تقاضای پلاتین با رکورد 932 درجه در سال 2020 از عرضه جلوتر رفت و سومین کسری سالانه متوالی در سال 2021 پیش بینی شد

لندن، 10 مارس 2021 / PRNewswire / –

  • عرضه در سال 2020 با 17 درصد کاهش ، در حالی که تقاضا تنها 7 درصد و کسری -932 دلار کاهش یافته است – بزرگترین مورد ثبت شده است
  • سومین پیش بینی کسری سالانه متوالی برای پلاتین در سال 2021
  • تقاضای پلاتین خودرو در سال 2021 پیش بینی می شود که با وسایل نقلیه سنگین چینی 25٪ افزایش یابد
  • تقاضای سرمایه گذاری همچنان ادامه خواهد داشت زیرا پیوندهای پلاتین با اقتصاد هیدروژن همچنان باعث جلب توجه سرمایه گذاران می شود ، در حالی که پلاتین در مقایسه با طلا و پالادیوم بسیار کم ارزش است.

شورای جهانی سرمایه گذاری پلاتین (WPIC) امروز مقاله خود را منتشر کرد فصلنامه پلاتین برای سه ماهه چهارم سال 2020 ، که همچنین شامل پیش بینی اصلاح شده برای سال 2021 است.

برای سومین سه ماهه متوالی ، پلاتین در Q4 2020 از -170 kozm کسری بود ، زیرا تقاضای شدید در بخشهای خودرو ، صنایع و جواهرات و تقاضای سرمایه گذاری قوی برای پلاتین از عرضه محدود خارج شد.

به طور کلی ، علی رغم یک سال که اقتصاد جهانی 3.5٪ منقبض شده است ، کسری بازار پلاتین در سال 2020 -932-koz بود ، که بزرگترین مورد ثبت شده بود. در حالی که تقاضای کل 7٪ کاهش یافت (-569 koz) ، کاهش شدید عرضه معدن 20٪ (-1203 koz) و افت بازیافت 10٪ (-210 koz) به کاهش کل عرضه 17٪ کمک کرد (- 1،413 koz)

با توجه به برنامه های گسترده واکسن که شاهد بازگشت اقتصاد به سمت فعالیت طبیعی هستیم ، پیش بینی می شود تقاضای پلاتین 3٪ (254+) به 7992 koz افزایش یابد ، در حالی که عرضه 17٪ (+126 + koz) به 7،932 koz بهبود می یابد و منجر به کسری می شود از -60 koz در سال 2021 ، سومین کسری سالانه متوالی است. انتظار می رود رشد تقاضا در سال 2021 عمدتاً ناشی از بهبودی تقاضای خودرو ، جواهرات و تقاضای صنعتی باشد و تقاضای سرمایه گذاری کاهش یافته و در عین حال بسیار قوی را جبران کند.

اخبار مرتبط  گزارش ساندویچ فروشی Capriotti از رشد همه جانبه سه ماهه دوم در میان همه گیر

بخش خودروی احیا شده

تقاضای خودروی پلاتین در Q4’20 به دلیل بهبود سالم در تولید خودروهای سبک و سنگین ، 5٪ (+31 koz) از سال در سال رشد کرد. آمریکای شمالی به ویژه شاهد افزایش تقاضای پلاتین 17٪ (+13 كیلوگرم) ، از جمله رشد شدید در خودروهای دیزلی سبک ، کمک به جبران کاهش در سایر نقاط جهان است. در همین حال ، تولید وسایل نقلیه سنگین با 7٪ افزایش در سطح جهانی روبرو شد و این امر پیشگامی آن را بر عهده داشت چین افزایش 21 کاتالیزورهای سنگین تر با PGM که برای انطباق کامل با قانون سریع چین VI لازم هستند ، به افزایش 51٪ (+29 koz) تقاضای پلاتین از این منطقه کمک کردند.

پیش بینی می شود تولید خودروهای سبک در سال 2021 بهبود یابد و به سطوح کمی کمتر از سال 2019 برسد. علیرغم این کمبود اندک ، انتظار می رود 25٪ (+606 koz) افزایش تقاضای پلاتین خودرو ، عمدتا به دلیل بالاتر بودن خودرو تولید ، افزایش بار برای تأمین مقررات دقیق تر در مورد آلایندگی و جایگزینی پلاتین به جای پالادیوم در سیستم های پس از تصفیه بنزین.

تقاضای سرمایه گذاری پلاتین همچنان بالا است

در Q4’20 تقاضای سرمایه گذاری 63٪ (+51 koz) بالاتر از Q4’19 بود با وجود 86٪ (-827 koz) پایین تر از Q3’20 ، که بالاترین مجموع سه ماهه ثبت شده است. خرید خالص سکه و سکه بیش از دو برابر افزایش یافته است و رشد 112 درصدی (32+) در حالی که دارایی های ETF در طی سه ماهه 74 کال افزایش یافته اند که 56٪ نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

سرمایه گذاران همچنان علاقه زیادی به پلاتین دارند: نقش های کلیدی آن در اقتصاد هیدروژن ، تولید هیدروژن سبز و استفاده از آن در وسایل نقلیه الکتریکی سلول سوختی ، نظرات پذیرفته شده در مورد تعویض قابل توجه میان مدت پلاتین برای پالادیوم و تخفیف قابل توجه به هر دو طلا و پالادیوم مبانی قوی آینده را نشان می دهد. در حالی که انتظار می رود سرمایه گذاری پلاتین ، در میله ها و سکه ها و همچنین ETF در سال 2021 همچنان پابرجا بماند – پیش بینی می شود بیش از میانگین 5 ساله باشد – ممکن است از حد استثنایی در سال 2020 فراتر نرود. تقاضای نوار و سکه پلاتین به پیش بینی می شود 15٪ (-90 درجه سانتیگراد) پایین تر باشد ، اما همچنان بالا است. به طور کلی ، انتظار می رود که منابع خالص سرمایه گذاری ETF در سطح جهانی 250 کوک افزایش یابد (50٪ کمتر از سال 2020).

اخبار مرتبط  Carrier اتحاد حامل را برای تقویت و بهینه سازی زنجیره تأمین ، پس انداز هزینه درایو ارائه می دهد

بهبود جدی در بخش جواهرات در حال انجام است

ساخت جواهرات در Q4’20 مثبت شد ، 7٪ افزایش (32++) ، با افزایش قابل توجه تقاضا در آمریکای شمالی – اولین افزایش سه ماهه سال به سال در سال 2020 از 4٪ (4++) – و در چین – سومین افزایش متوالی سال به سال از Q1’17 از 15٪ (31+).

انتظار می رود در سال 2021 ، تقاضای کل جواهرات 13٪ (234+) بیش از سطح 2020 افزایش یابد ، با بازگشت زندگی اقتصادی و بدترین گذر از COVID-19 ، در هر بازار بهبود یابد.

پل ویلسون، مدیرعامل شورای جهانی سرمایه گذاری پلاتین اظهار داشت: “در یک سال افراط و تفریط ، همانطور که سال 2020 بود ، ما در آنچه دیدیم و خواندیم به اصطلاح” سطح رکورد “عادت کردیم. کسری سالانه رکورد پلاتین و تقاضای ثبت سرمایه گذاری در سال 2020 ، جذابیت ارزشمند پلاتین را به عنوان یک دارایی سخت در دوره های مختلف برجسته می کند از خطر بالای جهانی ، به دلیل تخفیف عمیق آن برای طلا و پالادیوم و به دلیل قابل توجهی از رشد تقاضای کوتاه مدت و بلند مدت.

“با تحمل روزهای تاریک همه گیر شدن و رکود اقتصادی جهانی ، اکنون در حال بررسی احتمال بازگشت جهان به حالت عادی هستیم. حرکت مثبت در بهبود اقتصادی قسمت دوم سال 2020 در این واقعیت نشان داده می شود که فعالیت دوباره شروع شده است ، و تقاضای پلاتین در بخشهای خودرو ، صنایع و جواهرات دوباره افزایش یافته است.

“با این حال ، همانطور که از بیماری همه گیر دوباره ظهور می کنیم ، اکنون نقشی را که پلاتین باید در کربن زدایی جهانی ایفا کند ، در نظر می گیریم – یکی از واضح ترین الزامات جهانی که در طی همه گیری ایجاد شده است. پلاتین برای تولید هیدروژن سبز و سلولهای سوختی مهم است. برای وسایل نقلیه الکتریکی ، و این درک در میان سرمایه گذاران به سرعت در حال افزایش است. با افزایش در دسترس بودن هیدروژن و کاهش هزینه تولید آن ، به دلیل سرعت بخشیدن به سرمایه گذاری جهانی در کربن زدایی ، وسایل نقلیه سلول سوختی احتمالاً طی 10 سال به بیش از یک میلیون اونس پلاتین بیشتر در سال نیاز دارند بعلاوه ، تعویض سریع پلاتین برای پالادیوم در اتوکاتالیست ها به بیش از یک میلیون اونس پلاتین بیشتر در سال در طی چهار سال نیاز دارد.

اخبار مرتبط  صنایع آمپرو ، شرکت بیش از 6300 گالن ضد عفونی کننده دست را به سیستم مدرسه مدرسه شلبی اهدا می کند

“ترکیب این رشد تقاضای اساسی ، همراه با افزایش ماههای اخیر ، می تواند تقاضای سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران با افق سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت افزایش دهد. ما همچنان شاهد افزایش تعداد سرمایه گذاران هستیم که قبلاً پلاتین را مورد توجه قرار نداده بود و مورد توجه استراتژیک تقاضای این فلز منحصر به فرد قرار نگرفته بود. وقتی این سرمایه گذاران با یک نگاه دقیق تر ، متوجه می شوند که تخفیف عمیق پلاتین به طلا و پالادیوم و پتانسیل رشد تقاضای قانع کننده احتمال رشد تقاضای سرمایه گذاری را بسیار افزایش می دهد. “

سلب مسئولیت

نه شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین و نه Metals Focus از طرف هیچ مقام نظارتی مجاز به ارائه مشاوره سرمایه گذاری نیستند. هیچ چیزی در این سند در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا پیشنهاد فروش یا توصیه به خرید هرگونه اوراق بهادار یا ابزار مالی تفسیر شود و همیشه باید قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری ، مشاوره حرفه ای مناسب را جستجو کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به سایت www.platinuminvestment.com مراجعه فرمایید

SOURCE شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین (WPIC)

لینک های مربوطه

https://platinuminvestment.com/