اگر سلول های باتری لیتیوم یون از بسته های باتری جدا شده و برای تأمین انرژی دستگاه ها استفاده شود ، می تواند آسیب جدی ببیند یا منجر به مرگ شود.

واشنگتن، 8 ژانویه 2021 / PRNewswire / – کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده (CPSC) به مصرف کنندگان هشدار می دهد که سلول های باتری لیتیوم یون 18650 سست را خریداری یا استفاده نکنند. این سلول ها به عنوان قطعات صنعتی بسته های باتری تولید می شوند و برای فروش شخصی به مصرف کنندگان در نظر گرفته نشده اند. با این حال ، آنها جدا می شوند ، دوباره بسته بندی می شوند و به عنوان باتری های جدید مصرفی ، معمولاً در اینترنت ، فروخته می شوند.

Dangers of Loose 18650 سلولهای باتری

سلول های لیتیوم قابل شارژ بدون محافظت مناسب که در دستگاه یا به عنوان بخشی از باتری انتگرال نصب نشده اند (“سلول های شل”) در صورت استفاده ، حمل و نقل ، ذخیره سازی ، شارژ یا استفاده برای تأمین برق دستگاه ها ، به طور بالقوه برای مصرف کنندگان خطرناک است. به طور خاص ، این سلول های باتری ممکن است دارای ترمینال های مثبت و منفی فلزی باشند که می توانند هنگام تماس با اشیا metal فلزی مانند اتصال کلید یا تغییر شل در جیب ، اتصال کوتاه کنند. سلول های سست شده پس از کوتاه شدن ، می توانند بیش از حد گرم شوند و فرار از گرما را تجربه کنند ، باعث مشتعل شدن مواد داخلی سلول و بیرون کشیدن اجباری محتوای سوزانده شده و در نتیجه آتش سوزی ، انفجار ، جراحات جدی و حتی مرگ می شوند.

اخبار مرتبط  TC Studios و Shadowlight با هم ادغام می شوند و یکی از بزرگترین استودیوهای خلاق در کشور را ایجاد می کنند

علاوه بر این ، اگر مصرف کنندگان از آنها در شارژرهای نامناسب که امکان شارژ بیشتر از حد مجاز سلول را دارند ، استفاده کنند ، فرار از گرما می تواند در سلولهای سست رخ دهد. متأسفانه ، تعداد فزاینده ای از کالاهای کوچک مصرفی ، مانند دستگاه های بخار دادن ، فن های شخصی ، چراغ های جلو و برخی از اسباب بازی ها ، از 18650s گشاد به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. CPSC در حال کار با سایت های تجارت الکترونیکی ، از جمله eBay ، برای حذف لیست های فروش این سلول های شل است.

اخبار مرتبط  وضوح تصویر خود را در Easy Reach قرار دهید

از سلولهای یونی لیتیوم سست 18650 که از بسته های باتری جدا شده اند استفاده نکنید. آنها اغلب به عنوان یک باتری مستقل مصرفی مورد سو استفاده قرار می گیرند ، اما مدارهای محافظتی ندارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی باتری با انرژی بالا ، لطفاً به این آدرس مراجعه کنید: https://www.cpsc.gov/Regulations-Laws–Standards/Voluntary-Standards/Topics/Battery/

CPSC از مصرف کنندگان می خواهد مشکلات مربوط به باتری های یون لیتیوم را به آدرس CPSC به آدرس: www.SaferProducts.gov گزارش دهند.

درباره CPSC ایالات متحده
کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده (CPSC) متهم به محافظت از مردم در برابر خطرات غیر منطقی صدمه یا مرگ ناشی از استفاده از هزاران نوع کالای مصرفی است. کشته ها ، جراحات و خسارت های مالی ناشی از حوادث محصولات مصرفی بیش از این هزینه ها را به ملت تحمیل کرده است 1 تریلیون دلار سالانه فعالیت CPSC برای اطمینان از ایمنی محصولات مصرفی در کاهش میزان مرگ و میر و جراحات مرتبط با محصولات مصرفی طی 40 سال گذشته نقش داشته است.

اخبار مرتبط  Domino's® هنر D'Elia را به EVP و مدیر ارشد بازاریابی ارتقا می بخشد

قانون فدرال هر شخصی را از فروش محصولات مشروط به فراخوان داوطلبانه اعلام شده توسط سازنده یا فراخوان اجباری دستور کمیسیون منع می کند.

برای اطلاعات نجات دهنده:
– به CPSC.gov مراجعه کنید.
– برای دریافت هشدارهای ایمیل ما ثبت نام کنید.
– ما را در فیس بوک ، اینستاگرامUSCPSC و توییتر دنبال کنید USCPSC.
– گزارش یک محصول خطرناک یا آسیب مربوط به محصول در www.SaferProducts.gov.
– با شماره تلفن 800-638-2772 CPSC تماس بگیرید (TTY 301-595-7054 TTY).
– با یک متخصص رسانه تماس بگیرید.

شماره انتشار: 21-065

SOURCE کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده

لینک های مربوطه

http://www.cpsc.gov