تأمین مالی می شود ، متعهد به آموزش تغذیه و ارتباطات مبتنی بر تحقیقات است. NDC اطلاعات تغذیه ای مبتنی بر علم را در اختیار شما قرار می دهد ، و با همکاری آنها ، با بسیاری از ذینفعان متعهد به پرورش یک کشور سالم تر ، از جمله متخصصان بهداشت ، مربیان ، مدیران تغذیه مدارس ، دانشگاه ها ، صنعت ، مصرف کنندگان و رسانه ها. NDC در سال 1915 تأسیس شد و متشکل از کارکنان متخصص تغذیه و متخصص تغذیه و ارتباطات در سراسر کشور است. NDC از طریق برنامه هایی مانند Fuel Up to Play 60 به ارتقا health سلامت و سلامتی کودک اختصاص یافته است.

مخاطب:
لیزا مک کامب
630-484-1158
[email protected]

SOURCE شورای ملی لبنیات

لینک های مربوطه

http://www.usdairy.com/

اخبار مرتبط  راه حل های Univar توزیع کننده محصولات موم Poth Hille