انجمن چای و تزریق انگلیس روز جهانی چای را جشن می گیرند – 21 مه

لندن، 17 مه 2021 / PRNewswire / – تعطیلات ممکن است در حال حاضر برای بسیاری از افراد غیرممکن باشد – اما شما هنوز هم می توانید به دور دنیا چای بگردید و از مکان های دوردست مانند برخی از لذت های خانگی دم کنید ، مانند ژاپن، سری لانکا و مالاوی. انجمن چای و تزریق انگلیس در حال علامت گذاری است بین المللی روز چای – از 21 شروع می شودخیابان آوریل – با یک سری پادکست به نام “در سراسر جهان در 80 چای – چند ایستگاه اول” که در آن دکتر هالون شارون، رئیس اجرایی انجمن چای و تزریق انگلیس ، و میزبان مشترک وی ، نبرد خواهد کرد، نویسنده دائرlopالمعارف جهانی چای ، در مورد چای های بسیار متفاوت از سراسر جهان بحث می کند که همگی از بوته های چای Camellia Sinensis تولید می شوند.

دکتر هالون شارون، رئیس اجرایی انجمن چای و تزریق انگلیس ، گفت: “هدف ما جشن گرفتن نوشیدنی های عالی است که می توان از گیاه Camellia Sinensis تهیه کرد. ما پادکست ها را به مناسبت روز جهانی چای ، 21 ، منتشر خواهیم کرد.خیابان ممکن است. این یک روز تعیین شده در سازمان ملل برای ارتقا activities فعالیت هایی به نفع تولید و مصرف پایدار چای طراحی شده است و ما امیدواریم که از طریق پادکست ها ، افراد چای را به نوشیدن بیشتر و یادگیری بیشتر در مورد چای ، آزمایش آنچه که می نوشند و افزودن آنها تشویق کنیم. به استخر چایخواران

نبرد خواهد کرد وی افزود: “یکی از خوشبختی های بزرگ چای این است که شما می توانید به انواع مختلفی از سراسر جهان با قیمت بسیار قابل دسترسی دسترسی پیدا کنید. جشن گرفتن از این تنوع با درخشان قرار دادن چند مورد علاقه عالی بوده است”

دکتر هالون شارون اضافه می کند: “یک نظرسنجی مستقل[1] ما به تازگی سفارش داده ایم که بیشتر ما در ساعات مختلف روز چای های مختلف می خوریم. صبحانه انگلیسی یا چای سیاه معمولی صبح ، در حالی که بعد از ظهرها فقط برای دارجیلینگ یا لیدی گری، و ارل گری یا چای های گیاهی عصر نوشیده می شوند. از هر ده نفر چهار نفر در این نظرسنجی می گویند که آنها معمولاً بیش از سه نوع مختلف چای در هفته می نوشند. “

این نظرسنجی تحقیق همچنین نشان داد که بیش از نیمی از بزرگسالان به محض این که صبح از خواب بیدار می شوند اولین کاپای خود را انجام می دهند و می گویند این بهترین روز در روز است. ”

اخبار مرتبط  کمک های مالی Grands Pass Downs از 16 ژوئن آغاز می شود

در سراسر جهان در 80 نسخه چای پادکست چای های زیر را کشف می کند:

چین- لانگ جینگ – چای امپریال

یک چای سبز که نام آن به عنوان Dragon Well ترجمه می شود ، صنعتگران برگ ها را به صورت تند درآورده و بهترین چای ها را به طور سنتی در بهار قبل از جشنواره Qing Ming تولید می کنند. تعادل زیبایی از عطر و طعم لطیف دارد و شاید ساده ترین راه برای درک چای سبز باشد. افسانه ها حاکی از آن است که امپراطور Qianlong در 18 سالگیهفتم قرن بازدید لانگ جینگ و یک فنجان چای به او دادند که بسیار تحت تأثیر قرار گرفت ، او به 18 بوته چای جایگاه سلطنتی اعطا کرد. امروزه چای از این ها برداشت می شود و هر گرم نسبت به طلا قیمت بالاتری دارد.

هند -اولین فلش دارجلینگ – چای هیمالیا

دارجیلینگ که اغلب شامپاین چای نامیده می شود ، منطقه ای در دامنه هیمالیا است که در اینجا 8586 متر کوه سلطه دارد. کانچن جونگا – جایی که الگوی شدید هوا باعث ایجاد طعم و رایحه عالی چای می شود. با شروع فصل برداشت چای در ماه فوریه ، علاقه مندان برای خرید اولین دسته از اولین فلاش – به نام DJ01 رقابت می کنند. از دارجیلینگ می توان برای تهیه عالی کامبوچا – گرمترین بلیط در رونق فعلی گزینه های “بزرگ” نوشیدنی بدون الکل و کم الکل استفاده کرد. “

کنیا – چای نگهدارنده کوچک – چای آتشفشانی

یک چای طلایی زیبا و زیبا که توسط خرده مالکان ماهر ساکن در سرزمین های مرتفع شرق دره بزرگ ریفت تولید می شود. در اینجا خاک های آتشفشانی پر از هوموس ، بارندگی زیاد و دمای گرم محیط مناسبی را برای بوته های سالم ایجاد می کند در حالی که مالکان خرد ماهر کیفیت عالی چای را تضمین می کنند. در حال حاضر ، انگلستان بیشتر چای سیاه خود را از این کشور وارد می کند کنیا از آنجا که موقعیت استوایی آن چیدن در طول سال را تضمین می کند.

مالاوی – چای سیاه – چای قرمز

مالاوی قهرمان ناشناخته بسیاری از ترکیبات جهان است و چای برای اقتصاد تیولو و مولانجه ، دو منطقه اصلی کاشت حیاتی است. مالاوی دارای آب و هوای خوش آب و هوا ، کوه مولانجه هیجان انگیز و برخی ارقام بسیار خاص است که یک چای به رنگ قرمز مایل به زیبایی و مورد پسند تولید می کند. از آنجا که این کشور به محبوب ترین منطقه در حال رشد چای برای بازار انگلستان تبدیل شده است ، چای های مالاوی First Flush بسیار مورد توجه هستند.

اخبار مرتبط  متخصص تبلیغات کالاهای مصرفی بسته بندی شده ، روابط عمومی آلیسون هلندی ، قهوه ای و هلندی و رویدادهای کالاهای مصرفی ، یکی از 10 هزار تجارت کوچک در ایالات متحده Goldman Sachs

روسیه – کاروان – چای دودی

در حالی که اکثر کشورهای اروپای غربی خود را دریافت کردند چین چای از طریق دریا ، عرضه اولیه روسیه در مسیر تجارت باستانی معروف به جاده ابریشم وارد می شد. سفر یک ساله در پشت شتر ، در مناطق خطرناک ، به لطف مجاورت با آتش سوزی های شبانه بیشمار ، چای ها طعم دودی متمایزی به آنها بخشید. ما دیگر کاروان شتر نداریم اما هنوز Lapsang Souchong داریم ، چای با عطر و طعم دودی ارزشمند خود را با استفاده از شیوه های مدرن تر سوزاندن چوب کاج.

سری لانکا – بسیار زیاد – چای افراطی

ارتفاع و تأثیر فصلی موسمی تأثیر عمده ای بر طعم و کیفیت چای دارد زیرا گرمای شدید – به هر حال برای رشد چای – گیاهان چای را تحت فشار قرار می دهد. این باعث ایجاد برخی از طعم های شگفت انگیز می شود که معطر ، شدید و گاهی اوقات با نت های منتول بسیار گران بها همراه می شوند. چای های با رشد بالا از سری لانکا به طور معمول به رنگ مسی هستند و شامل چای های Uva و Dimbula هستند. مخلوط های صبحانه انگلیسی Premium اغلب حاوی چای های سیلان با رشد بالا هستند.

ژاپن – Gyokuro & Matcha – چای های سایه دار

چای های سبز از ژاپن، به ویژه Guykuro ، با قرار دادن گیاهان در زیر سایه تقریبا کامل قبل از برداشت ایجاد می شود ، فرآیندی که به آن معروف است اوشیتا که باعث ایجاد یادداشت های شیرین خاص می شود. Matcha نمونه دیگری است که حدود 3 هفته در سایه رشد می کند. در طول این مدت ، سطح کلروفیل و اسید آمینه در برگ ها جمع می شود و باعث ایجاد عطر و طعم بی نظیر و رنگ سبز شدید می شود. ماتچا چای مخصوص مراسم معروف چای ژاپنی است و غرق در آیین و پروتکل است. همچنین به طور فزاینده ای به عنوان یک ماده غذایی استفاده می شود و می تواند یک اثر طبیعی در کافئین ایجاد کند.

اخبار مرتبط  اعلام همه شما می توانید EEEEEATSCON ، ارائه شده توسط کارت طلایی American Express® و Resy

چین – Oolong- Tieguanyin و Big Red Robe– چای های گل

قلب اصلی تولید چای اولانگ است چین فوجیان استان و تایوان، اینها چای های نیمه اکسید شده ای هستند که از اولونگ های نورد شده مایل به سبز (که نوعی مشروبات الکلی گل و گیاه را یادآور گل سوسن ، گل نرگس ، گل ارکیده یا سنبل می دهد) تا اولانگ برگ برگ قهوه ای تیره (که مشروبات با طعم های عمیق تر و خاکستری تر ارائه می دهد) متفاوت است. نکاتی از هلو و زردآلو). در اینجا ما Tieguanyin ، چای نهایی برای کسانی که چای را با نت های گیاهی اغواکننده دوست ندارند ، و Big Red Robe (Da Hong Pao) را مزه می کنیم که تنوع در اولانگ را با شخصیت عمیق تر و مواد معدنی شدید نشان می دهد.

هند – دومین شربت آسام – چای قوی

آسام یک چای محبوب دیگر در انگلستان است و اغلب در ترکیبات صبحانه استفاده می شود. آسام به شدت فصلی است و با بهترین کیفیت در مرحله دوم دفع می شود که با ضخامت غنی از مالت با احساس دهان کامل و بدنی مشخص می شود. رازهای این عطر و طعم ، خاکهای آبرفتی غنی نشسته در کنار دشت رودخانه رودخانه بهراماپوترا است که همراه با دوره منحصر به فرد در فصل درست بعد از بوته بیدار شدن از خواب ، اما قبل از تأثیر کامل بارانهای موسمی است. این یک چای است که قطعاً به شیر نیاز دارد تا طعم شدید و غنی آن را جبران کند.

انگلستان – چای صبحانه انگلیسی – چای بیدار

چای “سیاه” معمولی محبوب ترین نوشیدنی است که در آن مصرف می شود بریتانیا امروز ، جدا از آب لوله کشی ، با بیش از 100 میلیون فنجان که هر روز از سال لذت می برد. صبحانه انگلیسی ترکیبی از بسیاری از چای هایی است که قبلاً در تور جهانی خود از جمله کنیا ، سیلان و آسام دیدن کرده ایم – بنابراین واقعاً یک نوشیدنی بین المللی است که ارزش جشن گرفتن در روز جهانی چای را دارد.

در اینجا می توانید به پادکست های YouTube دسترسی پیدا کنید

[1] نظرسنجی مستقل از 1012 بزرگسال انگلیس توسط Perspectus Global Spring 2021 انجام شده است.

SOURCE انجمن چای و تزریق انگلیس